Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan csinálják, csináljátok?...

Hogyan csinálják, csináljátok? Létezik, hogy minden anyuka mindig kedves, aranyos, türelmes a gyerekével?

Figyelt kérdés
Az ismeretségi körömben ugyanis ez történik.Akárhányszor találkozunk velük,Ők mindig nyugodtak ,kiegyensúlyozottak,és jó kedvűek.Velem lehet a gond,csak nem tudom,hogyan változtathatnék rajta.Persze minden ember más, de mi a titok?
2010. febr. 3. 12:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez sajnos csak a látszat..... bármennyire is bánt, de én magam sem vagyok elég türelmes, nyugodt, kiegyensúlyozott. :( Nem tudom hogy lehet hogy van akinek sikerül. Biztos nyugodt jó babája van, sok segítsége vagy csak ilyen természet. DE kevesen vagyunk ilyen tökéletesek :)
2010. febr. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha csak találkoztok, akkor ezt fogod látni :) Mindenki próbálja a szép arcát mutatni a külvilág felé.


Én imádom a lányom, mégis ki tud hozni a sodromból (pl torkon rúg pelusozáskor, vagy tépi a hajam). Akkor keményen rá szoktam szólni, egy kicsit hüppög, majd elmosolyodik, békülni akar. Akkor megölelgetem, és elmondom neki, hogy nem szabad. Talán megérti :)


8 hós a baba

2010. febr. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs olyan, hogy minden anyuka állandóan kedves legyen a gyerekével.Sokan mutatják a környezetüknek, hogy ők azok, és mégsem.Rengeteg ember csak a látszatra ad.Pl. nekem állandóan mondogatják a környezetmben az anyukák, hogy az ő gyerekeik átalusszák az éjszakát, sokat foglalkoznak velük, meg hasonlók.Egy idő után csak kiderül mindig valahogy az igazság.A múltkor az egyik apukával beszélgettem, aki panaszkodott, hogy nem bírnak a babával, és egész éjjel nem alszanak.Jé, pedig pont az ellenkezőjét mesélte az anyuka!Aztán itt van a szomszédom.Hogyhogy hajnalig járkálnak a babával, ha egyszer alszik.

Nincs titok.Valaki igenis kedves tud lenni a gyerekével akár otthon, akár máshol.Viszont vannak olyanok, akik csak a külvilágnak mutatják, hogy ők milyen jó anyukák.

2010. febr. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs ilyen anyuka vagy ha azt állítja magáról hazudik!Én is imádom a kisfiam de néha kihoz a sodromból de elszámolok 5-ig és kész IMÁDJUK a gyerekeinket!
2010. febr. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ó ezt el ne hidd!

Olyan sok a képmutató tökéletesnek látszani akaró anyuka, hogy az nevetséges. Minden szülő próbálja magához képest a legjobban nevelni a gyerekeit, van amikor sikerélménnyel, van amikor nem. De emberek vagyunk mi is, és mi is tanuljuk az anyaságot, tapasztaljuk a határainkat . Én is rászólok a gyerekemre, ha olyan dolgot csinál, más előtt is nem izgat a véleménye, mert a gyerekemet nevelem, hogy normális ember váljék belőle.

2010. febr. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez tényleg sem látszat! Minden embernek véges a türelme. Lehetnek tényezők amik miatt még idegesebbek vagyunk. Velem is előfordul, hogy fáradt vagyok vagy csak rossz a kedvem és olykor tudok "gonosz" lenni. Ikreim vannak és elég keveset alszom már rég óta. Barátnőmnek mégis úgy tűnik, hogy én mindig fitt vagyok, kedves, türelmes és kiegyensúlyozott pedig a közelében sem vagyok.Kevés olyan ember van aki olyan mint amit leírtál. Inkább csak a külvilágnak tűnik úgy, hogy velük minden rendben :)
2010. febr. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az anyukák nagy része szerintem valahogy ösztönből sugárzik kifelé. Pl. én is. Amikor bemegyek a munkahelyemre a picivel, mindenkitől azt hallom, hogy milyen jól nézek ki, milyen kipihent, vidám, boldog vagyok. Most vagy mindenki hazudik vagy egyszerűen tényleg ez süt le rólam, mert ezt szeretném én is. Persze a valóság ennél sokal kiábrándítóbb.
2010. febr. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, az lemaradt, hogy nem direkt csinálom, nem akarok másnak látszani, mindenki tisztában van vele, hogy mennyire fárasztó egy kisbabával, de mégis ez jön le a kívülállóknak... nem tudom miért, sokat beszélgettem erről barátnőkkel. Lehet szerencsés alkat vagyok? :)
2010. febr. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Látszat.

Olyankor én is vidám vagyok, örülök, hogy mehetek valamerre, a gyerek is élvezi, szóval minden szuper.

De amikor éjfél után lefekszem és onnan félóránként üvölt a gyerek, napközben nyűgös és egy percre nem tudom letenni, na akkor keményen rá szoktam szólni.

Aztán jól elszégyellem magam és megsimogatom, kérem, hogy nyugodjon meg egy percre. Ha nem, hát akkor hagyok mindent széjjel...

Előfordul az ilyen, egyszer minden anyukánál elszakad a cérna.

2010. febr. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!