Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tud, miket ért meg egy...

Mit tud, miket ért meg egy éves babád? Mond már szavakat? Mit érdemes tanítani egy ekkora babának?

Figyelt kérdés
Az én kicsim mondja , hogy apa, szia, ha sír, akkor anya. Szeret táncolni, imádja a zenét, labdát dobál. Építőkockáért nem rajong, viszont szereti a montessori tornyot, a formabedobót. Érti, ha magaamhoz hívom, a zoknit a lábához teszi, a fésűt a hajához, a sapkát a fejéhez. Egyedül akar enni, persze a kanalas ézkezéseknél ez nem megy. :) A kis falatokat viszont egyedül eszegeti.
2014. dec. 28. 20:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem sokkal többet megértenek mint gondolnánk :-)

Az én kislányom is 1 éves, ö is a lábához rakja a cipöt, fésüt a fejéhez tartja, kinyitja az ajtót ha nincs kilincsre zárva, építökocka a kedvenc játéka, de a nap nagy részében sétál fel-alá a lakásban. Ha hívom odajön hozzám, fürdetéskor "mossa a fogát", oroszlános zenêlö kismotorra felül és nyomkodja az orrát, hogy zenêljen neki.Egyszer kimondta, hogy cica meg nyuszi, hát nem tudom, hogy tudatos volt-e :-)

Állatos könyvben szoktam neki mutogatni az állatokat, formabedobóval és kicsi színes labdákkal szoktunk játszani. Mindig mondom neki, hogy épp milyen színü van a kezében, hátha egyszercsak megtanulja :-)

Ja, még a testrészeket szoktam neki mutogatni, a fülét és az orrát megmutatja hogy hol van, ha megkérdezem. Bár néha rajtam mutatja meg :-)

2014. dec. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!