Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg a legtöbb baba már...

Tényleg a legtöbb baba már mászik és áll 8 hónaposan?

Figyelt kérdés
Enyém most lesz 8 hónapos, de még nem is kúszik. Mindenhol azt látom, olvasom, hogy már állnak ilyenkor, másznak...orvos szerint nincs lemaradva, 9 hós korig kell kúsznia, 10 hós korig másznia. Szerintem is ráér, csak furák ezek a nagy különbségek.
2015. jan. 1. 21:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A kislányom 8 hónapos. Még nem kúszik. Viszont gurulva eljut bárhova. Kisfiam(3,5 éves) se kapkodta el a dolgokat. 9 hónaposan kúszott, 11 hónaposan kezdett el mászni, 15 hónaposan indult el. Feltűnt, hogy itt a gyakorin a babák 90%-a már 6 hónaposan szinte szalad...
2015. jan. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az ismerősi körben van baba aki szinte napra 10 hósan kezdett mászni, és van aki 9 hónaposan már stabilan kapaszkodás nélkül járt.

Igen nagy különbségek vannak, de mind normális :)

Én személy szerint az önálló ülést vártam a legjobban, erre a fiam felállt, bútorok mellett lépegetett, majd mászott, és csak azután ült :D Tojt rá hogy én mit akarok ;)

2015. jan. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

igen, én is ezt tapasztaltam itt. az én babám is 8 honapos, probálkozik a kuszással, de még inkább csak o is ugy gurulva kozlekedik :D


viszont, barátnom kisfia 6 honaposan felállt a kiságyba, 8 honaposan már tologatta a széket maga elott...


én is 9 honaposan felálltam és 10 honaposan, ahogyan anyum mondja már -szaladtam.

2015. jan. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Kislányom 9,5 hónaposan kezdett mászni, kúszást kihagyta. Engem már minden kisbabás ismerős csesztetett, hogy az ő babájuk már miket csinál és hogy tornáztassam, elég fárasztó volt. Most várom, hogy mikor kezdenek a járás miatt is piszkálni. :) De már nem érdekel, mindent csinál majd amikor akarja.
2015. jan. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Jó azért tudni, hogy nem csak mi vagyunk így :) Igen, nekem is mindenki mondja, hogy már ezt kellene tudnia meg azt...Majd csinálja ha akarja és megérett rá az izomzata.Nem sietünk sehová :) Gurulva ő is eljut mindenhová,forog minden irányba illetve a hasán forog körbe körbe még, vagy ezt nem is tudom hogy mondjam :)
2015. jan. 1. 22:08
 6/13 anonim ***** válasza:
Kislányom 8 hónapos kora előtt 1 héttel kezdett mászni, előtte már állt. "Cserébe" viszont későn kezdett beszlni 😊. Már 4,5 éves
2015. jan. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Hát azért kúsznia már illene ennyi idősen.

Fiam mondjuk soha nem kúszott 6-6,5 hósan kezdett mászni, 7,5 hósan ült, napra pontosan 8 hósan áltt fel. Még nem volt 11 hónapos mikor kapaszkodás nélkül ment.

2015. jan. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én kisfiam csak 9hósan kezdett el kúszni, 10hósan mászni és 15hósan járni... :)
2015. jan. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ismerek olyan 8 hónapost, aki forog, és forgàsból ül fel. Egy másik ismerősöm 8 hónapos lánya kapaszkodva lépeget a bútorok mellett.

Ők nem olvassák a könyveket, hogy mit kellene csinálniuk.

2015. jan. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

de miért jó ha leírom? nem döfés az neked? fiam 5 hónaposan kúszott, 6 hónapos kora előtt pár nappal kezdett mászni és egyből ki is ült belőle. 7 hónaposan felállt, 8 hónaposan kapaszkodva lépegetett, 8,5 hónaposan elkezdte tolni a bútorokat, 10 hónaposan már babakocsi nélkül sétáltunk.

a lány 9 hónapos koráig csak forgott :D


nincs jelentősége.... de tényleg :) majd ha valamit nem csinál időben, akkor meg kell mutatni szakembernek

2015. jan. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!