Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok a Mária névről?...

Mit gondoltok a Mária névről? Manapság "gáz" ilyen nevet adni egy kisbabának?

Figyelt kérdés
2015. jan. 6. 22:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Manapság tényleg nagyon ritka és régiesen ható, de "gáznak" semmiképp nem mondanám. Egyrészt, ahogy előttem is írták, aranyosan lehet becézni, másrészt pedig a környezet - gyerekek, felnőttek egyaránt - egy pillanat alatt meg fogja szokni.

Nekem volt egy Piroska nevű osztálytársam, már akkor sem hívtak így egy fiatalt sem, de kb. 5 percig volt furcsa.

2015. jan. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem gáz normális nevet adni a gyereknek. Sokkal inkább "gáz" a manapság olyan elterjedt szokás, hogy tárgyakról, gyümölcsökről nevezik el a gyerekeket, illetve, hogy becenevet adnak neki keresztnévként, nem gondolva arra, hogy azt komoly felnőtt emberként is viselnie kell.
2015. jan. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
57%

a felnőtt, tehát a szülei korosztályának nem gáz, meg az itt kommentelő korosztály nagy résének sem. úgy vettem észre itt az a trendi, hogy a különleges neveket szidjuk. ne azon gondolkozz hogy a te korosztályodnak gáz e, hanem a gyereked korosztályában az lesz e. mert nem te meg a másik anyuka fogjátok csúfolni vagy nem csúfolni hanem a társai.

és innen nézve, igen gáz lesz valószínűleg. de ha te inkább az itteni kommentelők ízlését veszed figyelembe, akik akkor már 40-50-60 évesek lesznek, akkor az is a te döntésed :)

2015. jan. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
32%
Miért csúfolnák a társai??? Teljesen normális név!
2015. jan. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
50%

13-as válaszolónak igaza van abban, hogy az hogy mi gáz, az a kortársai között fog eldőlni, nem a szülőknél. Én nem feltétlenül csak a név dönti el, hogy kit csúfolnak és kit nem.

Egyébként teljesen normális név, inkább felnőttnek való, de mint írták lehet becézni többféleképpen, meg élete nagyobb részében úgyis felnőtt lesz.

2015. jan. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz. Egyik ismerősömnek született nem rég kislánya, aki Mária lett és többen is kiakadtak, hogy hogy lehet ilyen nevet adni egy mostani gyereknek. Amúgy én nagymamám is Mária, de a másik nagyim meg pl. Anna és ez a név meg teljesen elfogadott meg gyakori most is.

Én amúgy nem adnám szerintem, de nem azért mert régies, nekem annyira nem tetszik, bár tényleg nagyon jó becézései vannak é külföldön meg jól hangzik. Amúgy ez nem olyan név szerintem, ami csúfolódásra adhatna okot.

2015. jan. 7. 19:25
 17/20 anonim ***** válasza:
28%
Csúfolni bárkit lehet. Az egyik kérdésnél a 15 évest -szerinte-a neve miatt csúfolják, s Erzsébet. Sokkal jobb, mint Málna, meg Bodza, meg hasonlók..
2015. márc. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
62%
Ha ott tartunk, hogy egy normalis nev mar gaz, en kilepek a tarsadalombol:-)
2015. márc. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

a név nem gáz. nagymamám is Mária. de gondolj bele 10-15 év múlva egy fiatal tinédzser helyzetébe aki egy olyan nevet kapott, amilyen nevet a társai csak a nagyapja vagy nagymamája neveként ismernek. olvastam hogy volt valahol itt a gyk-en egy kérdés egy tizenévestől akit Erzsébetnek hívnak és csúfolják a társai. nem a nevekkel van a baj. az Erzsébet is szép név. de már az én korosztályomban sem nagyon van (huszonéves vagyok) 10 év múlva meg már tényleg csak a nagyik korosztályában fog előfordulni.

el kell fogadni, változnak az idők és haladni érdemes vele, nem a mi fejünkkel gondolkodni, hanem úgy, hogy 15 év múlva a gyerekünkkel ne toljunk ki. Valószínűleg 50 évvel ezelőtt a Rezsők idején a Gergőtől is kiakadtak volna, hiszen ez a Gergely beceneve, mára önállósult a név, és olyan mindennapos lett, hogy senki nem botránkozik meg a hallatán.

lehet szörnyülködni a Málna, Zselyke és Zoárdokon, de attól függetlenül ez a tendencia, tetszik vagy nem. még az is lehet még 20 év múlva megint visszajönnek a Máriák, Dezsők, Frigyesek :)

2015. márc. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

én ismerek hatéves Ferencet. kb. egyedül van vele...

az Erzsébet szerintem szép név, de nekem csak így egyben tetszik, a becézett formái nem nagyon. esetleg Bettiként.


Mária anyukám, mindkét nagymamám, anyukám utálja, mert mindenhol volt egy csomó. mondjuk, ismerek 30as Máriát is.

2015. márc. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!