Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire normális, ha 6 hós...

Mennyire normális, ha 6 hós babám egyedül ül, felül, mászik és kapaszkodva feláll, "táncizik"?

Figyelt kérdés
2008. aug. 19. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem minden normális, amit a baba magától csinál. Örülj neki, hogy ilyen ügyes. Mi is 6 hónaposak vagyunk, de még nem állunk, sőt még csak a KÚSZÁS MEGY. Ülni sem tud, csak pár másodpercig, majd eldől:) Hason tudok vele labdázni, mindig visszagurítja. Hány kiló a babád?
2008. aug. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nagyon ügyes! Az enyém nem ül stabilan de 5 hós korától sétáltatni kell mert mindig menni akar :)
2008. aug. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
8,2 kg. Félek, hogy nem tesz jót a kis gerincének, mert feküdni egyáltalán nem akar, mindig ülve játszik.
2008. aug. 19. 19:18
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

Szia!

Az én fiam is 6 hós, és ő is megcsinál mindent, amit leírtál! Sőt, mostmár vagánykodik is, pocakkal támaszkodik és két kézzel nyúl a tárgyak után. Általában még eldől, de megpróbálok mindig ott lenni, hogy elkapjam.

Kérdeztem a gyerekorvost és ő is azt mondta, hogy nagyon ritka az ilyen baba, de hagyjam nyugodtan, mert magától csinálja. Amíg nem erőltetsz semmit nincs gond!

Sok boldogságot és energiát kívánok a babádhoz, mert ugye az kell. :)

2008. aug. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
az nagyon fontos, hogy meglegyen a sorrend. felülés, kúszás-mászás,állás, járás. ha ezek közül mind megvan az nagyon jó! nagyon ügyes a kisfiad! :)
2008. aug. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi minden ok.

Az én lányom is 6 hónapos,4 hós kora´tól ül:)CSak ülve játszik,akkor fekszik,mikor alszik.13.-án egyedül fela´llt a kisa´gyban:)Vigyázz nagyon rá.

2008. aug. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az enyém is kislány :)
2008. aug. 21. 13:08
 8/8 anonim válasza:
Az én babám most töltötte a 7 hónapot egy hete, kúszik mászik feláll a butrok mellett, sétál. Egy kézzel áll néha ha nagyon magyaráz a kis nyelvén valamit. 4 hónaposan felhúzta magát a tolókában,jobbra, balra fordult. 5 hónaposan már négykézláb kúszott mászott, felült, szinte csak alvás idején feküdt, ülve játszott. 6 hónapot betöltötte rá 4 napra felállt, attol kezdve nem volt megállás, egész nap alváson kívül mászik, feláll sétál, kiszedi a táskám tartalmát, fiókokat lomtalanít, belerakja a bililyébe a játékokat, leporol minden elérhető helyet a házban. Imád enni,bármit adok mindnet megeszik, elveszi a kanalat, beletúr a kis edényébe, rakja a szájába, már ami a kanalon megmarad. Mindenki azt mondja nekem a környezetemben, túl korai, nem szabadna hagynom, baja lessz a kis gerincének stb. De mindent magátol csinált, soha nem eróltettem semmit, nem állítottam, nem ültettem, még azt sme mutattam meg hogyan kell felállni, nem értettem mit várnak kössem meg szegény gyermeket. Hál istennek makk egésszséges, nincs még a 7 hónapja alatt egyszer nem volt még beteg. Szerintem amit ők maguk tezsbek meg az semmi nem korai,se nem ártalmas. Ha nem lenne elég ereje, nem lenne hozzá elég ügyes akkor nem tenné meg. Mindegy milyen korban kezdik el, a lényeg, hogy önmaguk erejéből üljenek fel álljanak fel, vagy induljanak el.
2020. márc. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!