Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire merjek bevásárolni...

Mennyire merjek bevásárolni pelenkából?

Figyelt kérdés

Pár napon belül 8 hónapos a lányom. Liberot használunk, az vált be a többivel szemben. Jelenleg 3-as méretet hord, már vagy két-három hónapja.

Mostanában nem mértük, de már valószínűleg elérte a 8 kg-ot (és 68-69 cm lehet).


A hármas még épphogy jó rá, de reggelre előfordul, hogy 11 óra alvás után kissé ereszt a pelenka. A 4-es viszont még olyan nagy rá, hogy a ragasztócsíkok pont összeérnek középen.


Tescoban most leértékelték a Liberot, ezért bevásárolnék, de fogalmam sincs, hogy melyik méretből és hány csomaggal merjek venni?


Mivel alacsony az egész család, nála is az várható, hogy korához képest az alsó határon mozog súlyban/magasságban.


Hármasból most bontottunk egy 62 db-os csomagot, ez kb két hétre elég még. Van itthon egy négyes méretű is, de abból csak pár darabot használtunk el, mivel nagy.


2015. jan. 10. 09:30
 1/7 kloetta ***** válasza:

liberóból nincs 3+?

pampers-es vagyok abból van, pont az ilyen esetek miatt.

ha tudod tárolni nyugodtan vegyél, hisz lehet hogy nem 2 hét múlva, de úgyis kelleni fog neki elég sokáig. Éjszakára adhatod rá a nagyobbat, akkor nem lesznek balesetek sem elméletileg. nekem is volt hogy úgy volt jó hogy a ragacsok egymáson voltak, de a pisi nem folyik ki ha oldalt jól megigazítod.

2015. jan. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem láttam 3+ méretet, de lehet, hogy csak én nem néztem körbe eléggé.

A négyessel az a gond, hogy a combjánál is kicsit eláll a gumi, félek, hogy kiszivárogna a folyadék, vagy a hígabb széklet.


Négyesből simán bevásárolnék, csak azt se tudom, hogy ha eléri a négyes méretet, akkor azt mennyi ideig tudjuk majd használni, tehát hány csomagot érdemes előre megvenni?

2015. jan. 10. 09:37
 3/7 anonim ***** válasza:
Hármasból semmiképp nem vásárolnék be, főleg, ha éppen, hogy jó rá. Négyesből vehetsz sokat, azt nagyon sokáig hordja majd. Kislányom most 14 hós és kb 4-5 hós kora óta négyest pelust hord és még hordja is egy ideig.
2015. jan. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A négyest afiam kb 9 hónapig hordta, úgyhogy vásárolhatsz belőle nyugodtan. Hármast én már nem vennék, de ha te úgy gondolod egy csomaggal mégvehetsz. En gyakran használtam éjszakára eggyel nagyobb méretet mint nappalra. Viszont a helyedben utána néznék a dm, rossmann kuponos akcionak, pl a dm-Ben 15% kedvezmény van most minden Liberora, ha ezt kombinalod egy végösszegi kuponnal, jobban jössz ki, mert a Tescoban annyira nem szokták leárazni.
2015. jan. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én eddig nem mertem bevásárolni pelusból. én pamperses vagyok, most is jó árban van a tescoban, de eddig a fiam kb 1-1.5 havonta válltotta a méretet :) tehát én hó elején veszek annyit hogy a hónapra jó legyen. most 4es-t hord veszek azt egy kisebb csomaggal, 4+-t kis csomaggal és 5-öst egy mgy dobozzal.remélem nem veszem majd fölöslegesen :).
2015. jan. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ejha, nalunk egy hét alatt fogy 50db pelenka:) mondjuk rengeteget iszik a gyerek. Inkább vegyél másfajta pelenkát. Tesco daját márkás is ugyan olyan jó mint a liberó! Vagy Pampers? Azok lehet méretben jobban passzolnak.
2015. jan. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem azért nagy rá a 4-es,mert összeér a hasánál...Akkor nagy rá egy pelus,ha állandóan kifolyik minden,vagy ha kilóg a feneke/cunija belőle,ha nyomja a combját.

Bár én utálom a Liberot,de egyébként nekem születésétől 2-es méretet hordott a kicsi,tehát 3-6kilóst.

Utána 5,5kilósan már 3-ast kapott,ami 4-9-ig van.

4-es pelust hordott 7kilótól(ő 4hónaposan 7,2 kiló és 68centi volt, 6 hónaposan pedig 8,4 volt de hozzá már akkor 73centi és jó volt rá a 4-es,tehát szerintem a te lányodra is jó a 4-es,mivel ő meg kicsi,de dundibb).

4-es méretet vegyél csak,3-ast semmiképp ne...

Lányomnak 11kilótól volt az 5-ös méret,ami 12kilótól való,csak mivel nagyon magas,a 4-esből kilógott a feneke és a cunija is.De liberobol 6-ost hordana most 12kilósan és 2 évesen,mert vendégségben az volt véve,és akkora volt mint az 5-ös többi márka.11kiló pedig 1 éves kora után volt kicsivel,tehát 8-10 hónapig hordtuk a 4-es méretet és utána is a magassága miatt kellett váltani leginkább.Napi 3-4 pelust használtunk/használunk elég régóta neki.

2015. jan. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!