Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2-2,5 év korkülönbség. Nálatok...

2-2,5 év korkülönbség. Nálatok hogy alakult?

Figyelt kérdés
Azoktól kèrdeznèm, akiknèl kevès a korkülönbsèg a kèt gyerek között, ràadàsul az elsö gyerek nagyon anyàs, hogy hogy telt az elsö pàr nap, hèt az újszülöttel? Hogy fogadta a nagyobbik gyerek a tesót, hogy oldottàtok meg a szoptatàst ès a màsik gyerekkel való foglalkozàst az elsö napokban? 31 hetes terhes vagyok, kislànyom 27 hónapos lesz, mikor jön a kistesó, ès màr most làtom, hogy rettenet fèltèkeny lesz.

2015. jan. 11. 23:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon-nagyon anyás a kisfiam, pont 2 év van közöttük. A terhesség problémás volt, többször befektettek magas cukor miatt, voltam szülőszobán is 31 hetesen, mert meg akart születni a kislányom. Nagyon nehéz volt, a kisfiam sokat hiányolt, egyik-másik mama vigyázott rá, nagyon megviselte. Aztán a szülésnél 4 napig voltunk bent, és kistesóval mentünk haza, ez még inkább megviselte a kisfiam. Az első napok meg engem viseltek meg nagyon :) Próbáltam minél többet vele foglalkozni, de nagyon nehezen épültem fel a (komplikált) császáromból, és sokat sírtam, hogy még a földre se tudok leülni játszani vele. Ő pedig rácuppant Apára, és amikor meglátta, akkor szó nélkül felállt az ölemből és otthagyott. Kicsit elutasított, ez az igazság :( Szépen lassan helyrerázódtunk ebből, beletelt vagy 2 hónapba. A szoptatást úgy oldottam meg, hogy közben a kisfiamnak olvastam mesekönyvet, kirakóztunk, autóztunk, amennyit a fekvő póz engedett. Volt, hogy csak simán hozzámbújt. Amit tudok ajánlani: semmiképp se osszátok el a gyerekeket, apáé a nagy, anyáé a kicsi, mert nagyon nehezen fog újra helyrerázódni a kapcsolatod a nagyobbikkal. Nálunk ez a férjemmel sok fejtörést okozott, mert ő azt gondolta, hogy úgy tud segíteni nekem, ha a nagyobbikat ellátja teljesen. A másik horror az altatás volt, de abba is belejöttem :)


Most 6 hónapos a kicsi, és szuper velük itthon, jó közöttük a kapcsolat is, úgy érzem, belejöttünk. Kialakult a közös napirendünk is.


Ha gondolod, írj, szívesen mesélünk még a mi tapasztalatunkról :) Ne aggódj, pár hónap és nagyon jó lesz :)

2015. jan. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nálunk pontosan 2,5 év van a két gyerek között. Hasonló félelmek nyomasztottak, mint Téged, mert a kisfiam rendkívül anyás, cicinlógós, többemberes baba volt csecsemőnek, aku mellett művészet volt bármit is csinálni. Nagyon féltem és szörnyű lelkifurdalásom volt, amikor terhes lettem a kistesóval, pedig terveztük, vártuk.

Az első kb. 1/2 év könnyebb volt, mint vártam, a kicsi fényévekkel nyugodtabb, "jobb" baba volt, mint a fiam, nem volt féltékenység sem. Na de utána ...

Ahogyva kislány is eljezdett mozogni, helyet változtatni, minden borult, a fiam iszonyú hisztirohamokat kezdett rendezni, a kislány pedig eztel egyidőben kezdett egyrevrosszabbul aludni.

Most a kicsi 15 hónapos, a nagy lassan 4 éves, és nekem most a legnehezebb. A nagy macerálja a kicsit, a kicsi mindenre felmászik, mindent leborít, folyamatos idegbaj az életem :-)

Persze imádnivalóak, nem csinálnám vissza, nem bánom, de a 3. babával azért most várunk egy kicsit:-)

Ja, a szoptatás érdekes volt, mert nekem a nagy is szopott még ... De általában szépen eljátszott vagy tévézett, amíg a kicsit szoptattam, ezzel speciel nem volt gond.

Minden megoldódik menet közben, ne félj! Bele fogsz jönni :-)

Szép terhességet, könnyű szülést, boldog babázást kívánok!

2015. jan. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Még a szoptatáshoz: Én is rengeteget rajzolgattam közben a kisfiamnak, Ő kérte, én rajzoltam, többnyire kukásautókat :-)
2015. jan. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen a vàlaszokat. Jó hallani, hogy hamar bele lehet ràzódni. Attól nem fèlek, hogy lànyom apàs lesz, mert pàrom napi 10-12 óràt dolgozik, ràadàsul birkózàson kívül nem is nagyon tud vele mit jàtszani. Gondolom ezèrt is lett ennyire anyàs, mert èn óràkat tudok vele gyurmàzni, legózni, rajzolni. De màr most lelkiismeret furdalàsom van egy kicsit, mert màr nem bírok a földön ülni így sokszor "leràzom" szegènykèmet. A màsik dolog meg, hogy itt haza küldenek a kórhàzból akàr pàr óràval szülès utàn, ha nincs semmi baj. Hogy magyaràzzam meg egy 2 èvesnek, hogy anya nem bír lèpcsözni, mert teljesen tönkre van. Anyukàm jön segíteni, itt lesz egy hètig, remèlem hamar össze szokunk a gyerköcökkel.
2015. jan. 12. 11:57
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

20 hónapos volt a kisfiam amikor született a kislányunk. A kisfiam az egész terhességem alatt puszilgatta-simogatta a pocakomat, ezzel is felkészült szerintem a tesóra. Amikor a kórházban meglátta a hugit, na akkor láttam rajta hogy nagyon féltékeny, egyből húzta el tőlünk az apját, mutogatott hogy azt a babát adja át valakinek.... :D Amikor hazajöttünk a kórházból nem mutattuk meg neki rögtön a tesót, kihasználtam hogy alszik a kislány és játszottam a kisfiammal. 2 óra múlva amikor megmutattuk neki a hugit akkor féltékenység nem látszott egyáltalán rajta, csak nagyon megakarta volna szeretni. Az első 6-8 hetünk azzal telt hogy amikor csak lehetett távol tartottuk egymástól őket és igyekeztem a kisfiamat arra nevelni hogy nem bántjuk a hugit, nem szorítjuk, óvatosan adunk puszit, nem mászunk be az ágyába stb... Szóval rosszindulatú féltékenységet nem vettünk észre rajta, max annyi volt ami még most is előfordul (a kislány 3 hós), hogy néha szól, hogy adjam át apának a hugit és most ő ül az ölembe, vagy hogy rakjam le a földre a hugit és menjek vele a szobába játszani. Az első 3 hétben 3szor ütötte meg a kislányunk fejét, igazából derült égből villámcsapás szerűen, az okot nem tudtuk, előzménye nem volt, én mindjárt ráütöttem a kezére és határozottan elmagyaráztam neki hogy nem szabad bántani a testvérét, és hogy most adjon neki egy puszit mert fáj neki. Azóta sem fordult elő ilyen és látványosan szereti a hugát.

Az időt nehéz beosztani még most is mert sokszor van hogy egyszerre éhesek, egyszerre kell tisztába tenni őket és bizony van hogy az egyiket ott kell hagynom sírni míg a másikat ellátom, de nagyon igyekszem igazságot lenni és próbálok mindent úgy megoldani hogy mindkettőnek jó legyen. A kislány áldott jó baba, sokat alszik, éjszaka nem kel, (kisfiam éjjel-nappal alig aludt baba volt) így nem fáradok annyira ki, jobban bírom a strapát. Annyi a nehéz az egészben, hogy szinte alig van időm leülni 5 percre mert mire a kislányt ellátom reggel már folytathatom a nagynál, mire a naggyal végzek a kislány megy aludni, amíg ő alszik addig eszünk, mire befejezzük az evést jön a kislány, mire ő újra lerakom aludni újra teendő van a nagyobbal és így tovább. Meg annyi még a nehézség, hogy ugye akármikor nem hagyhatom őket együtt, szóval bármi teendőm van amit nem mellettük végzek, akkor kislány be a szobájába, nem merem a naggyal együtt hagyni felügyelet nélkül.

Én a legeslegrosszabbra számítottam, én azt hittem hogy totál kikészülök majd és végem lesz... ehelyett nagyon jó kisbabát kaptam, a kisfiam is nagyon jól viseli, jól viselkedik, és nem olyan nehéz egyáltalán csak nagyon jól kell mindent szervezni. :)

Minden jót, ne aggódj!

2015. jan. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!