Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mennyit költötök havi...

Ti mennyit költötök havi szinten a gyereketekre, ha nagyjából összeszámoljátok?

Figyelt kérdés
Leginkább egy gyerek esetén érdekelne. Pelenka, tápszer, ruha, egyéb napi/havi dolgok.
2015. jan. 15. 12:26
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat! Jöhetnek még.
2015. jan. 15. 13:25
 12/21 anonim ***** válasza:
59%

az én fiam 5hónapos.

csak tápszeres az 10000ft BEBA HA

pelus+popsitörlő max 10000ft, pampers pelus, popsi törlő változó.

ruha, változó de max az is 10000ft, van hogy neten veszek szépeket, vagy tescoban, 1-2csomag body, 1-2rugi.

a tisztálkodó szereket, popsi kenőcsöt nem írok mert az pár száz ft 4hónapra

még mást nem nagyon vettem neki. volt olyan hónap hogy cumisüveget és cumit vettem, de akkor nem vettem rucit. tehát én azt mondom hogy max 30ezret költök a fiamra. ami biztos nőni fog még, mert mostanában fogunk neki játékokat venni neki ami jobban leköti.

2015. jan. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Köszi. Én is olyan 30 ezer körülire saccolom így elsőre. Az 50-60-70 ezres válaszok viszont megrémítettek. De persze kor és pénztárca függvénye a dolog.
2015. jan. 15. 16:40
 14/21 anonim ***** válasza:
59%

Nekem az első évben a pelenka max. 5-6 ezer ft volt ( DM-es kuponokkal).

Popsitörlő havi kb. 600 ft (nem a legdrágábbat kell venni).

Fürdető is elég 2 havonta, az is 5-600 ft/ flakon.

Ha tápszer kell, abból is van olcsóbb, mikor már nem volt tejem, Lactogen Harmonyt írattam, az nem drága.

Ruhát turiból, netről lehet használtan venni szintén pár száz forintért.

2015. jan. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Most miért kell 0%-ra lepontozni, csak mert többet írtam,mint az átlag, hogy kezdetben havi 60 ezer volt???? A fiam tejcukor érzékeny! Drága tápszer, csomó gyógyszer kellett neki. Pelusból is a legdrágábbat vettük, mert abból nem folyt csak ki a pisi éjszakánként és még gyakorlatlan voltam, rossz helyen vettem és nem kuponoztam!
2015. jan. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

10es vagyok!!


Kérlek mondjátok már meg mi rossz a válaszomba? Miért lettem lepontozva? Nem szokott érdekelni de itt aztán tényleg nem értem.

2015. jan. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Én senkit nem pontoztam le, köszönöm a válaszokat.
2015. jan. 16. 13:43
 18/21 anonim ***** válasza:
52%

Aki lepontozott mindenkit, az nyilván tudja, hogy nem is annyit költöttünk a gyerekre...

A kérdés nem az, hogy normális-e, hogy ennyit költesz, vagy, hogy átlagosan mennyiből jön ki egy gyerek, ha semmi baja nincs.

Az én kisfiamra, aki 4 naposan visszakerült kardiológiára, mert spontán légzésleállásai voltak, előtte meg méhen belül aritmiás(5 hónapos) havi 50ezer megy, első hónapban 100.000 fölött voltunk. Mi sem gondoltuk, hogy betegeskedni fog a legelején. Nem volt légzésfigyelőnk, de ki sem engedték a kórházból, amíg nem vettünk.

-számolj utána: napi 10-12 db pelenka: már magában 20-22000 Ft. Popsikrém, törlő: 3000. A 30ezres keret már itt csúnyán borul. Steril vatta, alkohol, K vitamin, D vitamin, kúp. Ez legalább egy 6-7000 Ft és még a gyerek nem hasfájós. Az Espumisan/ Infacol 1800-2000 Ft, A Colief 3700-4000 Ft, és ezek csak 1 hétre elegendő adagok. Nekünk gyógytápszer támogatással 5000Ft, de csak ha igazolják az allergiát. Nélküle 3210 Ft egy doboz, ami 3-4 napra elég. Valamivel még fürdetni is kell a gyereket, ruha az elején rengeteg kell és én legalább az első ruhájából újat szerettem volna. Orvoshoz sem viszem örökölt ruhában. A légzésfigyelőt, meg a többi csak az én gyerekemre vonatkozó tápszert, meg ilyesmit még nem is számoltam. Add össze! -


Mivel a kérdés erre vonatkozott, minden rá adott válasz 100%-os. Még ha valakinek nem tetszik, akkor is ennyit költöttünk.

2015. jan. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
12es válaszoló vagyok. nem a kérdéshez tartozik, de kedves utolsó, ha nem volt légzésfigyelőtök hogy vettétek észre a légzésleállást? amúgy szőrnyű lehetett, nekünk egyszer jelzett be, nagy eséllyel a fiam úgy feküdt hogy nem érzékelt, de azóta sem tudok nyugodtan pihenni, aludni mikor alszik.
2015. jan. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Úgy vettük észre, hogy ébren volt, épp a kezünkben és egyszer csak kékült, láthatóan nem lélegzett. 4-szer eljátszotta míg beértünk vele este 10 kor a kórházba. 10-15mp-ig tartott, mikor fejre állítottam és paskoltam a hátát egyszer csak elkezdett sírni. Borzalmas volt. Még mindig nem tudjuk miért csinálta. A kórházban is volt 2-szer ilyen, majd soha többé nem jött elő. Már 5 hónapos és azóta sem volt gond, de rendszeresen azon rettegek, hogy vajon még lélegzik-e.
2015. jan. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!