Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valami a levegőben, hogy...

Van valami a levegőben, hogy csak kislányok születnek?

Figyelt kérdés
Azt veszem észre,hogy mindenkinek lánya van vagy lesz,olyan ritka a kisfiú mint a fehér holló!Mikor a lányom felnő verekedhet a pasiért! Ahol Ti laktok nem így van?

2015. jan. 15. 23:20
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Amikor a lányom született a környéken csak lányok születtek. Amikor pediga fiam, akkor csak fiúk:)
2015. jan. 16. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
3 ismerősöm terhes most rajtam kívül,és négyünk közül egyedül nekem lesz lányom.
2015. jan. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Amikor én szültem, neten alapítottunk egy csoportot. Akkor 25 babából 7 volt lány csak, a többi 18 fiú volt. Egy éve volt.
2015. jan. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Amikor lányom született,a szobában 1 lány volt és 2 fiú.A kislány és egy fiú elment,kisfiú jött ismételten.

Egy volt sulistársamnak lánya és fia van,másiknak lánya született,harmadiknak fia és lánya van szintén.Régi munkatársaim közül egyiknek fia,másiknak lánya van.Itt 2 barátnőmnek lánya van,pár babás ismerős aki még van,szerintem mindnek lánya van. Szerintem ez csak épp kivétel,nem hinném hogy nem születtek volna fiúk a 3-4 év alatt :D

2015. jan. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Nekem minden ismerősömnek fia született az elmúlt években, csak nálunk vannak lányok. Nem is tudom másfél éve kinek adni a nagy halom kislányruhát, ami összegyűlt, mert kinőtte már a legkisebb is. :)
2015. jan. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
A munkahelyemen tavaly úgy jött ki, hogy 6 babából 6 kislány lett.:) De amikor kórházban voltunk a lányommal, ott a fiúk voltak többségben. Aznap, amikor én szültem, nem is született több lány.
2015. jan. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat akkor az oviban nem csak barâtnõi lesznek.Arra a kérdésre meg, hogy honnan tudom, hogy párkapcsolatba fog élni vagy nem lesz leszbikus nem mondok inkàbb semmit.
2015. jan. 17. 08:40
 18/22 anonim ***** válasza:

"Arra a kérdésre meg, hogy honnan tudom, hogy párkapcsolatba fog élni vagy nem lesz leszbikus nem mondok inkàbb semmit."


De miért? Komolyan kérdeztem. Benne van a pakliban.


Már a nulladik pillanattól kezdve bele akarjuk kényszeríteni a gyerekeket a többségi normákba, megelőlegezzük nekik, hogy csakis olyanok lehetnek,amilyennek mi elképzeljük, mert minden más deviáns vagy minimum furcsa.


Ilyeneket mondogatunk:


"jajj, már most kész kis hölgy, olyan szép!" , "le se tudja majd vakarni magáról a fiúkat"

Ez egyrészt heteronormatív, másrészt elfogadhatónak állítja be a férfiak részéről a "levakarhatatlanságot" vagyis a zaklatást.


"majd az unokáimmal ez meg ez..." Egyértelmű, hogy mindenki akar gyereket. Az én gyerekem is, hát persze. Merjen csak nem akarni!


"meg szeretném érni, hogy táncolhatok a lakodalmadon" - Egyik ismerősöm állandóan ezt hallgatta a nagymamájától, és iszonyú önzőnek érezte magát, amiért nem akart összeházasodni a párjával.


"Aggódok Petiért. Az óvodában szinte csak lány barátai vannak, nagyon szeret együtt babázni velük. Otthonra is kért egy babát, de ezt már túlzásnak tartottam."

Ezt az egykori Petike mesélte nekem, aki most földrajz -rajz szakos tanár. Igazából tanító akart lenni, mert nagyon szeret kisgyerekekkel foglalkozni (de valahogy más felé "terelődött"). A munkája kedvenc része, hogy alsósoknak tart délutáni rajzszakkört.


Szóval csak csínján az ilyenekkel. Aki gyereket vállal, az csak a gyerekére figyeljen, hogy ő mit szeretne, milyen ízlése van, mi érdekli. Ne akarjuk terelgetni, még ilyen ártatlannak vélt félmondatokkal sem, meg beletuszkolni a társadalom által "normálisnak" elfogadott dobozba. Ez ugyanis egy rohadt szűk doboz, és mindenki kilóg belőle többé-kevésbé.

2015. jan. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
A lányom CsaNás csoportjában a hat gyerekből szeptemberben csak egyedül ő volt kislány...(Azóta jött még két kislány, így lassan javul a nemek aránya)
2015. jan. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Amikor szültem tavaly augusztusban, mindenkinek fia született akit ismertem, dugig volt az osztály fiúkkal. Most a baráti társaságban 8 terhes ismerős csajnak 8 lánya születik, egy fiú sem lesz elvileg. (Szeged)
2015. jan. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!