Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek arról,...

Mi a véleményetek arról, hogyha a kisbaba együtt alszik a szüleivel?

Figyelt kérdés
Olvastam egy írást arról, hogy a gyerekszoba és a gyerekágy miatti távolság szeretethiányossá teszi a babát. Szerintetek jó ötlet ha egy ágyban alszik a szüleivel? (Akár újszülött korától?) Van valami veszélye?

2015. jan. 18. 15:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem hozzá fog szokni és lehet, hogy 10 éves koráig ott akar aludni (nem vicc, simán igényeltem, hogy anyával együtt aludjak el, egy ágyban aludtunk), nektek a pároddal pedig nem lesz magánéletetek. Ha idővel le tudod szoktatni... Úgy tudnám elképzelni, hogy nem minden nap alszik velem a baba.
2015. jan. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%

"Van valami veszélye?"


Igen. 10 éves korában is egy ágyban akar majd aludni a szüleivel. Arról nem beszélve, hogy a bepisilős időszak sem lesz túl kellemes egyik résztvevő számára sem. Intimitás? Szex? El lehet felejteni. Jah, hogy az máshol is lehet csinálni? Az ilyen gyerekek sehol nem maradnak szívesen egyedül.

2015. jan. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
46%
Este a kiságyában alszik el, hajnalban veszem magam mellé, így van magánélet, egy kis nyugi meg szeretet is, igaz még csak 5 hetes de szerintem így nem lesz semmi gond, azzal hogy mellénk szokik.
2015. jan. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem szeretethiányossá biztos nem teszi a gyereket,ha külön alszik. Én olyan cikket olvastam,ahol azt javasolják,hogy külön szobába legyen a baba,ahogy haza érkezik a kórházból,mert az neki is,meg a szülőknek is a legpihentetőbb,mivel nem kelnek fel egymás zajára. Gondolnak itt pl,ha megfordul valaki,vagy éppen tüsszent,köhög.
2015. jan. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
39%
Mindenki csinálja úgy ahogy neki jó!!! Az én fiam nem marad meg az ágyba pedig már matracot is cseréltünk. Ahogy leteszem 5 perc és vergő. Így mellettem alszik ( ha apuka itton van akkor kösztünk) azóta nem csapkodja magát mint a nagyok villanyoltás és magától elalszik szót van amikor hátast dob nekem és úgyalszik el. Nem igazán érdekel ki mit mond róla.Nekünk így jó és nem zavarjuk egymást. Amig igyényli addig alszik velünk.A.
2015. jan. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
* vergődik . Bocsi közben a kezemben van 5 hós :)
2015. jan. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%

A fiam az első kb. 5 hónapban a saját ágyában aludt, bár nagyon zaklatottan, sokszor keltünk. Aztán új lakásba költöztünk, ahol kapott saját szobát, de képtelen volt megszokni, és volt, hogy több órát virrasztottunk éjjelente. Úgyhogy magunk közé vettük, és végre aludtunk, ja, az éjjeli szopik is könnyebben mentek. 15 hósan választotta el magát, akkor megkíséreltem beszoktatni a szobájába, és első próbálkozásra sikerült. Azóta is így megy, átalussza az éjszakákat a saját ágyában a szobájában, most 22 hónapos.

Ott, ahol a gyerek még 10 évesen is a szülői ágyban alszik, a szülőkkel sem stimmel valami. Túl gyengék. Egy ilyen korú gyerekkel má rmeg lehet beszélni, és nem hiszem el, hogy éjjeleken át tartó hisztik árán.

Szval én abszolút együttalvás-párti vagyok, eljön az a pont, amikor egy egészséges lelkületű gyermek /egészséges szülő-gyermek kapcsolatban/ maga fogja igényelni a saját ágyba, saját szobába költözést.

2015. jan. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%
minden csak szoktatás kérdése, a kiságyban is megmarad ha kezdetektol az az alvohelye (de akkor az valoban alvohely legyen, ne jatszoter....) en nem tartom jo otletnek az egyuttalvast, noveli a fulladas kockazatat, raadasul senki nem tud melyen aludni, hosszu tavon senki nem pihen. hogy megszokja e nem tudom, egyik ismerosom se alszik egy agyban q babajaval.
2015. jan. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
40%
Együtt aludtunk mindhárommal. Semmi veszélye nincs. Jót aludt az egész család.
2015. jan. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
62%
Minden szoktatas kerdese. Baratnom unokatesoja fiu letere 12 evesen is egy ágyban aludt a szuleivel. En nem szoktattam magam melle egyik gyerekemet sem, bar nem ezert. Az se a babanak se a szuloknek nem kenyelmes. Baba is mocorog, a szulok is, arrol nem is beszelve, hogy nulla nemi elet...
2015. jan. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!