Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet a kisfiammal?

Mi lehet a kisfiammal?

Figyelt kérdés
7 hònapos kisfiam kb.1 hete alig alszik. Eddig 2 hònapos korátòl átaludta az èjszakát,most meg folyton felèbred ès sìr. Csak akkor nyugszik meg,ha picit sètálok vele a szobában,ilyenkor vissza is alszik a karomban. Most pedig 2 napja már napközben is ilyen sìròs. Ha csak vele foglalkozom semmi baj,de ha kimegyek a szobábòl már is sìr. Mi lehet vele?
2015. jan. 20. 14:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Valószínűleg szeparációs szorongás lesz,életkori sajátosság,ami abban nyilvánul meg,hogy ez idő tájt ébredt rá,hogy külön személy vagy és fél,ha nem vagy ott,azt hiheti,hogy elhagytad,ott felejtetted valahol stb.Napközben is jelen van ez a dolog,főleg ha nem jól alszik éjjel,akkor még az álmosság miatt is nyűgösködik.El fog múlni,legyél türelmes,nyugodt,akkor ő is megnyugszik,biztosítsd róla,hogy "nem vesztél el" .
2015. jan. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Ez most nagy segìtsèg nekem,hogy mikènt kezeljem ezt a megváltozott helyzetet. Hát megvallom már már elèg nehèz nyugodtnak maradnom a fáradság kimerìt,de igyekszem nem éreztetni a picivel. Remèlem,hogy hamar tùl leszünk ezen. :)
2015. jan. 20. 15:03
 3/9 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen,tapasztalatból írtam,nekünk is nehéz volt,akkor azt hittem,mindig ilyen anyás lesz,de kb 2 éves kora óta már "nem kellek" :) Most 3 lesz és már nekem van lelkiismeret furdalásom,hogy miután minden dolgommal kész vagyok és mennék hozzá játszani,nem igazán igényli max pár percre,olyan érzés nekem néha mintha nem foglalkoznék vele...
2015. jan. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szeparációs szorongàs, fogzàs, mozgàsfejlődés...bármi lehet! Sztem örülj hogy eddig aludt. :) Ilyenek ezek a babák sajnos nem alszanak át minden éjszakát. Az én fiam nagyon rossz alvó,hasfájós volt, aztán jött a fogzás, mozgásfejlődés, szep.szorongás, megint fogzàs. Egy éves koráig csak néhány éjszakát aludt àt. Te mázlista vagy! :)
2015. jan. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát bìzom benne,hogy sikerül hamar átvèszelnünk ezt ,mert bizony ìgy nehèz elvègezni itthon a teendőimet. Sokszor ùgy èrzem,hogy szétesek. Hulla vagyok... Hogyan tudtad ebben az időszakban megoldani a házimunkát ùgy,hogy közben ne sìrjon utánnad?
2015. jan. 20. 15:49
 6/9 A kérdező kommentje:
2 hònapos koráig az én babòm is hasfájòs volt,ùgy hogy jòlesett az átalvòs időszak. Most pedig ùjbòl kezdődik az èjszakázás.
2015. jan. 20. 15:52
 7/9 anonim ***** válasza:
Bizony, szeparációs szorongás. A fiam nagyon igényelt engem ezekben a hetekben. Egyetértettünk a férjemmel, hogy az a legfontosabb, hogy Ő jól legyen, így úszott a lakás. A férjem, ha tudott, megcsinált helyettem mindent, ha viszont dolgoznia kellett, akkor vagy az alvásidőben házimunkáztam /de sokszor akkor is igényelt a.fiam/, vagy felkötöttem magamra, és úgy főztem vagy rendeltünk kaját. A nagymamák besegítettek abban az időszakban. A fiam volt az első a fontossági listán. Amikor elmúlt, újra ragyogott minden és mindig volt főtt étel.
2015. jan. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát van,hogy nálunk is szèt van a lakás ès se főzni,sem pedig egy picit pihenni nem tudok. Folyamatosan igènyli a közelsègemet ès csak hozzám bùjva nyugszik meg. Már èn is arra gondoltam,hogy magamra kötöm a kengurùba ès ami a legszükségesebb azt elvègzem ùgy.
2015. jan. 21. 00:09
 9/9 anonim ***** válasza:
4-es vagyok! Házimunkát akkor csináltam ha aludt, vagy este mikor apa hazaért! :/ Most 16 hós...ismét ébred a foga miatt. Most bújt ki a 15.-16. 6 hós kora óta szinte folyamatos a fogzás! De már nem sok van! :) És bármit próbáltunk, semmi nem használ! Én is hulla voltam...most már jobban bírom, de a pocakban a tesó így kezdődik előröl! :)
2015. jan. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!