Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan csináljam adjatok...

Hogyan csináljam adjatok tanácsot? Hozzátáplálás

Figyelt kérdés

Kislányom 5 hónapos tápszeres. Most kezdetem a kóstoltatást almával. Úgy tudom idővel a tízórait kell kiváltani először. Na ez a bajom, hogy jelenleg úgy jönnek ki az étkezései, hogy nincs tízórai. Akkor iktassam majd be a gyümit egy plusz étkezésnek vagy hogyan csináljam. A napunk jelenleg amikor eszik :8 óra, 12 óra,fél 4, este fél 8, hajnal 1 körül és hajnal 4 körül.

Jó lenne az éjszakai egyik kaját is elhagyni de még nem sikerült.

Szóval tanácstalan vagyok.


2015. jan. 20. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Én 10 óra körül megkóstoltatnám vele az almát. Most még úgyis csak pár kanálkáról van szó.

Lányom amúgy tápszerrel együtt volt hajlandó megenni az első napokban, utána már magában is.


Ha ízlik neki, akkor valamikor a délelőtt folyamán adhatsz neki többet is, szerintem érdemes egy laza tízórait beiktatni.

2015. jan. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gyümölccsel nem váltunk ki étkezést. Két tápszeres étkezés között egy plusz kis étkezésnek kell beiktatni, nektek a 10 óra ideális lenne. Gondolj bele, ha egy tápszeres evést lecserélnél almára, akkor összességében csökkene a napi kalóriabevitele, holott épp növelni kell.
2015. jan. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen most én is így próbálom, hogy 10 körül adom neki. De nem szeretnék még egy plusz étkezést inkább szeretnék elhagyni egyet,mert sokat hízik nagy baba. Abban bízom ha megenne egy teljes adag gyümölcsöt akkor talán napközben jobban lakik és éjszaka csak egyszer kérné a tápszert.

Doki néni szerint is sok a súlygyarapodás, első hónapokban 1 kg most az utolsó hónapokban 800-700 g volt.

2015. jan. 20. 22:09
 4/6 anonim ***** válasza:
12.00kor nyugodtan adhatod ebéd előtt. a lényeg hogy ne délután 16.00 utáni étkezéssel kezdj, mert ha felfujja vagy allergias oda lesz az éjszakátok. mindent min. 3 napig kostoltass, kulon kulon, figyeld a reakciot. es ne adj nagy mennyiseget ha szeretnel aludni, mert az elso dolgok szinte mind szekletfogok.
2015. jan. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

szia :)


mi úgy kezdtük a kóstoltatást hogy ebédre adok neki valamennyit és utána tápszer. és a védőnőtől kapott táblázatban az ebéd van kiváltva előbb. az én fiam is eddig 4x evett, de most kicsit varriáltam, így eszik 7-10-13-16-20kor. és nekem is sokáig evett éjjel 2x is. egyszer éjfél körül majd 3-4körül. de már csak 1x eszik. eleinte az éjféli evés helyett vizet adtam neki, és 10ból 1 kapott csak kaját ha úgy láttam nem tud visszaaludni, után 4körül kelt akkor etettem. ez volt hozzátáplálás előtt. most úgy néz ki hogy a vizet sem nagyon igényli max kis cumi ha 3 előtt kelne. 3körül ha kel akkor etetem és alszik fél7ig kb ami jó is mert ugy 7kor már adok neki tápszert. próbáld te is vízzel teával kiváltani az egyik etetést. van mikor mi is csúszunk de annyira nem kötöm az órához, a fix a reggeli az ebéd hogy 12-13között egyen és a vacsi ami 8óra körül van. a másik két evés meg alvástól függ.

2015. jan. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. amúgy mekkora a babád? mennyi tápszert eszik? éjszaka is normál adagot adsz?
2015. jan. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!