Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanul meg a baba...

Hogyan tanul meg a baba kanállal enni?

Figyelt kérdés
Most kezdtük a hozzátáplálást kb. egy hete, de eddig a kanalat nem igazán szokta meg. Löki ki a nyelvével, gyakorlatilag úgy etetem, hogy beleöntöm a kanálból a szájába, nem pedig ő eszi le róla... hogyan kellene csinálni, hogy megértse mire való? Vagy rá fog érezni egyszer csak?
2015. jan. 20. 23:14
 1/8 anonim ***** válasza:
mennyi idős? lehet nem érett még a hozzátáplálásra, pont ez jelzi, hogy a nyelvkiöltő reflex eltűnt e már, ha hozzáérnek a szájához.
2015. jan. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
5 és fél hónapos.
2015. jan. 20. 23:21
 3/8 anonim ***** válasza:

akkor lassan menni fog neki, addig is ne erőltesd



de belegondolva...benn tartod a szájában a kanalat és várod, hogy leegye? :)úgy kell etetni, ahogy magunkat, beadod és kiveszed a kanalat akkor keletkezik a "szívó" hatás a száj összezárásakor folyamatában ahogy húod ki a kanalat.


de ha ez megvolt és a kaját lökdösi ki a szájából, akor még nem érett

2015. jan. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
te le tudnál enni egy kanalat? XD
2015. jan. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

pár hét (vagy nap) alatt elmúlik náluk ez a nyelvkitoló reflex, mi 3 hete kezdtük szintén 5.5 hósan, ma már szó szerint rámarkol a kanálra és a kezemmel együtt húzza be a szájába és eszi le róla a kaját.

mivel nem gondolom hogy szuperzseni, szerintem minden baba igy tanul meg ;)


esetleg adj neki kaja nelkul egy masik kanalat ha esztek, hadd gyakorolja. ugyis utanozni kezd.

2015. jan. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én az elején mikor elkezdtem etetni mindig higabb êtellt adtam neki ( gyumit ) mert a többit kitolta,meg oklendezett. Amugy 1-2 hét megtanulja. :)
2015. jan. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Nem is nagyon ízlik neki egyelőre, szóval nem is nagyon akarja enni, meg grimaszol :).

Remélem hamarosan ráérez..

2015. jan. 21. 10:27
 8/8 anonim ***** válasza:

lehet nagy a falat nem vagy a kanál?

Én aventeset vettem ennek nagyon pici a kanál része. De valószínű nem izlik neki a kaja, kédés mit adsz neki. Alma? Valami édesebb almával próbálkozz. Nyugi menni fog, csak neki fura még.

2015. jan. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!