Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lassan megőrülök,5 és fél...

Lassan megőrülök,5 és fél hónapos babám nem alszik nappal csak 30 percet, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Idáig sem volt nagy alvó, egy kezemen meg tudom számolni, hányszor aludt 1 vagy annál több órát nappal. Pár napja viszont délelőtt alszik fél órát, és vége. Még a jelét sem látom annak, hogy álmos. Vígan elvan, gagyarászik, rugdalódzik... Tápszeres, egy ideje már mást is eszik, gyümölcs, bébiétel. Éjszaka sosem volt gond, pancsi, evés, büfi, alvás. Két napja a büfiig oké, utána kipattan a szeme, és mint akit elvágtak, nyűglődik, beszélget, forog az ágyban hasra-hátra. Nem értem, nappal nem alszik semmit, hogyhogy még este sem lesz fáradt? De ez még nem is annyira gond, hajnali 5kor kel enni, utána alszik 8ig, igaz, mellettem. Lehet az a gond, hogy nem fekszem nappal mellé? Próbáltam már ringatni, ez ment egy darabig de már ez sem jó neki. Zenélő forgó sem segít, símogatás sem, mit tegyek?
2010. febr. 7. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Kb ennyi idős volt a kisebbik fiam, amikor napközben 3x30 percet aludt. Nagyon nehéz volt, mert közben itt volt a háztartás, a nagyobbik gyerek. Ráadásul a nagyobbik fiam világ életében nagy alvó volt, 2-3 órákat egyhuzamban aludt, én meg ennél a kicsinél is ezt vártam- naivan. Az éjszaka is elég rövid volt neki.

Sajnos vannak ilyen babák, akik kevés alvással is beérik. Másrészt gondolom nemrég kezdte az átfordulást, ezt gyakorolja, mert ez izgalmas :-)

Mindig azt reméltem, ha majd mozog, többet alszik. Most ott járunk, hogy 1 évesen 1x 5 percet, majd 1-1,5 órát alszik. Már hozzászoktam, hogy ő ennyit alszik.

2010. febr. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia, lehet a kis foga jön, az zavarja?Mi sem vagyunk egy nagy alvók, most 8 hónapos 3X30 percet alszik, de ha rajta múlna semmit se aludna, én mindig elringatom kb.3 óránként, mert ha nem teszem nagyon nyűgös, sajnos eddig akármit próbáltam hogy aludjon többet semmi nem vált be!
2010. febr. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 3,5 hónapos, és ő sem egy nagyalvó. Én pl.hogy kipihenjem az éjszakai fáradalmat, ami ugyan csak fél óra, na meg a reggeli korán kelést, ami fél7-7 (ami nekem nagyon korán van) le szoktam vele feküdni délelőtt (kitapasztaltam, hgy délelőtt tud nagyyobbat aludni, valószínű a korai kelés miatt), ilyenkor velem hajlandó aludni 1,5-2órát, ami nekem csak 1óra, mert 1óra után ébredezik, és én megsimizem és visszaalszik, így alszik még fél-1órát. Ez nekem is jó, mert kevésbé nyügi, na meg én is pihizek. Bár szerencsére amúgy elvan reggel, ha az ágyában hagyom a reggeli evés után, de az már nekem, mint anyának már nem igazán pihentető alvás.
2010. febr. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam most 8 hónapos ő sem egy nagy alvó. 3x30 percet alszik ( pont ahogy a 2. válaszoló írta ), de csak akkor ha elringatom, magától nem aludna el. Ezzel nem lehet mit tenni, ennyi az alvásigényük. Kitartás!
2010. febr. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A kisfiam két hónapos kora óta alig alszik nappal, jó esetben 2x1 órát, de van hogy semmit. Ez van, nem minden baba alszik nappal. Én sem aludtam soha az óviban, külön is raktak, hogy ne szórakoztassam a többieket :)
2010. febr. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!