Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más 17-18 hónapos sem "nem ér...

Más 17-18 hónapos sem "nem ér rá enni"? Megőrülök

Figyelt kérdés
Másfél éves lesz a babám a napokban, de az evéssel komoly gondjaink vannak. Eddig szépen evett, jó evő volt, nem válogatós, de mostanában nem ül meg az etetőszékben pár percnél tovább. Sokszor játék és rohangálás közben vagyok kénytelen néhány falatot beletömni, mert másként nem lehet. hiába magyarázom neki, hogy most evés idő van le kell ülni, stb. Tanács? Valaki hasonló cipőben ?
2010. nov. 8. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Próbálkozz csak azzal, hogy együtt esztek! Nagyon fontos dolog gy gyermeknek az étkezés szertartása. Együtt üljetek le, rendesen megterített asztal Megkínálod, ha nem kér, engedd játszani. Miden étkezésnél legyél türelmes, mindig kínáld meg, ha nem kér, nem kell erőltetni.

Az utána szaladgálós etetést felejtsd el, mert a gyermek nagyon okos. Valószínű ezért sem ül meg, mert tudja, hogy majd anya utánam jön, s megetet játék közben!

Hagyd el a nassoltatást, ne etesd az etetőszékén kívül máshol, tanulja meg, az étkezés rendjét!

Pár nap alatt vissza fog térni, ha tartod te is magad! Egy gyermek sem fog éhen halni, ha éhe lesz, rendesen ül majd a székében, s eszik, nem lesz szükség utána szaladgálni és etetni!

2010. nov. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez a helyzet, mindig valami dolga van...

Egy jó tanács: ne szaladgálj utána a kajával! Utánam mindig jött anyukám, aggódott, hogy nem eszem eleget, és én ennek tulajdonítom hogy borzasztó válogatós és nyammogós gyerek voltam.

Én úgy gondolom, hogy neki sem jó, ha éhes, tehát amennyi kajára szüksége van, azt megeszi. Ha már elkezd felállni az etetőszékben, akkor nem erőltetem, mehet a dolgára...Ez is csak egy átmeneti dolog lesz szerintem,

Érdekes, ha a kedvenc kajája van, akkor tud nyugodtan ülni...

2010. nov. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnos ugyanez a helyzet nálunk is, pedig még csak 1 éves. Nem tehetem meg, hogy ne fussak utána a kajával, mert így is olyan soványka, örülök ha végre eszik. Pedig mindig próbálom velünk etetni, de akkor is üvölt, kikéretőzik a székből és sokszor csak az apja ölében hajlandó megenni pár falatot. Gőzöm sincs, mit tehetnék, de már én is unom, hogy az egész lakás tiszta kaja sokszor emiatt.
2010. nov. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiammal az a gond, hogy utál a fenekén megülni. Sajtkukac. Álldogálni meg szeret. Úgyhogy odahúzok egy széket a konyhapulthoz, ráállítom a gyerkőcöt, kapaszkodik a szék háttámlájában, én odaállok mellé, és meg tudom etetni. Közben matathat a pulton műanyag tálakkal, flakonokkal, fakanalakkal. De ez bevált egyelőre. Máshogy lehetetlenség megetetni. :(
2010. nov. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hiába eszünk együtt, akkor sem marad meg ő is sajtkukac, örökmozgó. Két három kanál után már menne, ha hagyom alig eszik elfogy.

Gyümölcsöt, rágcsát ha kap néha azt már csak úgy kutyafuttában eszi, mindig elvesz egy darabot

2010. nov. 8. 13:08
 6/7 anonim ***** válasza:

Egészséges, sok az energiája, jól érzi magát. Miért gondolod, hogy elfogy? Nem kell neki enni adni, csak az asztal mellett, ha nem kajaidőben éhezik meg, akkor sajna ki kell várni. Enni is fog mert előbb- utóbb megéhezik.

Persze, kegyetlenül hangzik de az nem okés, hogy rohangálsz utána a kajával mint egy futőbolond. Komolyan meg nem gondolhatja senki, hogy egy gyerek magát éhezteti...Ha meg energikus is akkor tuti, hogy megeszi amit kell, csaka lehető leghülyébb körülmények között.

2010. nov. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hasonló a probléma nálunk is. Ahogy már előttem írták, ráálltam arra, hogy kizárólag az etetőszékben eszünk, úgy, hogy amennyire lehet, odahúzom az asztalhoz, és együtt eszünk, este még Apa is ott van. Plusz, megvontam minden nasit, nincs kukac, kölesgolyó, keksz stb., maximum gyümölcsöt kap étkezések között, semmi mást. Csak étkezés után kaphat valami nasit, már ha kér. Ezen 3 dolog szigorú betartása mellett (marha nehéz, mert előfordul egy-egy dühroham) sikerült azt elérnem, hogy 10 esetből mondjuk 8szor normálisan eszik, rendes mennyiséget, akkor, amikor evésidő van. 21 hónapos.
2010. nov. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!