Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok arról, ha...

Mit gondoltok arról, ha valaki kutyát/macskát bent tart a házban újszülött mellett?

Figyelt kérdés

2015. jan. 21. 17:29
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
15%

Nektek tényleg ennyire csőlátásotok van? Édes Istenem!

Attól, hogy nem engedem be a házba ugyanúgy, sőt megkockáztatom, hogy jobban szeretem és többet törődök a kutyámmal, mint sok mai divatkutyatulajdonos...

(Zárójelben egy csodás boxerem van)

Nem is értem hogy lehet ilyen következtetést levonni, hogy nem szeretem annyira, meg hogy fullfullextra steril, emiatt egészségtelen környezetet biztosítok a gyerekemnek.

Itt befejeztem tényleg, meddő vita...

2015. jan. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de a fajtatiszta macskámat (miután 2szer más is összeszedte) nem raktam ki az udvarra....
2015. jan. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
0%
Én ellenzem. Egyik rokonom tartott macskát újszülött mellett, és állította hogy a városi macskák nem szednek össze betegséget.
2015. jan. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Egyre kevéssé értem, mi a vita tárgya.

Egy állatot a házba engedő sem oltotta le azt, aki nem engedi be az állatát.

Olyat se mondott senki, ha kint lakik a kutya, akkor nem jó a gazdi.

Részünkről annyi hangzott el, hogy mi beengedjük (ilyen-olyan okból), megosztottuk a tapasztalatainkat, és csak azt tartjuk gonosz dolognak, ha az amúgy benti eb kerül lapátra a baba érkezése miatt.

De még véletlenül sem mondta egyikünk sem, hogy más is engedje be a kutyáját, macskáját a házba.


Mi itt a gond?

2015. jan. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
96%

Nyilván nem kötelező állatot beengedni. Mindenkinek megvan erről a maga véleménye elképzelése. Akinél kint volt ott kinnt is marad a kutya hiszen így szokta meg mindenki. Értelem szerű hogy a kinti kutyával is fog találkozni a gyerek..csak később a többi meg már csak nevelés kérdése.

Ami a luknyalást és az azután következő gyereknyalást illeti a kutyámat még soha nem láttam a hátsó felét nyalni..a mancsát igen vakaródni igen de hogy a valagát nyalja..ugyan már 😄 akkor az a kutya vagy férges vagy bűzmirigy gondja van...orvosolni kell mindkettőt.

Senkit soha nem akartam rábeszélni, hogy tartson lakásba állatot. Nem kell! Nem is való mindenkinek! Ez egy macera tetszik nem tetszik. Van aki vállalja és van aki nem. De akinek halvány lila foggalma nincs a kutyákról azon neveléséről és tartásáról ne magyarázza meg, hogy az miért rossz szerinte mert hülyeségeket beszél.

A többi állatról nyilatkozni nem tudok, cicát nem tartok szerintem nem is fogok..más műfaj nem nekem való. De nyilván azokat is lehet nevelni (pl nem ugrunk bele a kiságyba stb..)

2015. jan. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
0%

OFF: Utolsó, nem láttad a fenekét nyalni? Az gáz, ugyanis így tisztítják magukat.

ON: Azt gondolom, hogy mindenki tegyen belátása szerint.

2015. jan. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!! Van neked kutyád? Nyalja magát? Vidd orvoshoz mert nem nyaljak magukat alap esetben! Nem tisztítják! A cicákat szoktam látni "mosakodni" a kutyákat soha! Vele élek 0-24ben csak tudom mit csinál 😄 a valagát soha nem nyalta...csak akkor nyalakszik ha sebe van vagy vakaródik..de az inkább harapdálás. De az hogy - most gusztustalan leszek de bocsánat - a pisicseppet vagy a kakimaradékot lenyalja esetleg na olyat még nem láttam! Igen..van kutya amelyik megeszi a saját vagy más kutyák kakiját..szintén orvoshoz és jó kutyakiképzőhöz vele mert ott baj van!!

Erről beszéltem amikor azt mondtam, hogy olyan emberek törnek pálcát és mondanak butaságokat akiknek halvány lilájuk nincs a kutyatartásról.

2015. jan. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Kattyi válasza:
0%
En szeretem az allatokat de lakasba sose tartanek kutyat vagy macskat.Mivel kulfoldon elunk ezert nincs is de van teknosunk es halaink.A tesomeknal viszont volt bent macska aztan megszuletett a fiuk es a kezdetektol tiszta kiutes volt szegeny picinek az egesz feje,nagyon viszketett neki honapokon keresztul,hiaba hordtak orvoshoz.Sogornom allitotta nem a macskatol van.Aztan valami ok vegedt egy idore kikerult a cica erdekes,modon javult a picinek a bore.Na azota sem mehet a cica kozelebe.
2015. jan. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!