Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rizsitallal kapcsolatban...

Rizsitallal kapcsolatban kérdeznék?! Olvastatok már ilyesmiről? Nem ijesztgetni akarok, az én gyerekem is rizs- meg zabtejet iszik tejallergia miatt.

Figyelt kérdés

Pont ezért érdekelne, igaz lehet ez, ki mit hallott erről, akár Nyugat-Európában élők véleménye is érdekelne.


Ezt a hozzászólást Hoxa portálján olvastam.


. sweetyb 2009-11-26 15:35


"Miert adnak magyaorszagon a gyerekeknek rizstjet?

Nyugat europaban evekkel ezelott betiltottak 4 es fel eves kor elott nem adhato sem tapszer vagy tehen tej helyett. Ugyanis a rizsfoldek meg a bio riszfoldek is arzennal szennyezettek, es sulyos tumoros megbetegedeseket okoz, foleg gyerekeknel. Arrol nem is beszelve nincs feherje, calcium es zsirtartalma. Ami fontos a gyermek csontjainak a fejlodesehez. Mi ez a hulyeseg, hogy gyerekek nem ihatnak rendes tehen tejet? Itt Angliaban 1 eves kortol nem tapszereznek csak ritkan. Mindenki rendes tejet ad a gyerekenek kiveve ha valami sulyos alargiaja van. Remelem ez valami rovid eletu divat otthon."


2010. febr. 8. 14:10
 1/9 A kérdező kommentje:
Ha esetleg nem voltam egyértelmű, engem az arzénnal szenyezett rész érdekel és hogy tényleg be van-e tiltva külföldön kisgyerekeknek.
2010. febr. 8. 14:12
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Hülye provokálás, a szokásos:kint él külföldön,és akkor minden sz@r ami itt van,mindenki hülye,ott bezzeg minden szuper,és mindenki akadémikus.És az ne otthonozzon aki így lenézi és hülyének tartja az itt élőket.Már elnézést-nagyon feldühítenek az ilyen emberek.

Egyébként sztem Mo-on is az kap rizstejet aki allergiás,én legalábbis nem ismerek olyant,aki az 1 év fölötti gyerekét tehéntej helyett ezzel itatná.A rizsföldek pedig pont annyira szennyezettek arzénnel,mint a többi termőföld.Szerintem,bár én nem vagyok angol tudós.

2010. febr. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Micsoda baromság.

Sajna nem tudom a mérgezést...

Ezeket a "tejeket" azok kedvéért találták ki, akik nem ihatnak tejet, vagy full vegák.

Tejtermékek mehetnek a gyereknek.


bocsi de kiakadok, mikor minden eladó és ezen a címen még a gyerekeket sem kímélik...

2010. febr. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

bocs, hogy off, de kérdeznék


Mi is tejallergiások vagyunk. a szójatejet nem nagyon szereti a fiam. Más ízű esetleg a zab vagy a rizstej?

2010. febr. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
nem szeretem az összeesküvés elméleteket és szeretném én azt elhinni, ha nem egy olyan országban propagálnák a tehéntejet, ahol pár éve szinte az összes szarvasmarhát el kellett égetni a kergemarha kór miatt. Ők nem akarták csak az EU bojkottja kötelezte őket rá. Gondolom az időben az emberek átszoktak az alternatív dolgokra (mert gondolom ha tehén nemvolt tej sem) és most visszakell szoktatni őket.
2010. febr. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ja és most jutott eszembe rizst elsők között lehet adni a babáknak, mi a különbség a rizs meg a rizs ital között? Mert akkor rizst sem kaphatnának 4 és fél éves kor előtt.
2010. febr. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

na elolvastam egy angol oldalt ezzel kapcsolatosan. nem betiltották, hanem nem ajánlják a rizsitalt az anyatej illetve tápszer helyettesítőjeként. Tehát nem teljes értékű tápanyagforrás, mert alacsony a kálcium, fehérje és zsír tartalma. De egy vegyes étrend mellett kiegészítésként fogyasztható. Tehát nem adhatod csak ezt ebédre a gyerekednek.

Az arzéntartalma akkor veszélyes ha napi féllitert iszik meg belőle. Szó szerint azt írja: nincs azonnali hatása és nem valószínű hogy akár hosszú távon káros lenne ez az arzén mennyiség.

2010. febr. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, főleg az utolsót!


Szójatejet még nem ittam, de szerintem nem sokban különbözik a rizs meg a zabtejtől, egyformán pocsék ízűek, de talán még a zabtejnek van normálisabb íze.

2010. febr. 10. 14:36
 9/9 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom elképzelni, hogy a rizs és a rizstej között az a különbség, mint a gyümölcs és a gyümölcslé között.


Konkrétabban: megeszel 1 narancsot, abban van valamennyi cukor, kevés, így nem hizlal. Ha kipréseled 1 kg narancs levét, abban kb. 6-8 db narancsra jutó cukor van, tehát 6-8-szor annyi cukrot viszel be, azaz hizlalhat.

A baba eszik egy kevés rizst, amiben szintén lehet "méreg", azért teszem idézőjelbe, mert nem tudni, mi van benne, van-e valami, pl. tartósítószer, permetszer, bármi. Ha a baba rizstejet eszik, azt több rizsből nyerik ki, mint a mennyit meg bírna enni, tehát több méreg kerül bele.


Az arzént nem tudom... Sose lehet tudni. Az az igazság, hogy most már bármikor bármiben bármi lehet... Semmit sem biztonságos. Időről időre felbukkan mérgezett vagy fertőzőtt élelmiszer, nem hiszem, hogy ki lehet védeni, mert egy részükről ki se derül, hogy mérgező. Csak akkor, ha többen meghalnak tőle.


Az biztos, hogy soha életemben nem vettem se zabtejet, se rizstejet (a rizstejet egy korty erejéig kóstoltam a barátnőméből - állati rossz volt!!), és a gyerekemnek sem fogok adni. Kivéve, ha tejfehérje-allergiája lesz.

2012. febr. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!