Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos, még nem megy, ez...

15 hónapos, még nem megy, ez gond?

Figyelt kérdés
Sokan elcsodálkoznak, hogy 15 hónapos kisfiam még nem megy. Nem egészen értem. Kellene valamilyen szakemberhez vinnem? Az is igaz, hogy az ismerősi körömben mindenki ment már ennyi évesen.
2015. jan. 24. 10:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18 hónapos korig kell járni. Kapaszkodva gondolom lépeget már.
2015. jan. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
18 hónapos korig "kell" elindulnia, ga nem volt semmi olyan gond a szülésnél, amiért ez csúszhat.
2015. jan. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha kapaszkodva lépeget állásba húzza megát nem gond még.De másfél éves kor után igen.Bár unokatesóm fia is utána indult el pedig semmi baja nem volt.Minden doki az mondta rá hogy lusta, na meg mert korababa volt kicsit túl lett féltve.Viszont nagyon szépen, kifejezően beszélt, verseket mondott.
2015. jan. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Többi képességével nincs gond, kapaszkodva lépeget. Akkor remélem, hogy nem vagyunk kuriózum ezzel :))
2015. jan. 24. 10:37
 5/12 anonim ***** válasza:
Nah, az én fiam pont egy éves és még mindig nem akar menni, pedig azoknak a gyerekei, akikkel együtt szültem, már 10 hónaposan jártak. Félek attól, hogy még hónapok múlva sem fog járni. 8. hónapra született a fiam, korababa volt, de ennek ellenére mindent időben csinált, fel is áll, kapaszkodva lépeget, de járni önállóan nem akar... Tudom, hogy ez nem jelent még lemaradást, van idő, de megértem a kérdező aggodalmát. A védőnő minap az egy éves státuszon is elcsodálkozott, hogy 7 hónapos kora óta kapaszkodva jár a fiam és ennek ellenére még nem indult el önállóan.
2015. jan. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Fiam 16 hónapos és 2napos volt, amikor elindult. Előtte és azóta is minden rendben vele. Stabilan járt nem esett sokat. Beszédben pedig ügyesebb a kortársainál, most két éves és szép, változatos a szókincse. Tényleg 18 hónapos koráig kell elindulni, addig még van idő.
2015. jan. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Egy ellenpélda. Az én fiam 11 hónapos kora óta sétált a bútor mellett, de nem akarta elengedni. Mindenki azt mondta, ráér és ne aggódjak. Aztán 18 hónaposan kiderült, hogy csak van egy kis gond, és két kezelés után egy héten belül ment is.

Idővel a biztonság kedvéért megnézetném. Én hamarabb tettem volna, ha nem másokra hallgatok.

2015. jan. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
És mi volt a gond utolsó, azt is leírnád? :)
2015. jan. 24. 12:50
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 17 hónapos volt, amikor elindult. Mindent később kezdett, mint a többiek. Az első foga is egy évesen bújt ki. Az ismerősi körömben, már mindenkinek szaladt a babája. Viszont 9 hónaposan már mondott pár szót. Mindegyik baba másként fejlődik. Szerintem nincs ezzel semmi baj. :)
2015. jan. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Én megnézetném a helyedben. Aggódnék, ha a 15 hós gyerekem még nem jár. Egy vizsgálatból semmi baja nem szArmazik.
2015. jan. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!