Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan, akinek az egy...

Van itt olyan, akinek az egy éves gyereke még nem jár önállóan? Vagy olyan, akinek a gyereke egy évesen még nem járt?

Figyelt kérdés
Annyira idegesít, hogy a nála hetekkel fiatalabb babák már szépen járnak, tőlünk meg mindenki azt kérdezi meglepődve, hogy még " nem jár??!! Tudom nem verseny, de van okom aggódni? Nagy gyerek, 9 kg és 82 cm.
2015. jan. 25. 19:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nincs, majd elindul. Enyémek sem pont egy évesen indultak el. Kisfiam 14 hónaposan, kislányom 13 hónaposan. Nem kell egy évesen járnia... Nyugi...
2015. jan. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Fiam 10 hónaposan önállóan járt. A lányom 16 hónaposan járt önállóan. Harmadik gyerekem fiú és most január 4 én volt 1 éves és nem jár önállóan és nem is áll egyedül csak akkor ha tud kapaszkodni.
2015. jan. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ezen kár idegeskedni. 3 gyerekem van, 6 hónaposan felálltak, de 13 hónaposan indultak el.
2015. jan. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Az enyém csak 14 hónaposan kezdett járni. Ne aggódj ezen, nem fog lemaradni semmiről.
2015. jan. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ő is alig volt hat hónapos mikor már a bútorok mellett kapaszkodva lépegetett és már mászott is. Most meg még mindig azon a szinten van, de annyira jól érzi magát a mászással, hogy nincs késztetése arra, hogy járjon. Mindent próbáltam már, ösztönzöm minden nap, de semmi eredménye. Ilyenkor azért mindig fél az ember, hogy valami gond van. Korababa volt, egy hónappal korábban érkezett, de eddig semmi lemaradást nem láttam nála. Igazából tudom, hogy ez sem az, csak a környezetemben azt tapasztalom, hogy a vele egykorúak már szépen járnak hetek óta.
2015. jan. 25. 19:32
 6/15 anonim ***** válasza:

Kb. ugyanolyan paraméterekkel rendelkezik a kisebbik fiam, mint a tied és nem is jár önállóan.

A bútorok mentén, kapaszkodva, a járássegítőt, kisszéket maga előtt tolva szépen megy, egyedül feláll, de magától csak pár lépést tesz meg, aztán inkább mászik.

Ne aggódj, fog járni! :)

Inkább örülj a mászásnak, fejleszti az agyféltekéket!

2015. jan. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
12 hósan még nem is "kell" önállóan járni...Simán jó,ha kapaszkodva megy. Vagy kapaszkodva nem jár? Nem teljesen világos. Gyerekem kb 9 hósan állt fel (kapaszkodva) , azután szép apránként elkezdett oldalazva,kapaszkodva araszolni,majd kapaszkodva közlekedett. 15 hósan merte elengedni,amibe kapaszkodott,azután már önállóan járt.
2015. jan. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A fiam 1 éves kora után 1 héttel indult el önállóan. Ő 11,5 kg volt.
2015. jan. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
De! Kapaszkodva lépeget, tolja maga előtt a dolgokat.
2015. jan. 25. 19:37
 10/15 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, még nincs lekésve semmiről, az emberek ilyenek, mindenen csodálkoznak, ami normális, az anyuka meg aggódni kezd...Nálunk minden kb átlagidőben történik, a mozgásos dolgok még kicsit korábban, de lépten nyomon kapom én is a csodálkozó arcokat; még nem tud szaladni 1 évesen, csak jár? még mindig szopik? még nem tudja megrágni a rántott húst? még nem dob puszit? Valaki mindig meg lesz lepődve, ne foglalkozz vele!
2015. jan. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!