Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A lányom elkezdte mondani,...

A lányom elkezdte mondani, hogy Apa! Csak éppen nekem, az anyjának is azt mondja. Ti hogyan tanítottátok meg neki, hogy Apa az az Apa, én meg az Anya?

Figyelt kérdés
2010. febr. 8. 17:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Állandóan mondom, apa jött haza, keresd meg apát, mit csinál apa? Cipőt húz? Stb...tehát bármit csinál apja, kommentálom. Ugyanugy magamat; anya most megfőzi az ebédedet, adsz anyának a ropidból?hozd ide anya papucsát, stb. 15 hós.
2010. febr. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem semmit ne csinálj, ez tök cuki! :o)

Majd rájön ő magától.

Azért tanulják leggyakrabban korábban az Apa szót, mint az Anyát, mert Te többet beszélsz neki Apáról, mint Apa neki rólad (valószínűleg).

Mondogasd neki gyakran, hogy Anya ezt és ezt csinálja, de egyébként is hamarosan menni fog neki...


(Az én lányom pl. ahelyett, hogy "engem", azt mondja, hogy "tégem", így értelmezi...)

2010. febr. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk 18 hós lánykám tudja mindenki ,,nevét"

Ha csak hiszti van akkor mama gye.., de mindenkinek.

Ha vmi komolyabb dolog történik pl:elesik, akkor anya vagyok, apa az apa.....stb.Ha vége a rossznak ismét mindenki mama!Tudja azt mondani, csak az egyszerűbb utat választja.

2010. febr. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!