Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mamik! Milyen babaápolási...

Mamik! Milyen babaápolási terméket kellene még megvennem?

Figyelt kérdés

34hkm vagyok és már elkezdtem készülődni ...

Mivel első kisbabás vagyok és fiatal ezért kérem a segítségeteket!

Eddig vettem: baba púdert, olajat, popsi krémet, tusfürdőt (neogranormon és johnson's márkát) természetesen pelenka és popsi törlőkendő. Esetleg valamit kihagyhattam?


2015. jan. 26. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:
én még vettem testápolot, vatta kell tisztitani a köldökcsonkot, ahhoz kell magas százalékú alkohol. fültisztittó.sampon én mindennap mostam a haját, nagyon izzados volt.
2015. jan. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
steril vatta (ez sokmindenhez kellhet majd), babaolló, babahajkefe (a koszmó megelőzéséért kell fésülgetni), 70%os alkohol (gyógyszertárból), valószínűleg a köldökét még egy ideig majd kezelgetni kell. Steril gézt is vettem de eddig még nem kellett, igazából nem tudom miért volt a védőnő listáján, de jobb ha van :D
2015. jan. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A köldökcsonk ápolásához való cuccokat nem rég írtam fel, hamarosan meg is vásárlom őket! Akkor kb így ennyi kell egyenlőre?
2015. jan. 26. 17:36
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ennyi elég elsőre.

Nem babaápoló kence ugyan, de orrszívót szerezz be, porszívósat.

2015. jan. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

igazából mindent, amire szükséged lesz az orvos felír: hintőporra, alkoholra és steril vattára a koldok apolashoz. a popsira irnak fel gyogyszertari kremet, nekunk nagyon bevalt, persze nem baj ha van otthon bephanten, neogranormon mert ezer dologra jo, de eloszor mindenbol azt hasznald amit a haziorvosod ad mert azok a legjobbak. testapolot ne eroltesd, ha szaraz a bore esetleg egy kis furdeto kremet lehet kenni a hajlatokba, ezt is ir a haziorvos. a babaolajok allergizalhatnak es tiszta olaj lesz toluk a kád.


én vettem még steril gyógyszertári olajat, ez szintén jó száraz bőrre, és koszmóra is ha sor kerulne ra. koszmo miatt en beszereztem egy flakon babé sampont is, de nem olcso ra ersz vele ha koszmoja lenne. a furdeto krem ugyis egyben sampon is.

nekem még géz van itthon, az inyét tisztitom vele mert már eszik gyümölcsöt.

2015. jan. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ja és neken van egy nagy flakon kez fertotlenito a pelenkazon, ez elég jol jon mikor nyakig kakis es nem tudom ott hagyni hogy kezet mossak, mielott raadom a tiszta pelust.

meg ha majd nagyobb es mar nem hagyhatod a pelusozon, tapasztalod h miutan tisztaba tetted egybol felveszed nincs elotte lehetoseg kezet mosni...kiveve peesze ha van mosdo a pelusozo mellett...

2015. jan. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amiket én vettem és tényleg szükség is volt rá:


-gyógyszertári fürdető (szerintem csecsemőknek ez a legjobb, aztán pár hónaposan lehet váltani drogériás termékre is)

-gyógyszertári popsikrém

-gyógyszertári alkohol

-Babé koszmó elleni sampon


Kb ennyit használtunk és használunk is ténylegesen a mai napig. Babaolajat egyszer sem kentem a kicsimre, szerintem felesleges. Hintőporunk nekünk is van, de szintén nem használtam sosem.


A tengervizes orrspray és a porszívós orrszívó tényleg nagyon fontos, mi nem vettünk előre, aztán rohanhatott a férjem az ügyeletes gyógyszertárba amikor a kicsi 2 hetesen elkezdett kicsit szörtyögni.

2015. jan. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!