Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezeket eszi 11 hónapos babám?...

Ezeket eszi 11 hónapos babám? Több mindent kéne már? És rágva?

Figyelt kérdés

Kisfiam 11 hónapos.

Ezeket eszi:


alma, barack, meggy, körte, banán, mandarin

sütőtök, répa, fehérrépa, zöldbab, zöldborsó, brokkoli, karfiol, cékla, krumpli

hal, csirkemell, csirkemáj

rizs

kenyérbél

kockasajt

tojás (rántotta)


Összeturmixoljuk neki (pl. karfiol-hal-rizs vagy célka-krumpli-máj, vagy zöldborsó-rizs-csirkemell, stb.), a kenyeret meg apró kis darabkákban adom neki, a tojást is.


Több mindent kéne ennie?


Barátnőm mondogatja, hogy ne pépesítsünk, miért nem rág, de még csak 6 foga van (felül 4, alul 2, a felsők nincsenek is rendesen kint, ha nagyobb darabot adok, fuldoklik)


Tényleg kéne rágnia, vagy jó ez így?


2015. jan. 28. 08:45
 1/9 anonim válasza:

Szia!


Igen, nyugodtan rághat!

2015. jan. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem minden baba rág ilyenkor, 1 évesem sem rág, csak pár dolgot, pépesítünk neki. Szerintem elég sokmindent eszik. Joghurtot direkt nem kap? Az is feldobja a gyümölcsöket.
2015. jan. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
11%
Már mindent ehetne, amit magatoknak főzöl. De rágni már 6 hónapos kortól kellett volna neki. Akkor is elnyamjogják a puha ételeket, ha nincs még foguk. Most már nehezebb lesz rászoktatni a darabos ételekre, mert nem tanult meg időben rágni.
2015. jan. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Biztos hogy 16 évesen a mekis hamburgert nem pépesítve kéri majd :)

Add neki úgy ahogy ahogy jónak és biztonságosnak érzed, közben mindig próbálj egyet előre lépni, látni fogod ha már készen áll rá.


1 éves kor fölött gyakorlatilag bármit ehet, egy két kivétellel (pl magvakat még ne)

2015. jan. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A nagyobbik fiamnak 11 hónaposan jött ki az első foga, addig bármilyen apró darabosat kapott, öklendezett, majd jött a hányás. Utána még pár hétig, hónapig turmixoltam neki. Amikor túl voltunk a fogzási mizérián (egymás után, nagyon gyorsan kinn volt az összes), nagyon ügyesen megtanulta a darabosat megenni, harapni és rágni.

Nem kell siettetni sehová, nem robot, hogy be legyen programozva, más szerint mit kell csinálnia. A saját ütemében fejlődjön. Így is nagyon sok mindent, változatosan eszik. Lassan el lehet kezdeni azt, hogy a sajátotokból adsz neki (először a natúrabb kajákat pl. húslevesből a zöldség, husi, zöldséglevesekből, főzelékek). Adhatsz neki kekszet, kiflicsücsköt, babapiskótát rágcsálni, azon ügyesen tudják gyakorolni az evést.

Érdekes módon, a kisebbik fiam (most töltötte be az egy évet) sokkal hamarabb voltak fogai, sokkal hamarabb lehetett neki darabosakat adni, hagyni rágcsálni és neki már nem is kell tökéletesen pépesíteni semmit, csak egy kicsit átküldeni a botmixerrel. De normális falatokat, vagy egész borsószemet ő sem tud megrágni és lenyelni, fuldoklik tőle.

Ne másra hallgass, a babádat figyeld és azt, hogy neki mi a jó.

2015. jan. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kéne rágnia,de ha nem szeret,akkor jobb ha pépesíted.Lányomnak 4 foga volt 11 hónaposan és ő rágott már bőven sokmindent.

És ő nem eszik ennyi mindent és már 2 elmúlt,de igaz hogy nagyon válogatós id :D

Pl almát eszik épp,tegnap kapott rá,baba kora óta utálta.Barackot ,meggyet és mandarint se szereti. Banánt ige,körtét mikor hogy. Halat,csirkemellet eszi,májat inkább kenőmájasként.Rizst szereti,kockasajtot nem,kenyeret eszik,rántottát se eszik,csak bundás kenyeret.Céklát is savanyúságként eszi csak. LEginkább a fasírt,az előre készített pulykamellek mennek,krumplipüré minden mennyiségben.Tejbekeksz,gabonapehely,macikávé.Zöldségleves és kb ennyi,ritkán eszik meg mást. Pontosabban ő mikor válogat,2 hónapig kb semmit nem ezsik,utána 1-2hétig meg mindent.

2015. jan. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, hify nem turmixolod, csak összenyomod villával. Én ilyenkor már nem turmixoltam,nyomkodtam, egyre nagyobb darabokat hagyva benne. Egy próbát megér. Ha nem jön be a kisfiadnak, megint turmixolod.
2015. jan. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

11 hónaposan az én gyerekem is sokmindent evett még pépesen, de valamikor ilyen tájt kezdtem csak villával szétnyomkodni az ételeket. A főzelékeket például úgy csináltam hogy megfőztem a hozzávalókat és krumpli nyomóval átmentem rajta, így darabos is volt meg pépes is. Most 2 évesen is így kapja pl a brokkoli főzeléket.

Persze azért 11 hósan már megette darabosan a répát, krumplit, husit, szóval vegyesen evett. Néha próbálgasd ki te is hogy tud-e rágni, vagyis néha adj neki darabosabbat hogy gyakorolhasson.

2015. jan. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Persze, húslevesből kap, összenyomkodom a répát, evett már a krumplis tésztánkból is összetörve, fasírtot összetörve, de csak apró darabokban.


Joghurttal várunk a háziorvos tanácsára, mert a múltkor kiütötte. Azt mondta, várjunk még 1 hónapot.


Köszönöm mindenkinek.

2015. jan. 28. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!