Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is volt úgy, hogy babája...

Más is volt úgy, hogy babája csak 4-5 óránként éhezett meg?

Figyelt kérdés
Kisfiam 10 hónapos, 4-5 óránként tud csak többet enni. Így 2 étkezés (szopi) még éjjelre jut. Sok babáról hallom/olvasom,h nappal 3 óránként megeszik 220-250 grammokat, és így éjjel tudnak aludni. Akik hasonló cipőben jártak mint én, mikor és hogyan változott ez a dolog? Mikor állt át a baba a csak nappali evésre?

2015. jan. 29. 13:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom 8 hónapos koráig evett-aludt. Mondjuk neki egy idő után nem engedtem, hogy x óránként egyen. Addig zajongtam, szekáltam, amíg felkelt és leültem megetetni. Utána szinte volt, hogy azonnal vissza is aludt.

Nem volt semmi baja, sárga se volt. Egyszerűen ő ilyen baba volt (mai napig képes napokat aludni, ha engednénk).


Betöltötte a 8 hónapot és szép lassan egyre többet volt ébren. Ekkor már én szoktattam rá teljes mértékben a napi 5 evésre.


Mondjuk nálunk éjszakára sosem csúszott etetést 2 hetes korától kezdve. Akkortól átaludta az éjszakát, szerencsére.

2015. jan. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam tápszeres volt és kb. 3 hónapos korától 4 óránként evett. Éjszaka 8 hetes kora óta nem eszik. 10 hónaposan már csak reggel és este evett tápszert, a többi szilárd étel volt. 220-250 grammot amúgy sosem evett tápszerből.
2015. jan. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én kislányom anyatejes volt és szinte állandóan a cicin lógott, szóval nem volt ilyen, de ha normális a súlygyarapodás és jól van a baba, akkor nem aggódnék miatta. Ő így alakította ki magának.
2015. jan. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem is aggódom, igazából csak érdekel,h mikor és hogy változott. Nem mondom,h nem lenne jó, ha átaludná az éjszakát, de nem panaszkodom. Először akkor kel, amikor mi még ébren vagyunk, másodszor hajnalban, aztán alszik8-fél9ig. Inkább az érdekelne,h aki ugyanígy volt, annak babája hogy állt át a nappali evésre. Egyszer csak gyakrabban lett éhes, vagy maradt a 3 főétkezés, de többet evett?
2015. jan. 29. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!