Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leszokás a pelenkáról, de hogyan?

Leszokás a pelenkáról, de hogyan?

Figyelt kérdés

Barátnőm javasolta h úgy szokjunk le a pelenkáról,h egyszerűen vegyem le róla. És h kb két hétig lesznek balesetek de aztán simán át fog állni.

Van aki ìgy csinálta?


2015. jan. 30. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Mikor már érettnek láttam a kislányomat, akkor igen, egyszerűen csak levettem róla a pelust. Talán 2x volt baleset 3 hét alatt, aztán semmi. Leszokott róla.

De ehhez azért kellett, hogy lássam rajta a hajlandóságot!

2015. jan. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen én így csináltam. Egy hét se kellett és szoba tiszta lett! Mennyi idős? Fiu,lány?
2015. jan. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én megpróbáltam a fiamnál, de nem volt jó. Visszatartotta nagyon hosszú ideig inkább, de nem pisilt be és nem szólt.
2015. jan. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen. Amikor màr maga szólt hogy nem kell pelus, inkàbb bilibe intézné. De nem akkor amikor én azt kitalàltam.
2015. jan. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

2 éves kisfiú!

Már többszőr pisilt-kakilt a wcbe, mert szólt h kell, de általában nem szól. Amikor kérdezem miért nem akar a wcre menni azt mondja h inkább játszunk :-)

2015. jan. 30. 14:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én kisfiam is most lett két éves de egyáltalán nem szól, hogy kell neki vagy produkált valamit, a bilire nem hajlandó ráülni meztelen fenékkel. Én nem erőltetem, a védőnő szerint is bőven ráérünk még, majd ha megérik rá hipp-hopp szobatiszta lesz, ha ráerőszakolom annál nehezebben fog menni.
2015. jan. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Gyerekfüggő, valakinél működik, valakinél nem.

Az én gyerekemnél sem működött. Ő sokáig pelenkás volt, 3évesen lett elege belőle, pedig nagyon sokat próbálkoztam vele-pl így is, ahogy írod, de semmi sikere nem volt. 3évesen egyik nap mondta, hogy nem kell pelenka, és onnantól nincs rajta pelenka. Baleset sem volt. Sokáig kivárt vele, de nagyon stabilan lett szobatiszta.

Kisebbik fiam most lesz 3éves. Egész nap száraz a pelenkája, ha ültetgetem a bilire. Ez már 2hete így megy. Se éjszaka, se a délutáni alvásnál nem pisil be.

2napja levettem róla a pelenkát és nem volt még baleset. DE- még mindig nem szól, én ültetem rá 1-,1,5óránként a bilire. Viszont tartogatja addig a pisit és kakit is. Mondjuk már tudom nagyjából mikor kakál- így azzal sincs gond- de kiváncsi vagyok mikor lesz az, hogy magától fog szólni és menni. :)

2évesen még ráértek. Én egyébként sem kezedenék ilyen vacak időben. Nyáron leveszed róla a pelenkát és majd akkor 2,5évesen két hét alatt szobatiszta lesz.

2015. jan. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!