Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a mosható...

Mi a véleményetek a mosható pelenkáról?

Figyelt kérdés
Mi szól mellette illetve ellene. Szülés előtt állok ,és azon gondolkodom , hogy a mosható jobban megérné. Mik a tapasztalataitok?

2015. jan. 1. 15:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
30%
Én szerencsére megengedhetem magamnak, hogy eldobhatót használjak, így nem is gondoltam moshatóra. Mindig kimosni, kivasalni, és szerintem nem is olyan higienikus, nem tudom, akárhogy kimosom, bennem csak ott lenne, hogy össze volt már kakilva...De ha valakinek sokat jelent az a pénz, amit ezen spórol, és van gusztusa, türelme, kedve, ideje mosni az tegye.
2015. jan. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
51%
Lehet, hogy anyagilag jobban megéri, de hidd el lesz bőven kimerítő tennivaló a baba körül. Ne fáraszd még magad pluszban ezzel is (állandó súrolás,mosás,vagy kifőzés, vasalás) naponta akár 10 pelenkával is.
2015. jan. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
17%

ma 15:50

Ezek szerint te és a családod idősebb tagja mind igénytelen, rossz higiéniai körülmények között éltél picinek?


Miért ne lenne higiénikus egy tiszta pelenka amit minden mosáskor nagy hőfokon fertőtlenítve kimossa az ember, a vasalástól még inkább higiénikus marad???


Kedves kérdező.

Nyilván az eldobható pelenka kényelmesebb megoldás, mert

1. nem kell megtanulni a textil pelenka helyes megkötését,

2. elég ha csak a két ragasztócsíkkal rögzíted, és már kész is

3. eldobhatod. (bár tény, hogy az eldobható pelenkákat nem lehet újrahasznosítani még, így a rengeteg használt eldobható pelenka szennyezi a földet)


Textil pelenka bármily meglepő higiénikus, tiszta, és baktérium mentes minden fertőtlenítő mosás és vasalás után.

Olcsóbb is, és környezet kímélő.

Ha már nem használod, akkor a pelenka tökéletes takarításra is.(akár felmosásra)

Tény, hogy pepecselni kell vele, meg kell tanulni a helyes megkötését, kell gumi bugyikát is venni, de arra amire egy eldobható pelenkát használsz, tökéletes a textilpelenka is.

2015. jan. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
50%

Érdemes elolvasni :)

[link]


Mi moshatót szeretnénk használni, szerencsére a környezetünkben is egyre jobban terjed, szóval van tapasztalat :) A mi okaik:


- Sokkal jobban szellőzik benne a bőr, és sajnos mi elég érzékeny bőrű család vagyunk, szinte biztos, hogy ezt fogja örökölni... Sok ismerősünknél a pelenkakiütést egy az egyben a moshatózásra váltás szüntette meg!


- Még ha drágább fajta szuper pelenkákat veszünk is olcsóbban jövünk ki, mintha eldobhatót használnánk, ami egy pelenkáskor alatt akár 100-200ezres spórolást is jelenthet...


- Elég környezettudatosak vagyunk, és nem szeretnénk 1 tonna nehezen lebomló szemetet termelni.


Szerencsére a mai mosható pelenkákat már nem kell hypózni/vasalni (tönkre is tenné a szerkezetét), gyakorlatilag nincs vele több munka, csak nem a szemétbe tesszük, hanem a mosógépbe.

2015. jan. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
62%

Itt pedig a különböző modern moshatózási fajtákat hasonlítja össze, melyiknek mi az előnye/hátránya :)


[link]

2015. jan. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Nem a régi fajta textil pelenkákra gondoltam, hanem amire az utolsó válaszoló is gondolt.Ezekről én is olvasgattam már a neten, de engem kifejezetten a személyes tapasztalatok érdekelnek. Anyagilag biztos jobban megéri a mosható, ami nem azt jelenti,hogy az eldobhatósat nem engedhetnénk meg magunknak. A baba érzékeny bőrének vajon melyik lenne a jobb? A moshatónál is előfordulhat e hogy kifolyik-e a pisi, mint egyes eldobhatós pellusoknál? Ilyesmi tapasztalatok érdekeének
2015. jan. 1. 16:24
 7/22 anonim ***** válasza:
42%
4-s nem a szemétbe teszed, hanem egyből a mosógépbe? Úgy sz*rosan , ahogy van? Gondolom nem... tehát azt előtte ki kell mosni, öblíteni, áztatni, sikálni. Ezekkel ugyanannyi probléma van, mint a sima textilpelenkákkal.
2015. jan. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
36%

szerintem a megsporolt penz nincs aranyban azzal az idovel es maceraval amit a tisztan tartasra kell forditani, alig van idom a kert a haz es a ferjem mellett, nem pelenkamosassal akarom tolteni. es amig nem indul a mosogep?? addig ott buzolog vagy beaztatod ami megint munka viz macera stb.


viszont minden tiszteletem azoknak akik a kornyezet vedelme erdekeben megis raaldozzak a szabadidejuk. nekem nem megy.

2015. jan. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező, érdemes erre a fórumra regisztrálni és feltenni a kérdéseidet, itt nagyon sokan moshatóznak :)


[link]

2015. jan. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
40%
Ha elolvasod azt, amit az 5-s válaszoló belinkelt, az ott felsorolt előnyök valójában nem előnyök (könnyen feladható.... stb), viszont a hátrányok annál kellemetlenebbek és kényelmetlenek (alváshoz nem jó, szétszedni, összerakni, lanolinozni). Az eldobható betét pedig szinte már egy nadrágpelenkával ér fel, tehát a lényeg a kukában landol. Egyébként nem kell hozzá sok ész, hogy a sima nadrágpelenkában lévő kakit, amikor már szilárd ugyanúgy ki lehet üríteni a wc-be. Készült erről egy tanulmány, ha gondolod keress rá a neten, hogy NEM spóroksz vele pénzt, mert a víz, tisztítószerek, áram ára kb. annyi, mint ha eldobható nadrágpelenkát vennél.
2015. jan. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!