Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire fontos korszerű, új...

Mennyire fontos korszerű, új kiadású babagondozási könyvet venni?

Figyelt kérdés
Anyukám dr. Spock '90-ben kiadott könyvéből (csecsemő- és gyermekgondozása) gondozott engem. Ebben a könyvben már túl elavult fogások vannak a mostaniakhoz képest?

2015. febr. 2. 21:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges a könyv mondom ezt első gyerekes anyukaként ( 5hós a fima egyedül vagyok vele 7 napból 6 napot) véleményem szerint elolvassa az ember de igazából sosem nyitja ki újra.. nekem is van várandóság alatt elolvastam és ott porosodik a polcon. Ráérzel majd hidd el nekem :)A
2015. febr. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Na jó, gondolom, hogy nem fogok fürdetés közben nyitott könyvvel állni a fürdőkád mellett, benne a gyerek... de vannak biztosan alapvető dolgok, amikről tényleg fogalmam sincs, és ha egyszer elolvasom, már talán lesz valami halvány lila gőz.

Na, de az a kérdés, hogy ez is jó? Vagy hiperkorszerű kiadás kell?

2015. febr. 2. 22:07
 3/9 anonim ***** válasza:

2 gyerekem van (2 éves és 4 hós). Nekem is Spock van, még anyué volt. Teljesen jó. Én akkor nyitottam csak ki, amikor kiütéses lett a gyerek, meg hogy milyen sírás mire utal.

A hozzátáplálást nem ebből a könyvből "tanultam".

Ha bármi olyan kérdésem volt, akkor az orvost, védőnőt, internetet kérdeztem.

2015. febr. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sem baj ha van :-)! Nekem egy kislányom van, de mikor megszületett megvettem a Suttogó könyvet (tudom, az más), kb 15 oldalt olvastam el, mert felesleges volt.

De viszont szerintem a Spock könyv jó, nem hinném hogy 'elavult', persze vannak dolgok amivel a mostani orvostudomány nem ért egyet. Na, ez az amiben neked kell dönteni :-))

2015. febr. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

hát ha nem az van benne, hogy kenjük csukamájolajjal..meg hasonlók..


a Suttogóban nagyon jó tippek voltak számomra


(pl. úgy tegyük a kádba, hogy arca lefelé nézzen, lássa mibe megy, ne pedig úgy, hogy háttal, mert így kevésbé ijesztő,(amúgy én 3.fürdetésnél rájöttem, hogy a 37 fok az neki hideg, mert melegebb vízben egy hangja sem volt..) vagy: meztelen pelenkázás esetén tegyünk a mellkasukra ruhát, bármit, ezzel nem érzi védtelennek magát, nekem nagyon sok pontja bejött és működött, kitér a "száraz fürdetésre" is, ami első napokban nem viseli meg annyira a babát, van benne teszt is, hogymilyen típusú lehet a babád, mert pl külön foglalkozik mindegyikkel pl a mimóza lelkűnél, aki pl mindentől megijed, fokozottabban figyelni kell, hogy szeretgetve, kézben legyen, a morcogósnál nem kell idegbajt kapnunk, ha milliószor sírva kel, rosszekdvűen, mert mi is kelünk bal lábbal, csak ő sűrűbben, meg sorolhatnám.)

Régen szerintem nem tértek ki ennyi mindenre, mint ahogy mamám is olyanokat mond szinte mindenre ahogy a babámmal törődöm, ohgy ő azt nem is nézte, azzal ő nem is foglalkozott amikre én figyelek (még arra is, hogy melyik újszülöttreflex mikor tűnik el, mikor jön más reflex, meg a legújabbak, stb)

2015. febr. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vannak a Spockban jó dolgok, de ma már jórészt csak érdekességképp érdemes olvasni, mert nagy része tényleg elavult. Ma már máshogy csináljuk a hozzátáplálást, nem adunk feles tejet, általában nem textilpelusozunk, másból áll a kisbaba ruhatára stb. Ugyanakkor a gyerekek lelke nem változik, így bizonyos dolgoknak ma is hasznát veheted, bár én a nevelési tanácsai egy részével sem értek egyet.
2015. febr. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azt ajánlom, hogy olvass bele a dr. Spock-ba ami otthon van, de menj el egy könyve bolta és olvass bele egy modern csecsemőgondozási könyvbe és meglátod, hogy nem a régi könyvet kell elolvasnod. Nem győzködni akarlak, hogy újat vegyél, hanem tapasztald meg. 5-10 perc könyves bolti olvasgatás után meglátod.
2015. febr. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igazán köszönöm a kimerítő válaszokat :) meg fogom nézni a suttogót.
2015. febr. 3. 14:32
 9/9 anonim ***** válasza:
csak annyi még, a Suttogó "nehéz" olvasmány, az enyém a Suttogó titkai I, terhesen többször belekezdtem, félreettem, felhagytam vele, utána megint elővettem, később tartalomjegyzék szerint olvastam, utána amikor a babával voltak gondjaim megint felütöttem, meg amikor babakocsival le tudtam egy padra ülni.
2015. febr. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!