Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azt a babakellékes csomagot,...

Azt a babakellékes csomagot, amit a szülés követően ír fel a gyermekorvos (fürdető és egyebek) érdemes kiváltani?

Figyelt kérdés
2015. febr. 4. 14:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
32%

Ha nem akarod kiváltani akkor pedig kamillás vízben fürdesd a picit, a köldök csonkra pedig az alkohol a jó. Én kiváltottam ezt a csomagot és kár volt. A hintőpor ami a csonkra való, hetekig nem tudott leesni a seb, és egy csecsemő gondozó barátnőm mondta hogy erre az alkohol a jó. 2 nap alatt leesett a sebe. Sudokrém nagyon jó, csak persze drága. Hajlatokra pedig a hintőport jó.

Tehát veszel egy doboz kamillát, sudokrémet, és egy jobb minőségű hintőport. Azt hiszem talán láz csillapító kúp is volt a csomagban. Naturland-os.

2015. febr. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
igaz, vitaminok is vannak benne. Váltsd ki inkább.
2015. febr. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
51%

Én mindent használtam belőle, csak azt a borzalmas fürdetőt nem (de kipróbáltuk 1x). Most 22 hónapos a fiam, köszöni, jól van a bőre, Johnsonssal fürdik. Viszont a popsikrémet a mai napig olyat használunk, amit a doki ír.


Szerintem váltsd ki, próbáljátok ki, ami beválik használd, ami nem ahelyett vegyél mást.

2015. febr. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Én a fürdetőt, vigantolt és k vitamint használtam, popsikrémnek sudocremet, írt fel még lázcsillapítót is, az azóta is itt áll, több mint egy éve.
2015. febr. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
51%
Én se a popsikrémet, se a fürdetőt nem használtam. Sima vízben fürdettem a babát kb 6 hónapos koráig. Amikor elkezdett koszos lenni, akkor vettem bio babatusfürdőt. Popsikrémre meg egyáltalán ha 5-6 -szor volt szükség. Minden kakilás után sima vízzel lemostam a popóját nem pirosodott be.
2015. febr. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
51%
Én a popsikrémet nem váltottam ki, Neugranormont használunk, a fürdetőt viszont le kellett cserélni, mert annyira szárította a bőrét, hogy szinte már ki volt neki cserepesedve. Vettünk babylove fürdetőt és már másnap látszott a változás, 3 nap múlva pedig csodaszép selymes bőre lett mindenhol.De gondolom ezt is babája válogatja, kinek mi a jó.
2015. febr. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
95%

egyik válaszoló írta, hogy kamillás vízbe fürdesd a babád. ez igazán rossz tanács :(

ugye mivel most magzatvízben lubickol, nagyon csúnya, száraz lesz a bőre szülés után 1-2 hétig, az is lehet, hogy hámlani fog. ezt rontja a kamilla, hisz az még tovább szárít. meg egyébként is nagyon allergén a kamilla, se szemébe, se fülébe nem kéne kerülnie, így meg nehéz fürdetni...


egyébként a gyógyszertári mosakodót forró vízben fel lehet olvasztani, olyan lesz mint a folyékony szappan, betöltöd pumpás adagolóba és tök jó lesz :)

2015. febr. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nekünk normális gyerekorvosunk volt, semmi feleslegeset nem írt fel... Konakion, D-vitamin, A-vitaminos kenőcs és csókolom.
2015. febr. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!