Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel lehet lekötni egy 3...

Mivel lehet lekötni egy 3 hónapos babát?

Figyelt kérdés
Van neki játszószőnyege, fölötte csüngő, csörgő plüssökkel. A kiságya felett zenélő, forgó játék, de ugye nem ott fekszik egész nap. Csörgőzni szoktam neki, de egy idő után az sem köti le. Fogni ugye még nem tud, így azzal sem tud elbíbelődni. Nektek mivel "játszott" a 3 hónaposotok? Hogyan kötöttétek le a figyelmét, amikor nem aludt? Mert ugye minél több inger kell, hogy érje a babát...
2015. febr. 6. 11:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kell egyfolytában inger neki. Hagyni kell békén :) Ha túl sok inger éri, egyrészt nem tud pihenni, ha elfárad, mert túlpörög, másrészt azt szokja meg, hogy folyton szórakoztatva van, nem lesz el egy percre se. Játssz vele egy kicsit, aztán hagy békén :) Ha sir, felveszed, aztán megint próbáld kicsit hagyni.
2015. febr. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amit az első ír, és nyugodtan adj a kezébe csörgőt, rágókát.
2015. febr. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, rágókát is, csörgőt is próbálom adni neki, de nem tudja még megfogni. Ha én csörgetem fölötte, akkor sokáig el tudja nézegetni, de más semmi.
2015. febr. 6. 12:19
 4/6 anonim ***** válasza:

lekötni szigetelő szalaggal vagy spaniferrel... :)


egyébként tényleg nem kell lekötniminden percben a figyelmét, neki minden új még, ha mindig máshova fekteted, akkor van mit néznie :) és az ágy fölé ragasztottam színes képeket, ezeket cserélgettem 2 naponta, tök jól elnézte. hasra fektettem, énekeltem neki, dajkáltam, a lakásban járkáltunk és mondtam mi micsoda, ilyesmi... egyébként ebben a korban a figyelme kb. 4-5 perc :)

2015. febr. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Valóban lemaradt a kérdésből, hogy a figyelmét szeretném lekötni! :) :) :) Ha nem foglalkozok vele, akkor rögtön rákezd az ordításra. Most újabban állandóan fel akar ülni hasizomból, emelgeti állandóan a kis fejét, és nyöszörög hozzá. Elég idegesítő, mert hát ugye nem nyomhatom erőszakkal vissza, hogy márpedig fekszel! Azelőtt az öklét rágta állandóan, szóval mindig van valami.. na de úgy szép az élet, ha zajlik.. :)
2015. febr. 6. 12:30
 6/6 anonim válasza:

Csörgő, rágóka, énekelj, mondj neki mondókákat, verses meséket, ezek elég rövidek, dallamosak, mondókára tornáztatás, tükörben nézegetés.


De, ahogy már írták, hagyd egyedül is nézelődni, játszogatni, nem kell folyamatosan foglalkozni vele. Én kaja után először mindig a játszószőnyegre tettem le, és ha ott elunta magát, akkor játszottunk együtt. Ahogy nőtt, egyre többet elvolt egyedül a lelógó kütyükkel.


Kb. 2 hónapos korától már pihenőszékben is elvolt egy ideig, kivittem magammal a konyhába, beszélgettem vele.

2015. febr. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!