Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Enterococcus baktériummal...

Enterococcus baktériummal "találkoztatok már"? Milyen gyógyszert kapott rá a picur? Az első antibiotikum kúrával sikerült kiirtani?

Figyelt kérdés
2010. febr. 10. 22:03
1 2
 1/13 Vilcsianyuja ***** válasza:
Terhesség alatti mikrobakter kenetből tenyésztettek ki nálam, nem foglalkoznak vele, egyszerű bélbaci, ha panaszt nem okoz, nem kezelik.
2010. febr. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A vizeletből tenyésztették ki? Antibiotikummal kezelik. Nehéz kiírtani, de nem lehetetlen. Lehet, hogy több antibiotikus kúra szükséges, de muszáj, mert ha a vizeletben van, károsíthatja a veséket.
2010. febr. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. 10 hónapos pici lányomnak 3 hete hőemelkedése van, most végre a vizeletben találták ezt a bacit, valszeg ez okozza. Augmentin duot kap rá. Remélem hatni fog, és nem kell még egy adag. Bár ha kell, még az is jobb, mint a bármilyen szövődmény.
2010. febr. 11. 08:23
 4/13 Vilcsianyuja ***** válasza:
első válaszoló vagyok, köszönöm második válaszát, én is okultam :)
2010. febr. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mi is átestünk enterococcus fertőzésen, a szülés során kaptuk meconiumos magzatvíz miatt. A babát 12 napig egymás után két különböző antibiotikummal kezelték (a nevükre nem emlékszem). Ő teljesen meggyógyult. Én először 12 napig Augmentint szedtem, aztán egy év múlva Dalacint. Tényleg nehéz kiirtani, ez az egyik legagresszívabb baci. Számtalan fajtája van, egy részük például a penicillin tartalmú antibiotikumokra rezisztens, de ezt előre nem igazán lehet tudni, ezért elsőként azzal szoktak próbálkozni (pl. az Augmentin is penicillint tartalmaz). Nálunk is ilyen típusú enterococcus volt, ezért okozott egy év múlva nálam újra tüneteket, így kaptam rá Dalacint. A babánál azóta sem volt semmi gond, őt szépen kikezelték akkor. Mindenképpen adj Normaflor-t, vagy valami hasonló készítményt a kislánynak. Minden jót Nektek!
2010. febr. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :-) Pro Gastro Kid-et kap, ez is egy probiotikum. Majd meglátjuk. Ha nem felejtem el, akkor 2 hét múlva, ha meg lesz a kontroll eredménye, írok, hogy mi a helyzet. :-)
2010. febr. 11. 15:08
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk is hasonló volt ahelyzet 5. antibiotikumos kúra után sikerült kiölni majdnem 1 évig szedte 6-8 hetente az antibiotikumot de végre az utolsóval sikerült ,úgyh most már több mint 1 éve tűnetmentesek vagyunk.

Jobbulást nektek

ha kérdésed van írj privibe szívesen válaszolok ha tudok!

üdv. 20 hós kislány anyukája

2010. febr. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
írtam privit.
2010. febr. 11. 18:41
 9/13 A kérdező kommentje:
az utolsó válaszadónak: írtam privit, megkaptad? 2 napig láztalan volt, tegnap du óta megint hőemelkedése van. Ez azt jelenti, hogy el kezdett hatni az antibiotikum, de végül a bacik győztek? Vagy azt, hogy javul, aztán van egy visszaesés, és utána a végső javulás?
2010. febr. 14. 14:34
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálunk szerencsére csak nekem van a 21 hós kislányomnak nincs, de szülés után fél évvel lett 10 a 4-en csíraszámban és azóta sem képes kiírtani a doki belőlem. Augmentin duo, meg már egy csomó más agresszív antib.-ot is kaptam de semmi. Sztem ez már örökre bennem marad, mivel gyógyulásra csak akkor lenne esélyem ha minimum fél évig folyamatosan antib. kúrát tartanék. Ezt viszont a májbetegségem miatt nem tehetem. Most két hónapja LR-es Aloe gélt iszok és azóta nem kellett Monural port innom. De volt rá példa h bevérzett a húgyhólyagom és az ügyeleten kötöttem ki éjszaka iszonyatos kínok között. Minden kisbabának teljes gyógyulást kívánok. Látom azért a gyógyulásra van esélyük és ezt nagy öröm volt számomra is olvasni.
2010. febr. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!