Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyesből és családi pótlékból...

Gyesből és családi pótlékból el lehet tartani egy babát?

Figyelt kérdés
Van állandó munkahelyem de heti 3 órára vagyok bejelentve, persze többet dolgozom. De sajnos így megy ez 5 éve lassan..babával próbálkozunk már egy ideje. A kezdeti cuccokat nyilván meg tudnánk vemni (kiságy,babakocsi,mellszivo es minden amit mar olvastam, h kell)..a párom fizuja sajnos elmegy az alberletre,szamlakra,benzinre,kajara. Kb ő 10 e ftot tud sporolni es ehhez jon az en fizum. A kerdesem, hogy a havi 37 ft(azt hiszem ennyi a gyes es csaladi potlek) eleg arra,h minden honapban eltartsunk egy babát újszülött korátol fogva?
2015. febr. 11. 13:41
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
40%
Eleinte igen, bár nem nagy lábon. Az óvoda/iskola már nem ilyen egyszerű dolog.
2015. febr. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Bocsi az elírásért 37 ezer ft.
2015. febr. 11. 13:43
 3/34 A kérdező kommentje:
Igen. Terveink szerint 1,5-2 évesen bölcsibe menne és én pedig dolgozni.
2015. febr. 11. 13:54
 4/34 anonim ***** válasza:
Hát nagyon szűkösen szerintem, és akkor váratlan kiadásokról ne beszéljünk. Pl. valami miatt nem tudod szoptatni, a tápszer nem olcsó (bár pontosan nem tudom mennyi, szerencsére mindkét gyerekem anyatejes volt), vagy jön egy beteges időszak, akár Neked, akár Neki a gyógyszer, stb.
2015. febr. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
ha a párod fizuja tényleg fedez mindent-rezsi, kaja, nektek ruházkodás, stb. akkor éppeg ki lehet jönni belőle. bár ha tápszeres, akkor kb. ennyire jön ki a tápszer és pelenka és akkor még nincsenek ruhák, nem mentetek el programra. szóval necces.
2015. febr. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:

Nagyon ideális esetben, az első 6 hónapban, amíg anyatejes és tényleg csak pelenka+popsitörlő+néhány gyógyszertári kozmetikum kell neki, akkor igen. De amint bukik a dolog (tápszer kell, hasfájós, beteg lesz, stbstb), már nem. Én nem mernék így gyereket vállalni.

Egy 2 év körüli gyerek étkeztetése meg igencsak meglátszik a kosztpénzen. Nem a mennyiség miatt, hanem mert őt azért megpróbálja az ember - még ha nem is bio szemlélettel - de azért változatosan táplálni.

2015. febr. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

én nem mernék vállalni ennyire babát.

a fiam szinte elejétől kezdve csak tápszeres. volt olcsóbb, drágább tápszer is, sajnos a drágább jött be. havi 30ezer megy tápszer 10ezer (kb 5doboz) -pelenkázás 10ezer (pelus-törlő-krém)-ruhák erre is 10ezret számolok...ugye amíg picik nagyon gyorsan nőnek. jó van sokkal olcsóbb tápszer és nem kell a pampers pelust venni. de akkor is, én tuti nem akarnék hó végén idegeskedni hogy mi lesz....

2015. febr. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
5ös vagyok. nekünk egyszer kórházba kellett vonulnunk. nagyon nagy baj volt, gyógyszert nem adtak, nekünk kellett vennünk, plusz ugye végig bent voltam. az egy hét 50E-be került... ilyenekre is fel kell készülni sajnos :(
2015. febr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem nem.mondjuk lehet olcsobban is.de en multkor kiszamoltam h a 10honapos kisfiamra ruhak nelkul alaphangon 55ezer forintot koltunk el.pelus,tapszer,torlokendo es kajara kivetitve.mondom lehet ezt olcsobban.de nalunk sok pelenka fogy mert sokat iszik,(ebbol is van olcsobb)leginkabb hipp kajat veszek neki-(ezt fozhetnem en is olcsobban)egy kis tejpep ez az amaz.rossmann es dmben rengeteg penzt ott lehet hagyni ilyesmikre.es akkor egy varatlan betegsegrol nem beszeltunk,ne adj Isten korhaz...

En nagyon szerencses helyzetben cagyokmert a paromnak jo munkaj van,(még)es mostmar probalok odafigyelni h egyre kevesebb penz menjen el felesleges dolgokra.

2015. febr. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
A baba cuccaira havonta elég, ha tápszres lesz, akkor ebből tudod fedezni, ha nem lesz tápszeres, akkor még másra is futhatja, de ahogy nő, annál többe kerül. Ha a további megszokott életeteket akarjátok élni, akkor apának ehhez még egy 300 ezret legalább hozzá kell tennie. Nem tudom mennyi az albitok, de ha albival levonva marad havi 237 ezer, abból normálisan lehet élni 1 gyerekkel, még 2 gyerekkel is. Nem nagy lábon, de normálisan. Szerintem ennyi kell. 237 ezerből még fedezitek a benzint, kaját, baba cuccait, gyógyszer, mert elég drágák. Ha még ebből lejönne az albi is, ha még marad 137 ezer kajára, benzinre, babára, na az már húzós, nálam nem bevállalós. Ha drága az albi, keressetek másikat. Én 2 gyerekkel éltem 45+ rezsis albiban, ilyen 200 ezres bevételből. Nagyon húzós volt, de jutott mindenre, persze az én részemről nagy lemondások voltak. Tehát új ruha évente egyszer, ha nagyon muszáj, magamnak. De a gyerekeknek jutott minden. Szóval, ha az albi után marad 237 ezer, az 1 gyerekkel túlélhető.
2015. febr. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!