Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyesből és családi pótlékból...

Gyesből és családi pótlékból el lehet tartani egy babát?

Figyelt kérdés
Van állandó munkahelyem de heti 3 órára vagyok bejelentve, persze többet dolgozom. De sajnos így megy ez 5 éve lassan..babával próbálkozunk már egy ideje. A kezdeti cuccokat nyilván meg tudnánk vemni (kiságy,babakocsi,mellszivo es minden amit mar olvastam, h kell)..a párom fizuja sajnos elmegy az alberletre,szamlakra,benzinre,kajara. Kb ő 10 e ftot tud sporolni es ehhez jon az en fizum. A kerdesem, hogy a havi 37 ft(azt hiszem ennyi a gyes es csaladi potlek) eleg arra,h minden honapban eltartsunk egy babát újszülött korátol fogva?
2015. febr. 11. 13:41
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

29. Ne vicceljünk már, hogy az évi 1 hetes belföldi nyaralás luxus.

Igen, az évi legalább 1 hét nyaralásnak, havi legalább 1 programnak bele kellene férnie, ami legalább 10e Ft. Állatkert, bábszínház, stbstb. Nálunk mind a két gyerek jár sportolni, 15e Ft havonta a két tagsági díj. És a kicsi még nincs 3 éves. Nálunk is volt úgy, hogy szombat este kellett rohanni a kicsivel kórházba, 30 km autóval. Akkor nem lehet gondolkodni, hogy nincs pénzem taxia vagy nincs benzin az autóban. Nem dohányzunk, nem rendelünk ételt, étterembe is egy kezemen meg tudom számolni, hányszor megyünk. A mi luxusunk a két gyerek. Nemsokára a kicsi is ovis lesz, a nem rossz fizetésem fele fog elmenni az óvódájukra.

Szerintem totális felelőtlenség havi 37e Ft-ra gyereket vállalni, ha nincs tartalékod hozzá vész esetére.

2015. febr. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
54%
A cigarettát a 26-osnak írtam. Bizony sok embernek luxus az 1 heti belföldi nyaralás. Sok gyerek egyszer sem jut el a szüleivel együtt nyaralni. Én is egyszer voltam gyerekkoromban a szüeimmel, mert azt is úgy nyerték még a munkahelyen a régi szocializmusban. Akkor voltam kb. 7 éves. Az volt az első és utolsó nyaralásunk.
2015. febr. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát!
2015. febr. 13. 18:59
 34/34 anonim ***** válasza:

Utolsó. Félreértetted. Egy egy hetes belföldi nyaralásnak nem kellene luxusnak lennie. Arra normális esetben mindenkinek kellene, hogy teljen. Az más kérdés, hogy iszonyat nagy árkülönbségek vannak ma Mo-on. Azzal, hogy havi 37e Ft-ra vállal gyereket, csak a saját kínlódását betonozza be.

De érdekes, amit írtál a gyerekkorodról. Én is a szoc-ban nőttem fel, igaz, volt üdülője a gyárnak, ahol a szüleim dolgoztak, de mi rendszeresen (2-3 évente) mentünk oda. A férjem pedagógus szülőkkel szintén. Volt, hogy a 2 hetes beutalót felosztottuk két család között, volt hogy 5-7 napra mentünk máshová. De minden évben mentünk valahova, mégha 1 évig spóroltak is rá a szüleim. Mi most ugyanezt csináljuk a gyerekeinkkel, simán felsorolja az 5 éves, hogy 7-8 hónapja mik történtek vele a nyaralás alatt.

2015. febr. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!