Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyesből és családi pótlékból...

Gyesből és családi pótlékból el lehet tartani egy babát?

Figyelt kérdés
Van állandó munkahelyem de heti 3 órára vagyok bejelentve, persze többet dolgozom. De sajnos így megy ez 5 éve lassan..babával próbálkozunk már egy ideje. A kezdeti cuccokat nyilván meg tudnánk vemni (kiságy,babakocsi,mellszivo es minden amit mar olvastam, h kell)..a párom fizuja sajnos elmegy az alberletre,szamlakra,benzinre,kajara. Kb ő 10 e ftot tud sporolni es ehhez jon az en fizum. A kerdesem, hogy a havi 37 ft(azt hiszem ennyi a gyes es csaladi potlek) eleg arra,h minden honapban eltartsunk egy babát újszülött korátol fogva?
2015. febr. 11. 13:41
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy válaszoltatok. Amíg a terhességem alatt tudok, dolgozni fogok,hogy félre tudjunk tenni előre. Szerencsére egészségesen élünk már most, majdnem minden nap főzök vagy én vagy a párom. Sok főzelèket, husit, gyümölcsöt eszünk, így a külön főzés nem lesz gond.nálunk a családba, akinek van gyermeke, turiból vásárol neki, nem anyagi okok miatt...valószínű a cipőn,kabáton és egy-két szebb darabon kívül én is ott fogok. Ezzel is lehet spórolni. Illetve van egy motorja páromnak,amit nem.használ, ha minden kötél szakad mert valami olyan dolog merülne fel,eladnánk....
2015. febr. 11. 14:46
 12/34 anonim ***** válasza:
70%

Necces. Amiket előttem is leírtak: ha nincs anyatej, akkor tápszer, nekünk az 5. fajta vált be, így úgymond pazaroltunk egy csomó pénzt, mert amíg nem találtuk meg az 5-et, addig infacol, espumisan, aztán hogy ne tapszeres legyen, próbáltam tejet varázsolni, így millió meg egy féle homeós tea, bogyó, sör, vettem szoptanítot, de az se volt jó és ez rengeteg pénz volt.

Aztán végül a beba vált be (most beba 2-t iszik, 2800 korul van egy doboz, ami egy hétre sem elég...

Aztán neki csak a neogranormon vált be a popsijára, majd 2000 ft a kenőcs, a popsitörlő 500, ami csak pár napra elég...

Aztán kicsit nehezen akart átfordulni, így dévényes torna 5000, minden további alkalom 3000.

Aztán most januárban lebetegedett, csak a gyógyszerek 20.000 ft-ba került.

Aztán most állt négykézlábra és hiába el van dugva a légzésfigyelő, hogy nehogy magára csavarja, de mégis megtalálta, eltörte benne a drótot, 21.000 az új...

És akkor még nem vettem neki ruhát, nagyobb a fűtésszámla, a villanyszámla (mert a fürdőbe hősugárzót használunk) és a többi, és a többi.

Szóval nem elrettenteni akarlak,csak nekünk amióta a kicsink megszületett, minden hónapban volt valami extra kiadás és ezeket mindenképp kalkuláljátok bele!

2015. febr. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Most téli hónapban fizetünk 44 ezret albi+rezsi. Nagy lakás több szobával,de együtt élünk párom mostoha hugával és a pasijával.őket nemzavarja a baba. Egyebkent is keveset vannak itthon.nyáron 37 e ftot fizettunk.
2015. febr. 11. 14:50
 14/34 anonim ***** válasza:
6. vagyok. Hidd el, amióta a férjemmel együtt vagyunk (15+ éve) mindig főztem, sose rendeltük az ételt. Még így is meglepett egy párszor, h két kisgyerek mellett mennyivel több és (még) minőségibb étel fogy. 2,5 és 5 évesek jelenleg.
2015. febr. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

Kedves 10es! Lehet én értettem félre a válaszod (ha igen, akkor bocsi) de a kérdező sajnos nem 237 ezerről, hanem 37 ezerről beszélt... :/

Egyébként nem tudom milyen értékű a párod motorja, de ha eladja, mert "szorul a hurok", akkor az érte kapott összeg csak egyszeri, ha elfogy, akkor hogyan tovább...

2015. febr. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
Ugy ertettem ha hirtelen kell a penz(ne adj Isten korhazi tartozkodas miatt amit az egyik valaszolo is irt). Tehat van mihez nyulni es sporolok is. A terhessegem alatt ha dolgozhatok havi 20-30 e ftot felreteszek es az en fizumbol lenne megveve a baba holmija.
2015. febr. 11. 18:58
 17/34 anonim ***** válasza:

az egyik válaszoló vagyok.

te tudod szerintem az összes válaszoló egy véleményen van, de ha te be mered vállalni mi abba nem szólhatunk bele, csak érveket és tényeket írtunk. innen a te döntésed.

2015. febr. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
az utolsó vagyok. az ha hirtelen kellene a pénz, nem biztos hogy olyan hirtelen el is tudjátok adni a motort. és ha utána megint megszorultok mit adtok el? ilyenre nem szabad alapozni. mi kb 400ezret keresünk, egy gyerekünk van, szűkösen de még egy baba beleférne ebbe a keretbe, de akkor már lehet számolgatni kellene hó végén. ennek meg nem tenném ki a gyerekeimet, főleg ha előre tudom.
2015. febr. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
Igen. Köszönöm mindenki válaszát :)
2015. febr. 11. 19:05
 20/34 anonim ***** válasza:
Ez nagyon kevés pénz. Erre nem vállalnék...
2015. febr. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!