Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyesből és családi pótlékból...

Gyesből és családi pótlékból el lehet tartani egy babát?

Figyelt kérdés
Van állandó munkahelyem de heti 3 órára vagyok bejelentve, persze többet dolgozom. De sajnos így megy ez 5 éve lassan..babával próbálkozunk már egy ideje. A kezdeti cuccokat nyilván meg tudnánk vemni (kiságy,babakocsi,mellszivo es minden amit mar olvastam, h kell)..a párom fizuja sajnos elmegy az alberletre,szamlakra,benzinre,kajara. Kb ő 10 e ftot tud sporolni es ehhez jon az en fizum. A kerdesem, hogy a havi 37 ft(azt hiszem ennyi a gyes es csaladi potlek) eleg arra,h minden honapban eltartsunk egy babát újszülött korátol fogva?
2015. febr. 11. 13:41
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
15-ös. Tudom, hogy 37 ezret írt, 237 ezert írtam, hogy ha ennyi maradna az albi kifizetése után, akkor az már jó. Magyarul, amit a párja keres, az albi kifizetése után ha marad 200 ezer, plusz a gyes és családi, akkor az jó. Vagyis 237 Ft kell, szerintem egy normális családi élethez, ami nem sok, de elég mindenre.
2015. febr. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
Nekünk ennyi pénzünk nem lesz. Havi 130 e ftot keres a párom. E mellett mivel sok mindenhez ért hétvégente plusz munkát vállal. Lehet, hogy nem keres sokat de véglegesítették a szerződését a munkahelyén. Legalább amiatt nem kell aggódni, hogy hoppá kirúgták...ahhoz nagyon el kell valamit rontania ...
2015. febr. 11. 22:46
 23/34 anonim ***** válasza:

De borzalmas választ adtam, hogy le kellett pontozni...

Kérdező kérdezett, én megírtam, hogy ez nem csak fekete meg fehér, mindig kell plusz költségre számítani, de bocs lepontozó, hogy segíteni akartam...

Szánalom... :/

12.

2015. febr. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
Én senkit se pontoztam le!
2015. febr. 11. 23:11
 25/34 anonim ***** válasza:

az a válaszoló vagyok aki kórházban volt a gyerekével.

ez nálunk úgy volt, hogy nem mozgott a gyerek... egyből kocsiba pattantunk, 30km-re van pest, ott van gyerekkórház... egyből vérvétel, kiírtak gericcsapolásra közben nem is tudom hány vizsgálatra vitték, mentünk vele természetesen, mert így is halálra volt rémülve és fájdalmas vizsgálatok voltak, közben én sokkot kaptam, egész konkrétan 1 nap kiesett :D férjem igyekezett a helyzet magaslatán állni, nyomták a kezébe a recepteket. pénz annyi nem volt nálunk, automata sehol, így anyukám hozott be 40E-t.

azóta nem csak számlán van pénz, hanem itthon is, megtanultuk a leckét. szóval ha a motor ilyen vészhelyzetre van, akkor papírformába feküdjön a párna alatt. ez persze csak jó tanács, de inkább mások szerencsétlenségéből tanuljon az ember és soha ilyen ne forduljon elő mással...

de egy egyszerű kis betegség is annyi, hogy a szemem kikerekedik mikor 10E-st hagyok a gyógyszertárba. gyerekeknek való c-vitamin (csepp) 2000FT! és akkor ott az antibiotikum, a lázcsillapító, a köhögés csepp, a ventolin...

fontos, hogy ne csak azt számold ami a napi kiadás, hanem a váratlanokat is mert gyerekkel azok is mindennaposak. és persze a mosógép is mindig akkor romlik el mikor a gyerek beteg ;)

2015. febr. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

Lakás kifizetésen kivül 237 ezerből luxuséletet lehet élni...Ne viccelj már :D

Mi 167 ezerből élünk (gyes+csp benne van). Bár nem albérletben.Rezsi 45-50 ezer. Megélünk ennyiből.Szépen benzin helyett átvált a kedves párod tömegközlekedésre,máris spórol 20 ezret havonta. 57ezerből meg el lehet tartani egy gyereket.Anyatej gyüjtőből lehet hozni anyatejet is tápszer helyett.Mi ezzel rengeteget spóroltunk.Ruhákat turiból,más anyukáktól lehet venni.A kezdetekre kell sok pénz,de ha használtan veszitek a kiságyat,babakocsit,az kijön akár 30 ezerből is.Nyilván van amiből új kell,a cumisüvegek jó drágák pl,mellszívó is.De az nem kell egyébként,hisz eteted a kicsit belőle.De nem,ha csak 37 ezer maradna gyerekre,nem vállalnám direktbe.A bölcsi elvisz 15ezret majd,ha nem többet.Emellé jön a pelus,ugye azt se állják ott,ruházkodás...Otthonra is eszik még mellé majd azért vacsorát legalább.És ha beteg...

Nagyon necces ennyivel.Mi nem terveztük a kicsit,elején segítettek is minket a szülők,mert párom akkor 63 ezret keresett,én kaptam a 37 ezret. Ez kerek 100 ezer.Rezsi 50,50ből kaja+gyerek...20ezret kaptunk mindig besegítésnek.És hozzáteszem én olcsó pelust vettem neki,ruhát egy db-ot sem,mert hugom után kaptunk mindent.Persze abból a maradék 70ezerből cigire ment páromnak 10 ezer még,60-ból ettünk és láttuk el a gyereket havonta.Hát kb budget májason éltünk amúgy,meg rizseshúson(30dkg hús,1kg rizs=5napig azt ettünk).Pelus volt havi 4 ezer,törlő mellé úgy 600.Tápszer azért kellett az anyatej mellé,mert nem mindig tudtak annyit adni,hogy az egész hétre lefedje az etetését,mert rengeteget evett.És mi mázlisták voltunk,mert kaptunk 90%-al allergiásaknak valót.Így nekünk a tápszer 2 hétre volt kb 1 ezer.Ha nem így kapjuk,akkor 3 nap egy doboz= 2000-2500ft.

Ja hozzáteszem,hogy a besegítéssel is a víz és közösköltséget nem fizettük,mert nem maradt rá.Tehát akkor a rezsi volt nem is 50,hanem 35 ezer.

Most azt mondom,hogy ebből a 167 ezerből ki tudok szorítani 30-40 ezret,hogy másra maradjon(nekünk most lett visszafizetve tavaly az elmaradás,jött mellé év végére hagyatéki,év elejére átiratás,épitményadó,kontaktlencse,minden hónapra jutott 20-40 ezer plusz kiadás,amit ki kellett szorítanom).A kicsivel vagyok itthon még,de a kajája nem tudom mennyibe kerülhet,sosem számoltuk. Most jelenleg kb így van az elosztás:50 rezsi,12 ezer cigi páromnak,4200 pelenka.66200 fix.Tehát mondhatni marad 100 ezer etetésre stb.Ebből én más anyukáktól/turiból állom az én ruházatomat(nem nagyon volt ruhám,meg fogytam is),a kicsinek ami még kell a hugom után maradt ruhákból(nem sokáig fog lányom utána örökölni,mert elég nagy) azt is más anyukáktól.Cipőt újonnan veszem neki mindig,ez is 5-7 ezer és ugye télre,őszre,nyárra,tavaszra is ha az őszit kinövi...

Nagyon sok közbe tud ám jönni elhiheted.Decemberben került a kicsinek 8 ezerbe a krémjei/gyógyszere allergia miatt.Hozzáteszem semmit nem értek.Fenistil csepp,calcium,szteroidos krém,testápoló,fürdető...Mellé lázcsillapító,köhögésre gyógyszer,nekünk náthára és köhögésre,mert persze 1 hónapot mind betegek voltunk.Ezek a krémek mellé még huh 8ezer volt kb...

Nem szabad úgy vállalni gyereket,hogy a váratlanabb dolgok nem férnek bele.Arra se szabad alapozni,hogy tuti szopizni fog,sose lesz beteg,nem döglik be a mosógép vagy a hűtő.


Hidd el én tapasztalatból mondom,hogy direkt nem szabad gyereket vállalni úgy,hogy a nő nem gyeden,hanem gyesen van.De ezt nektek kell eldönteni.Viszont azt tudd,hogy államtól aztán semmit nem kaptok majd,mert ha már van egy nyamvadt kocsid is,akkor gazdag vagy...Minket úgy hajtottak el,hogy párom bevétele 0 ft volt,nekem 37850 ft.Megmagyarázták :majd párom örökölni fog,adjuk el.Mikor is örökölt,rá másfél évre.Ha nem talált volna munkát hamar,éhenhalhattunk volna nyugodtan.Add el,add el.Ja,hogy több tulaja van a valaminek?!Nem baj,add el neki,nincs pénze,akkor is add el neki.Menj füvet enni a meződre.Szóval csakis magatokra számíthattok,nagyon át kell gondolnotok.Én albiba alapból nem szülnék mondjuk.Ami elmegy albiba,azt inkább a saját lakásom törlesztőjébe tenném(ft hitel csakis ! ).

2015. febr. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon kevés lesz. Éhenhalni nem fog, de semmi más nem fér bele a keretbe. (ruházkodás, pelenka, betegség stb)
2015. febr. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
Igen tisztába vagyok vele. Az a szerencsénk, hogy mindkét nagyszülő támogat/támogatott minket. Sokat köszönhetünk nekik. Biztos, hogy kérés nélkül is havi szinten néhány ezerrel fttal támogatnak majd. És ha a helyzet úgy adja a nagyszülőkhöz elköltözhetünk mert ők olyan kertes házba laknak ahol van egy külön házrész szobával és konyhával. Nyilván ott csak rezsit kéne fizetni csak ez 10 km van a várostól ezért nem mentünk eddig.
2015. febr. 12. 15:04
 29/34 anonim ***** válasza:

Hát, kedves 26-os, ha csak a 273 ezerből levonsz 30 ezret üzemanyagra, akkor már nem is marad olyan sok. Na, meg ott a telefon, bár ugye azon is lehet spórolni. Luxuséletet nem élsz, csak normálisat. Ti jártok szórakozni? Mozi, állatkert vagy bármiylen más kikapcsolódás legalább nyáron?

Ha nagyobb a gyerek lehet számolni havi 8 ezer kajapénzzel is az oviban. 237 ezerből mínusz 20-30 az üzemanyag, 8 ezer a kaja az oviban, már ott vagyok, hogy 200 ezer.

Szóval, szerintem ti igen sok mindenről lemondtok, ami nem luxus, csak normális dolog. Elmenni az állatkerbe az luxus? Mert azért egy 10 ezer biztos kell, főleg ha nem ott lakik az ember, ahol az állatkert van.

Vagy, pl. cirkusz jön és az 5 évesed szeretne elmenni. Belépő 3000 Ft-nál kezdődik és nincs gyerekkedvezmény. Szóval, szerintem ezek nem luxus dolgok, hanem emberi igények a normális életre. Ja, és akkor nyaralásra még havi 237 ezerből sem biztos, hogy telik. Igaz, én nem veszem meg a 250 Ft-os majonézt, inkább adok 600 Ft-ot érte, de úgy gondolom, ez még mindig nem luxus, hanem normális dolog, hogy a gyereknek nem a silány élelmiszert akarom adni, hanem inkább picit drágább, jobb minőségűt. Mert igen, én pl. megveszem a drágább magyar tejet a gyerekeimnek, mint az olcsó szlovák szart. Ez még mindig nem luxus, hanem normális dolog.

A luxus az ott kezdődik, hogy minden évben külföldi v. belföldi legalább 1 hetes nyaralás, hetente többször étteremben enni v. rendelni. Több milliós új autóval közlekedni, hetente több tízezret ruhákra költeni, welnessezni és társai....

237 ezerből a rezsi kifizetése után még normálisan tudsz élni, nem napról napra kuporgatni és számolni mennyi nap van még a gyesig és csp-ig. De lehet tenni érte. Mert drága kormányunk úgy döntött, hogy a gyerek 1 éves kora utn már gyed mellett is lehet telejs munkaidőben is dolgozni és gyes mellett is. Aki akarja megoldja, hogy a gyerek bölcsibe v. nagyihoz v. ismerőshöz kerüljön megőrzésre, sokan csinálják így, csak itt a gyk-n sok az ősanya, 3 évig otthon lenni, de csak turiból öltözök. Mindenkinek magának kell tenni, a jobb életért!

Mert a legnagyobb luxus, otthon ülni 25 ezer Ft-ért és sírni...

Én is tudom, milyen szarul élni, mint írtam én is éltem 2 gyerekkel albiban havi 200 ezerből. Én 2 gyereket tartottam el úgy, hogy albi és rezsi után maradt 130-120 ezrem és ez nem jó, nem ez a normális élet. Csak én nemet mondtam rá, nem törődtem bele.

Mert számoljuk ki, hogy az okosok fent azt mondták, hogy a létminimum egy főre ma Magyarországon 80 ezer forint. Akkor ez 4 főre 320 ezer Ft. Az a gyerek gyorsan felnő és a mai világban akár egy 8 évesre havi szinten simán elmehet 80 ezer, ha azámoljuk azt is, mennyi áramot, vizet fogyaszt, feljebb tesszük a fűtést is, mert a gyerek miatt és szeretnénk, ha jó minőségű cipőben járna. Úgyhogy 237 ezer, nem is olyan sok, ha normálisan akarsz élni, néha szórakozni, kikapcsolódni és jó lenne, ha a gyerek nem a szar, gagyi 3000 ezres kínai vékony talpú cipőben járna, hanem egy jobb minőségűben, ami nem teszi tönkre a lábát és gerincét.

Ja, és akkor még nem is beszéltem a gyerek fejlesztéséről. Mert az én fiam pl. beszédhibás, ez havi 8 ezer TSMT torna és 4 ezer logopédus. Plusz, ma még az úszást is ajánlották neki, ami havi 6 ezer lenne. Nem tudom mekkora a gyerkőcöd, de ha ilyen pluszok nem jönnek, akkor még szerencsés is vagy.

2015. febr. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Na, meg a legeslegnagyobb luxus az életben a cigaretta, mert abból a havi 10-20 ezer Ft-ból, ami cigire megy, na az pont mehetne értelmesebb dologra, nem olyanra, ami megrövidíti az életet. Mondjuk lehet nem kellett volna Budget májason élni meg rizses húson, ha nem vesztek cigit. Mert a cigi luxus.
2015. febr. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!