Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Irnátok a 14-15 honapos...

Irnátok a 14-15 honapos babátokrol?

Figyelt kérdés

Suly, cm, mit ès mennyit eszik-iszik, hànyszor alszik mèg,mozgàs ès beszédfejlodèse hol tart? (Ha nem elso gyermek, vettél èszre bàrmiben gyorsabb fejlodést, mint az elsonèl? Itt a mozgàsra, beszédre gondolok elsosorban.- Tanult-e a tesotol :))

Koszonom!


2015. febr. 12. 10:02
 1/3 anonim ***** válasza:

14 hónapos. Kb. 10 kg, magasságot nem tudom :)

Ébredés után és alvás előtt Milumil tejitalt iszik. Tízórai és uzsonna nagyon változó: joghurt, mindenféle gyümölcs, szendvics, bundás kenyér, stb.

Együtt ebédelünk, azt eszi amit mi. Nem pépesítek már régóta semmit, kicsit összetöröm villával a nagyobb darabokat.

A szendvicset is akkorára vágom, hogy kényelmesen megfogja.

Ha szomjas, inni kér: tea, víz, gyümölcsök leve. Rosszabb napokon 2 dl-t iszik, de a jellemző 3-4 dl.

Első gyerek, kislány.

12 rövid szót használ megfelelően, ennél jóval többet ért. (a 12-ben van 2, ami állathang)

Halandzsázik egész nap.

Egy éves kora óta járni tud. Leguggol, szalad, próbál ugrálni-de még nem megy.

Az ágyra föl- és lemászik. Táncol, tapsol, "énekel".

Segít az öltözésnél.

Utánoz a házimunkában: törölget, mosogat, főz, porszívózik.

A babáját tolja a babakocsiban, eteti, ringatja.

Zsírkrétával firkál, de még jobban leköti az, hogy kifigyelje mikor nem figyelek és akkor megkóstolja.

Délelőtt alszik egy órát és ebéd után 2-2,5 órát. De ez most kezd változni nála, szerintem hamarosan elég lesz neki egy alvás.

2015. febr. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

15 hónapos a fiam. Milumil tejitalból készült zabkását reggelizik, és este is kap, de akkor csak ital formájában. Velünk eszik minden félét, mindent szeret. Jár, szalad, de cipőben még bizonytalanabb a járása, azért szereti azt is. Mondd már néhány szót, 2-3 szót egymás mellé is tesz (ott az apa), de rengeteg mindent ért. 12kg de a magasságát nem tudom, nem mértük, de a kortársainál magasabb. Mindig meglepődök, hogy mennyire "nagy" a többiekhez képest, pedig én és az apukája is teljesen átlagos méretűek vagyunk. :)


Nagyon dühös, ha valamit nem kap meg, vagy nem próbálhat ki, amit kigondolt. Feszegeti a türelmem határait az utóbbi időben. Nem tudom, pontosan mikor kezdődik a dackorszak, de az utóbbi napokban egyre gyakrabban fordul elő, hogy füstöl a fülem az idegtől, mert megint üvölt, karmol vagy támad, amiért nem kapta meg, amit akart (pl. a telefont, mialatt beszélek rajta).

2015. febr. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: lemaradt az alvás. Napközben egyszer alszik, ebéd után 2.5 órát egyben. Korábban kétszer aludt (délelőtt is egy órát), de magától úgy döntött, átáll erre.
2015. febr. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!