Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél év korkülönbség....

Másfél év korkülönbség. Kisfiam tud majd alkalmazkodni az új helyzethez?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy minden gyerek más, de nálatok hogy volt?

2 héten belül megszületik a kistesó, kisfiam 19 hónapos. Rettenetesen eleven gyerek, minden érdekli, imád rosszalkodni és mostanában elég hisztis is lett de egyelőre ezt tudjuk kezelni, nincs vele gond amúgy.

Már látom a szemem előtt hogy majd agyon akarja ölelgetni a hugit, rázni fogja a babakocsit, ő akar majd beleülni a pihenő székbe, visítani fog ha nem kaphatja meg a hugi játékát, cumiját stb...

Én nagyon félek ettől.

Megszokja majd hogy van egy másik baba is rajta kívül és tud majd alkalmazkodni?

Nem azt várom tőle hogy messziről kerülje majd el a testvérét, de pl megtanulja majd hogy most picit csöndbe kell lenni mert alszik a hugi, vagy hogy ne vedd ki a kezemből a hugi cumisüvegét stb?


2014. szept. 25. 11:09
 1/3 anonim ***** válasza:
persze, megtanulja, megtanítjátok neki, de fontos,hogy magyarázd el neki,hogy mit miért mért ne csináljon, ne eltilsd,hogy ezt sem szabad ,ahhoz se nyúljon! Hidd el hamar összenőnek,és együtt fognak játszani, nálunk is volt, nagyon jó testvérek!
2014. szept. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Muszáj lesz neki megszokni.

Viszont ne félj ettől előre, mert lehet bevonzod. :)

2014. szept. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk egy év a korkülönbség. A pici teljesen alkalmazkodott a nagyhoz (alvásban,evésben...stb). Hisztis rohamok nálunk a kistesó miatt nem voltak,bár az elején volt féltékenykedés. Én a szülés előtt 1-2 héttel vettem egy újszülött méretű babát és azzal játszottuk el a kistesót (alvás-evés-dédelgetés) hogy ne érje hidegzuhanyként (a baba a pici ágyában is aludt addig).

Ne félj az összezördülésektől, inkább attól hogyan fogja viselni hogy a rokonok viszik többet sétálni, nagy lesz a jövés-menés, Te esetleg kimerültebb leszel, nem Ő lesz az első hanem a pici mert ő nem tud várni. Nálunk felváltva ülnek a pihenőszékben, általában ott is etetem őket, a nagy is babakocsizik, így ha sétál imádja tolni a picit. A pici észre sem veszi,hogy a nagy mellette ordibál. Igazán eleven fiú a nagy. Ne félj,inkább élvezz ki minden percét hogy kettesben lehettek (legközelebb egy év múlva kb.). Könnyű szülést kívánok.

2014. szept. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!