Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az normális, hogy nem hagyja...

Az normális, hogy nem hagyja magát, hogy tartsam a kádban, hanem ő kapaszkodik? így még játszani sem tud! 9,5 h

Figyelt kérdés

9 hós és 2 napja (újabban ugyan, de úgy néz ki ebből rendszer lesz)a kiskád két oldalába kapaszkodik széttárt karokkal. előtte úszik a játék....

korábban ugye hátát támasztva egy kézzel, másikkal fürdettem, haját mostam stb.

azt még megértem, hogy mióta tud ülni, nemigen dől hátra, hogy a karomra feküdjön.

de ül és két kézzel fogja a kád két szélét. és nézi a játékot, csak mert nincs harmadik keze hogy megfogja.

fogom elöl hátul, elveszem kezét, hogy játszon nyugodtan tartom én őt. elkezdi ugyan, de fél, inkább megint kapaszkodik.


most vagy nem bízik bennem, vagy önállósodás lenne?


a kádban balesetünk nem volt 2 napja.


2015. febr. 18. 02:11
 1/5 A kérdező kommentje:
minden babánál így működik?
2015. febr. 18. 02:13
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia!Az en fiam is ezt csinalja.10 honapos. Kb 8 honaposan kezdte,tegnap volt eloszor,hogy elengedte a kadat,es jatszott.Szerintem teljesen normalis.
2015. febr. 18. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd, hogy dőljön hátra. Engedd kapaszkodni és játsszál a játékaival előtte. Nyújtsd oda neki, hogy "kéred?" Előbb utóbb elengedi majd a kádat, mert a kíváncsisága nagyobb lesz a félelemnél. Bocsi, de szerintem attól fél, hogy hátra akarod fektetni, ha elengedi a kádat. Mutasd meg, hogy nem szeretnéd lefektetni! Az én fiam fél éves kora óta, mióta ül, nem engedi, hogy lefektessem. Most 13 hónapos és az új mániája az, hogy feláll a kádban (Ő már a mi kádunkban fürdik) és tapsikolja a csempét. Szóval, én már úgy fürdetem, hogy áll közben...
2015. febr. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

megnyugtató.


öröm lesz így a haját mosni, hoyg nem dől hátra....:(


én babám is felállt egyszer, csak mert csempére ragasztottam üvegfestékes halas matricákat, buborékokat, muszáj volt megtapogatni :)

2015. febr. 18. 11:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem nagy gond így sem megmosni a haját :) Neki van egy kis vödre a fürdőkádban, én mindig azzal öblítem le a fejét óvatosan :) Még élvezi is.
2015. febr. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!