Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti ebben az esetben elvinnétek...

Ti ebben az esetben elvinnétek magánorvoshoz vagy újra megpróbálnátok az sztk-s orvost?

Figyelt kérdés

Kislányom 4 hónapos, születése után elvittük ortopédiára, nálunk szokás születés után. A védőnő megkért hogy szóljak rá az ortopédus orvosra, hogy a kislánynak kicsit befelé fordul a lábfeje, szóltam is, de az orvos azt mondta hogy mivel jól mozgatható a lába majd elnövi, ezzel nincs teendő.

Múlt héten voltunk más miatt a háziorvosnál aki nézegette a lányom lábát és megállapította, hogy ez így nem jó, még mindig befelé fordul neki kicsit a lábfeje (én is láttam, de nem mindig áll neki úgy), vigyem el orvoshoz. Mindjárt kérdeztem, hogy akkor vigyem oda vissza ahol voltunk?! Erre azt mondta, hogy ne, ad nekem 2 nevet, egy magán ortopéd orvos és egy magán gyógytornász nevét, telefonszámát. Hívjam őket fel és menjek el, erre ne sajnáljam a pénzt.

Hát, megnéztem az árukat, a közelben lévő híres magánklinikán rendelnek csak, az orvos 10.000ft/1konzultáció, gyógytornász 6000ft/1 konzultáció...

Hát... nem mondom, hogy nincs 16.000ft-om, de felháborító hogy ezt magánorvosnál kell hagynom, mert az sztk-s orvos szerint nincs baja a lábának...

Én arra gondoltam, hogy megkérném a doktornőt hogy had próbáljam meg mégegyszer az sztk-snál, hátha megtudom győzni, hogy küldjön el gyógytornászhoz minket. (a háziorvos szerint mivel nem nagy a baj, ezért elég lesz ha a gyógytornász megmutatja hogy hogy kell tornáztatni a lábát és hamar helyrejön neki)

Vagy tényleg menjek el magánorvoshoz? Ezért fizetem a tb-t? Hogy ha baj van akkor magánorvoshoz kelljen mennem?

Nem állunk annyira jól anyagilag sem, kevés félre tett pénzünk van, pont annyi hogy ha nagy baj van, legyen mihez nyúlni.

Ti mit tennétek a helyemben?


2015. febr. 19. 10:57
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat. Most jövök a háziorvostól, nagyon paráztam hogy mit is csináljak, merjem-e megkérdezni az sztk-ba visszamenést vagy hagyjam rá az orvosra a magánorvosi ajánlatot. Végül normális megkértem, hogy had próbáljam meg újra az sztk-snál és nagyon rendes volt, egyből rábólintott. Mondta, hogy semmi baj, próbáljuk meg. Úgyhogy kaptam is beutalót az sztk-shoz, megfogom kérni hogy mutasson tornát, vagy legalább egy papírt állítson ki amivel elmehetek gyógytornászhoz.

Köszönöm a segítséget mégegyszer.

2015. febr. 19. 14:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!