Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik fárasztóbb számodra:...

Melyik fárasztóbb számodra: otthon lenni a kisbabáddal vagy dolgozni járni?

Figyelt kérdés
Hat hónapos babámmal itthon vagyok, de igazából sokkal jobban kifáradok estére, mint mikor dolgozni jártam. De úgy érzem, ezt mások nem értik meg, mert hiszen csak egy kisbabára kell vigyáznom, nem dolgozni kell járnom. Más is érzi ezt néha?
2015. febr. 19. 16:09
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

A munka fárasztóbb volt. Minden reggel fél hétkor kelés, kapkodva készülődés, kiszámíthatatlan munkaidő (=amíg aznapra el nem fárad a főnök, de előre nem tudni, hogy ez mikor lesz), áskálódó kisfőnök, az egész igazgatóság problémáinak megoldása, szóval eléggé stresszes, hajtós munka volt.


Most fél nyolckor kelek, nyugisan megkávézom, a gyerek pontban nyolckor kel. Napközben mindenre jut idő, este legkésőbb fél kilenckor alszik. Éjjel nem kel fel.

Kipihent és nyugodt vagyok, olyan itthon, mint egy szanatóriumban :)

Sokkal kevesebb szervezés és egyszerűbb problémák a munkához viszonyítva. Ha valamit meg kell oldani, akkor nem kell sakkozni, hogy két rossz megoldás közül melyik a kisebbik rossz, amit kevésbé dühös ember fog betámadni. Nincsenek ellentmondó utasítások, nem kell a pókerarcú főnök apró rezzenéseiből olvasni, stb.


Szóval nekem nagyságrendekkel könnyebb, egyszerűbb most az életem.

2015. febr. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nekem is sokkal kevésbé volt fárasztó a munka. Másfél éves a fiam, születése óta egyszer sem aludtam ki magamat. Hajnal 4-5 körül ébred, és nagyon ritka az az éjszaka, amit végigalszik. Délben alszik két órát, de akkor azokat a munkákat végzem, amiket vele/mellette nem lehet. Este kilencig talpalás, mert nem áll meg egy percre sem. Nagyon szeretem a fiamat, de hamarosan szeretnék visszamenni dolgozni.
2015. febr. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

3 gyerekem van (2,4,6 évesek), 1 éve dolgozom.

Én imádtam itthon lenni velük és nagyon is visszasírom azt az időszakot. Én kipihent voltam, ebéd után együtt aludtunk, sokat voltunk a szabadban.

Most meg egész nap robotolok, nincs szabad levegő, nincs ebéd utáni pihi, ha hazaesek, még ott a rohadt házimunka. Úgy érzem, a gyerekekre semmi időm.

Utálom.

Használd ki.


De értem, mire gondolsz, de még pici a babád, ráadásul tél van.

Nyáron majd mentek játszótérre, mentek sétálni,m entek ide-oda, tök jó lesz.

2015. febr. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nekem máshogy fárasztó a kettő. A babázásban az a kimerítő, hogy hónapok óta nem volt olyan éjszaka, amit átaludhattam volna, illetve hogy nem mehetek akkor vécére, amikor szükségét érzem (igaz, a munkahelyen sem, de ott legalább kiszámítható, hogy mikor nem mehetek, mikor de.)

Ugyanakkor azt gondolom, ha nagyobb lakásunk lenne, ahol kényelmesen elfér minden, és a két kutyánknak lenne egy kert, ahova kicsaphatom őket, akkor talán nem is találnám olyan fárasztónak ezt a munkát.

2015. febr. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
engem a munka jobban fárasztott-igaz,ott 28gyerek volt,itthon meg csak kettő
2015. febr. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!