Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Együtt alszotok a babátokkal?

Együtt alszotok a babátokkal?

Figyelt kérdés
A kisbabám most 3 hónapos és már újszölött kora óta Velem alszik egy nagy ágyon, többnyire a karomon van az édes kis buksija és nagyon nyugodtan alszik , ha megmozdul én azonnal fent vagyok és ha nem alszana vissza, megszoptatom, és békésen alszulk tovább. Lehet ennek esetleg valami hátránya, a védőnő sem mondott rá különösebb okot hogy ne aludjunk együtt.De van aki azt mondja ez nem tesz jót neki.szerintetek?
2010. febr. 12. 14:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
Neki biztos jó,csak neked nem lesz jó,ha később le akarod szoktatni.Én nem tudok rendesen pihenni úgy.A kórházban velem aludt,de itthon külön a saját ágyában.Most,hogy jön a foga magam mellé teszem hajnalba,és szundítunk még egy kicsit,de egész éjjel nem akarnám.Légzésfigyelő van az ágyában.6 hós
2010. febr. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
60%
Nem jó,mert később sem fog egyedül aludni.Neki is szüksége lenne a nyugodt alvásra,később az ágyban mozgásra.És nem kell éjjel szoptatni,mert a gyomrának is kell valamennyi pihenés.
2010. febr. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
72%
Addig, míg ő igényli az éjjel szopit, addig igenis szoptasd meg!!! Az meg mindenkinek a saját döntése, hogy együtt vagy külön altatja a babát. Én a nagyobb lányomat 1 évesen szoktattam át a saját ágyába, minden gond nélkül...inkább azt mondanám, hogy akkor már ő igényelte. Addig ő éjszaka is többször szopott, így nem volt erőm minden alkalommal felkelni és visszavinni az ágyába.. ne mondja senki, hogy ez lustaság..2 nagyobb testvér mellett, akiket reggel én vittem oviba, nem mindegy, hogy 2-3 óránként fel kell kelni, ébren kell maradni vagy csak oda fordulsz a picihez és már alszik is... Rengeteg érv van az együtt alvás mellett és ellene is , de hogy kinek mi a jó, arra nincs konkrét recept :)
2010. febr. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
44%

Mi is együtt alszunk.

Éjszaka ő is eszik.

A későbbiekről az én tapasztalatom az, hogy a nagyobb kb. 3 éves korától igényli a külön alvást. (végig alussza az éjszakát, mármint a nagy.)


Egyedül a karodat nem tartanám a feje alatt. A gerincének sem lehet jó, és neked sem, mert nem tudsz pihenni, aztán később lehet, zavarni fog.

De ő is felébredhet, minden mozdulatra.

2010. febr. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem szoktasd vissza a kiságybába, mert ez hosszútávon nagyon rossz lesz, majd meglátod, nem mindig fog olyan békésen aludni melletted és te már most is minden mozdulatára felébredsz, hát akkor mi lesz mikor minden percben forogni kezd, a lába a szádba vagy a nyakadon, nem fogsz tudni tőle pihenni, most még könnyebb leszoktatni mert még nem ragaszkodik úgy hozzád, majd mikor nagyobb lesz akkor állandóan igényelni fog és akkor már nehezebb lesz, most 1-2 napot szenvednél akkor meg tuti feladnád mikor hallod milyen keservesen sír. Ha szopizik éjszaka semmi gond, meg kell szoptatni, de utána neked is lehet magánéleted!!!
2010. febr. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
53%
egyszerű, ha ehhez szoktatod, akkor ezt fogja megszokni. És nem fog örülni, ha majd külön akarod altatni.
2010. febr. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
73%
Szia! Nos az én babám most 10hetes , én is néha magamon altattam el,de egyikünknek sem volt kényelmes. Sokat sírt elalvás előtt, hiába öleltem magamhoz. Aztán már egy hete lassan hogy leraktam az ágyába, simogatom a hátát és max 5perc sírás után elalszik. Én a helyedben megpróbálnám kiságyra szoktatni mert hosszú távon egyikőtöknek sem lesz kényelmes... Meg én úgy vettem észre hogy ha velem alszik akkor nem olyan nyugodtan pihen, hiszen én is forgolódok, a kiságyában sokkal jobban kipiheni magát.
2010. febr. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
78%
Nyugodtan aludjon veletek.Mind a 4 gyerekünk kb 2 éves koráig velünk aludt,akkor zökkenő nélkül szoktak át a saját ágyukba.Pont az együttalvás miatt nem voltam zombi,pedig amíg át nem aludták az éjszakát-kb 2 éves korukig-amikor ébredtek éjszaka,szopi volt.azóta már a kicsik is 4 évesek,szépen alszanak ébredés nélkül a saját ágyukban.Ne azzal foglalkozz,h mások mit mondanak,hanem azzal,amit te tartasz helyesnek.
2010. febr. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:) amúgy ő a harmadik babám, és eddig egyedül ő alszik velem így hogymég kisbaba, a másik kettő már 5 és 4 évesek, ők csak ha betegek, vagy nagyon nyűgösek voltak, akkor aludtunk együtt.Sajnos nagyon hamar megnőnek és igazából minden időt kiakarok használni ebben a korszakban a legaranyosabbak, és nagyon hamar megnőnek és akaármit csinál mindíg a két nagyobb jut eszembe hogy milyen hamar megnőnek. Amugy elég nagy ágyunk van ugyhogy és ketten kényelmesen elférünk, nem egyfojtában van a karomon, ő is csak egyszer kétszer kel fel:) és én állok rendelkezésére:)
2010. febr. 12. 16:11
 10/19 anonim ***** válasza:
34%
hú, szerintem nem jól csinálod, rá fog szokni...keress rá itt, hányan megjárták ezzel, utána meg megy a kínlódás a külön szoktatással. ezt meg lehetne spórolni, mert egy feleslegesen kikényszerített helyzet.
2010. febr. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!