Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt Anyukák! Ha elkezdt...

Tapasztalt Anyukák! Ha elkezdtem a hozzátáplálást az úgy jó hogy 1fajta gyümit 2-3napig adok? És ha már megkostoltuk az almát és a barackot akkor adhatom ennek a 2nek a keverékét? és először a tízórait váltsuk ki gyümivel?

Figyelt kérdés
Elnézést a sok kérdésért! De a védőnőre nem lehet számítani!Jobban érdekelne tapasztalt anyukák véleménye!KÖSZÖNÖM a segítségeteket
2010. febr. 12. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Ahogy írtad,úgy kell csinálni.Tudod te! :-D
2010. febr. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

azért kell 1 fajta kaja bevezetés után 3-4 napig (van aki 1 hete mond) vűrni, h ha valami baj van, allergisás, fáj a pocak, akkor tudd, mitől. ezalatt adhatod persze neki, de ne nagy mennyiségben. keverheted, de az alma barack az nem étkezés, az desszert, legyen benne tápláló, általában a krumplit szokták alapul venni, és ahhoz adni a dolgokat. egyszerre csak egyet. nem szoktak sok ízt keverni, a babáknak nincs nagy igénye, ha 6 hónapig elég volt "csak" az anyatej íze, nem várnak minden nap más fajtát.


én előtt a 10órait adtam, aztán vacsit.


sok sikert :)

2010. febr. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

pontosan így kell csinálni, kb három-négy hét alatt lehet kiváltani egy étkezést, ill ha már megszeik egy adagot. Először a tízórait (lehet gyümölcs), aztán az ebédet (főzelék), aztán az uzsit. Ha új kaját kóstoltatsz, azt a legjobb délelőtt kóstoltatni, mert akkor még a nap folyamán kiderül, hogy fáj e tőle a pocija, nem az éjszaka megy rá. Jól tudod, 2-3 napot kell várni, új kaja előtt, ezalatt általában kiderül, hogy érzékeny e rá vegy nem.

(Én javaslom, hogy próbáljátok ki a gabonapelyheket is, kisfiam imádja barackkal, almával. Lehet kapni pl DM-es kölespelyhet, ami gluténmentes, és csak meleg vízzel kell elkeverni. Nagyon jól variálható vele a gyümölcs, értékesebb, táplálóbb lesz tőle.)

2010. febr. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
előző vagyok, még annyi, nekem azt tanácsolták, hogy az elején, hogyha rákattan valami kajára, akkor azt lehet adni neki kicsit tovább, akár 4-5 napig egymás után, hogy megszeresse az evést.
2010. febr. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!