Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik külföldön élnek, és...

Akik külföldön élnek, és nincs rokon a közelben, hogyan oldják meg, mikor az oviban szünet van, vagy minden héten beteg a gyerek, és nem mehet oviba heteken keresztül, ki van otthon ilyenkor a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Ennyi szabadsága kettönknek sincsen,ezért lennék kiváncsi,akiknek nincsen nagymama a közelben,ennyi héten keresztül ki vigyáz a gyerekre?Ráadásul nálunk nincsen spontán szabi,teháát jaunár elején be kell irni elöre,hogy abban az évben mikor megyünk szabira.
2015. febr. 24. 11:00
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Kérsz a munkahelyeden Elternteilzeit-ot, amit kötelező nekik biztosítani, és máris védett vagy kirúgás ellen 4 évig. Elég rossz munkahelyet fogtál ki, nálunk még sosem szólt senki, ha beteg voltam, vagy a gyerek az volt.

De Elternteilzeit alatt tudtommal nem rúghatnak ki.

2015. febr. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
az Elternteilzeit azt jelenti,hogy részmunkaidőben dolgozhatok,és igy 4 évig nem rughatnak ki?szoval neked a munkahelyeden ha beteg a gyerek elmehetsz táppénzre és nem szólnak érte semmit?hát szerintem neked van különleges munkahelyed mert ezt egy munkáltató se nézi jó szemmel..
2015. febr. 24. 17:02
 13/25 anonim ***** válasza:

"szoval neked a munkahelyeden ha beteg a gyerek elmehetsz táppénzre és nem szólnak érte semmit?"


A felesegem es az en munkahelyemen se szolnak. A nejem valaszthat hogy fizetetlen szabit vesz ki (ha nem akar a gyerekkel orvoshoz rohangalni, sok esetben felesleges) vagy visz igazolast es akkor tappenzen van. En is mehetek tappenze amennyit csak akarok.


Te fogtal ki egy xar munkahelyet.

2015. febr. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Igen, az Elternteilzeit azt jelenti, hogy részmunkaidős munkát kell engedniük neked, és te választhatod meg, hogy mennyit akarsz dolgozni. Ha te napi 7 órát választasz, az is működik, akkor nem vesztesz sokat a fizetésedből, de ha heti kétszer 3 órát akarsz dolgozni, az is a te döntésed. Ha pontosak az ismereteim, a gyerek 4 éves koráig védett vagy a kirúgás ellen, és a részidő a gyerek 7 éves koráig jár.

Nem tudom, milyen területen dolgozol, ahol ennyire komolyan veszik a szabadságot vagy a betegséget, de ez törvény, követniük kell. Ilyenkor nincs túlóra kötelezettség sem.

Én napi 5 órában dolgozom, az 5 óra elteltével felállok és hazamegyek.

Ha gondod van ezzel, keress meg valakit az AK-nál, biztosan szívesen segítenek tanáccsal.


Nem hiszem, hogy az én munkahelyem olyan különleges lenne. Egyszerűen ez a törvény, meg ha van az emberekben egy kis értelem, felfogják, hogy az ember nem szórakozásból marad otthon, ha egyszer beteg a gyerek. Vigyél mindig orvosi igazolást, hogy lássák, nem poénkodsz a hiányzással.

2015. febr. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
ertem.köszönöm az infot.Sokat segitettel.Megkerdezhhetem hogy napi 5 oraban mivel foglalkozol es Ausztria melyik reszen vagy?Tudom eleg gaz a munkahelyem de sajnos azert mernek igy banni az alkalmazottakkal mert nagyon sokan vagynak egy ilyen munkahelyre tehat azonnal talalnak mast,mert nagyon jo a fizetes.Egy bankban dolgozok.
2015. febr. 25. 10:11
 16/25 anonim ***** válasza:

"azert mernek igy banni az alkalmazottakkal mert nagyon sokan vagynak egy ilyen munkahelyre tehat azonnal talalnak mast,mert nagyon jo a fizetes"


Ez nem magyarazat, en is nagyon jol keresek es a felesegem is. Keress egy normalisabb munkahelyet.

2015. febr. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Én közgazdász vagyok, irodai munka, Bécsben.


Ez nem magyarázat, mert ha a törvény ezt kimondja, akkor egyszerűen nem tehetnek mást. Különben simán megnyered ellenük a munkaügyi pert. Tényleg beszélj az AK-nál valakivel, felvilágosítanak a lehetőségekről.

2015. febr. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
köszönöm én ezt a táppénzes dolgot nem tudtam.Tehát ez azt jelenti,hogy ha beteg a gyerekem,és viszek róla egy igazolást,és otthon maradok vele,akár többször is,akkor elviekben nem szólhatnak érte,mert jogom van hozzá.Jól értem?
2015. febr. 25. 15:44
 19/25 anonim ***** válasza:
Jol erted.
2015. febr. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Ez azért így nem igaz. Törvényileg egy évben egy hét Pflegeurlaub jár, ennek letelte után még egy hét jár, ha a gyerek még nincs 12 éves. Ha ennél több kell, utána szabadságra mehetsz.
2015. febr. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!