Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan anyuka itt, akinek...

Van olyan anyuka itt, akinek a 9 hónaposa még csak kúszik?

Figyelt kérdés
2015. febr. 25. 09:47
 1/10 anonim ***** válasza:
az enyém :) feltérdel sokszor, hintáztatja magát, de még csak próbálkozik a mászással. ő később kezdett pl. forogni is, mert gyűgyölt hason lenni újszülött korától ezért picit csúszik mindennel. de ettől még egy egészséges baba. A tied is csak kúszik?
2015. febr. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
igen. 2 hete kezdett kúszni is, de már január közepétől feláll néha négykézláb , hintázik és tolat hátra. Ő is épp a határon volt minden mozgásnál.
2015. febr. 25. 09:54
 3/10 anonim ***** válasza:
A lányunk 9 hónaposan kezdett kúszni, 10 hónaposan mászni. Egyébként ezzel mi a baj? 11 hónapos korig kell mászni, az teljesen normális, ha egy 9 hónapos baba "csak" kúszik még.
2015. febr. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Nekem a nagylányom nem is mászott soha, nem érdekelte. Kúszni viszont mint egy amerikai kommandós, gyorsabban ért oda az előszoba végére mint én sétálva. Semmi hátránya nem lett belőle, szépen fejlődő 5,5 éves nagylány már. A lényeg, hogy a 2 mozgásforma közül az egyik meglegyen.
2015. febr. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A kislányom bölcsijében van egy kisfiú, aki tíz hónaposan is csak kúszott még, nemrég kezdett mászni az egy éves szülinapja előtt. Amúgy okos, értelmes, jól fejlődő kissrác.
2015. febr. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az utolsóhoz csatlakozom én is. A fiam 11 hónaposan kezdett csak mászni, 12 hósan már valamennyicskét ment egyedül, de nagyon elesett, így 1 hónap szünetet tartott. Állni is csak akkor kezdett, mikor már mászott és felkapaszkodott. Én nem éreztem, hogy el lennénk késve bármivel is. És nem is voltunk. Semmit nem kell siettetni. Persze az már más, ha bizonyos "türelmi időt" túllép a mozgásfajták hiánya. De az még nem itt kezdődik.
2015. febr. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

9hónaposan kezdett el kúszni, 10hónaposan mászni az én kisfiam is. 15hónaposan kezdett egyedül járni, de felállni ő is felállt hamarabb.

Semmi gond nincs ezzel.

Én kisfiam már 3éves, és bár a mozgásos dolgokat később csinálta mint az átlag, viszont hamarabb beszélt és hamarabb lett szobatiszta, mint az ismerősöm kislánya, akivel két nap különbséggel születtek, és a kislány már fél évesen felállt és mászott. Ezzel nincs semmi gond, 3-4éves korra kiegyenlítődnek ezek dolgok.

2015. febr. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#5 válaszoló vagyok. Az utolsó nagyon jól írja, hogy mennyire nem fejlődnek egyformán a gyerekek, de kb. iskolás korukra mind elérnek körülbelül ugyanarra a szintre.

Az én lányom fordítottjár csinálta, hat és fél hónaposan felállt, kb. ugyanekkortól mászott, egy évesen meg már úgy szaladt, hogy nem tudtam utolérni. Cserébe még csak most, két évesen lendül bele a beszédbe és kezd sok szót mondani (én már ilyenkor régen több szavas mondatokban karattyoltam, de még öt évesen sem másztam fel a 2,5 méter magas csúszdára, amire a lányom már másfél évesen)

2015. febr. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
par nap mulva 11 honapos, tegnap kezdett el maszni.
2015. febr. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az èn kisfiam is 9 hònaposan kezdett kùszni, 10 hònaposan mászott, majd fel állt. Önállòan 14 hònaposan kezdett járni. Semmiben nem maradt le, mert nem kezdett korán kùszni, bár nála az is közrejátszott, hogy 7 hònaposan már ülèsbe tornázta magát, ès ùgy nagyon èrdekes volt, jòkat lehetett játszanu, a mozgás annyira nem èrdekelte.
2015. febr. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!