Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezeket eheti 8 hónapos babám?...

Ezeket eheti 8 hónapos babám? Miket ehet ennyi idősen?

Figyelt kérdés
mandarin, narancs, kiwi, zabpehely, puffasztott rizs, háztartási keksz, vizes zsemle, csirkemell, csirkemáj, darált sertés hús, nyers paradicsom, uborka, paprika, natúr joghurt, sajt, gyerek virsli, háztartási keksz, cukrozatlan kakaópor
2015. febr. 25. 23:06
 1/8 anonim ***** válasza:

-virslit még nem adtam ilyen korán,

-a cukrozatlan kakaóport fel kell főzni, és mivel a tápszert nem főztem, ezért azt sem kapott még ekkor,

-kiwit, uborkát nem eszünk,

-mandarint narancsot kb heti 1x kapott,

-háztartási kekszet nem adtam, mert a tojásfehérje még nem volt bevezetve (Detki babakekszet adtam),

-a többit adtam már ennyi idősen.

2015. febr. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%

-déli gyümiket, főként citrusokat csak 1 évtől ehetnek

-háztartási kekszel van valami gond, amiért nem ajánlják, csak tudtalanok adják a babának

-májat max heti egyszer kaphat, fokozatosan bevezetendő

-paradicsom, paprika szintén egy évtől

-nat joghurt, tejtermékek bevezetésénél kb 8-9 hótól mehet, figyelni a kiütéseket, tanácsos a kefírrel folytatni, majd túró és csak ezután sajt(de sokan ez utóbbival kezdik...)

-virsli(gyerekvirslit nem ismerem), bolti májkrém, egyéb húskészítmények 2 éves kortól ajánlottak csak, ide tartoznak a füstölt dolgok, erős fűszeres étkezés, szalonna, keményítők, ízfokozók, édesítőszerek, aromák

-a kakaóban meg koffein van, nem tuduom folyékony, vag yporállapotában is, és azt sem tudom hogy a kakaós tejpépekből kivonják e, utánanézendő



sokan használják ezt a táblázatot, itt javasolták nekem is, ez sokat segíthet

[link]

2015. febr. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*a tojássárga bevezetését sokan kitolják 10 ónapos korig, a táblázatban már szerepel 8 ótól (keményre főzve)
2015. febr. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

-Mandarint adtam 8 hótól

-Narancsot, kiwit még nem adtam, mert szerintem nagyon savasak

-zabpelyhet én 6 hótól adtam zabkásának főzve gyümölccsel.

-puffasztott rizst nem szoktam adni, de simán rizst fél éves korától adok neki szintén gyümivel

háztartási keksszel vezettem be a glutént védőnő tanácsára, semmi baj nem lett tőle, 4 hósan kapott almával

-vizes zsemlét, kenyeret 9 hós korától kap reggelire

-csirkelmell, csirkemáj 6 hós korától (májat csak egy héten egyszer lehet adni)

-sertéshúst 8 hótól

-nyers paradicsom, uborka, paprika egy éve kor után mehet

-uborkát főzve adhatsz neki 7 hótól

-natúr joghurt, ha nincs allergiás a családban, akkor mehet 8 hótól

-gyerek virslit 10 hótól kapott a kislányom

-kakaópor egy év felett mehet


10 hós kislány anyukája

2015. febr. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mandarint 1,5 éves kortól ehet,kiwit (mivel magvas) 2 éves kortól.A narancs az egyetlen citrus féle úgy tudom,amit ehet már 1 éves kora előtt.

Zabpelyhet,puffasztott rizst nem adnék,ezeket rágni is kell azért,még ha megfőzöd is. Kekszet kaphat,zsemlét is,virslit is,csirkemellet már 4-6hós kortól is.Májat heti 1x kaphat,sertéshúst is kaphat.A paradicsom héját nem fogja tudni elrágni,az uborkát és paprikát se.Ha lehúzod a paradicsom héját,akkor kaphatja.Uborkát szerintem reszelve inkább.Joghurtot kaphat,sajtot is. Kakaót is 6 hós kortól,allergén ugyan,de a legritkább allergia a kakaóbab kb.Viszont cukrozatlan nem lesz finom,nagyon picike cukorral inkább,de tényleg csak egy kávéskanálnyit a nagy cumisüvegbe.Macikávét is kaphat akár,abból is keveset.

2015. febr. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Zabpelyhet lehet kapni daráltat is és ha megfőződ puha lesz, mint a gríz.
2015. febr. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

aki veszélyzeteti a gyermek egészségét lepontoza azt, aki nem kockáztat.

röhej

2015. febr. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ment mindenkinek a kezecske, én tuti nem pontoztam le:). Hasznos volt mindenki infója, köszönöm. A kakaót még nem adtam csak kakaós pépet amit nagyon szeretett csakhát ugye elég jó ára van....arra gondoltam vízzel picit felfőzök és az esti tápszeréhez keverem. Nyers ubit, paradicsomot adtam neki, de csak mag és héj nélkül kis falatokba, de akkor a nyers zöldség annyira nem ajánlott? A darabos kajával amúgy nincs baj, mert szereti és tudja is rágcsálni azzal a kevés fogával is:) Illetve ma beszélgettem anyukákkal és mind azt mondta, hogy primőr zöldséget nem ad a gyerekének, mert veszélyes, azokat csak bébi kajába. A magas nitrát tartalomra hivatkoztak és, hogy egészségtelen. Nektek mi a véleményetek erről? Én azt gondoltam a piaci zöldség jobb, mint az üveges, nem gondoltam volna ezt...
2015. febr. 26. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!