Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos kislányom nem...

8 hónapos kislányom nem hallgat a nevére legyen. Keveset gagyog, néha mondja, hogy ba-ba vagy ta-ta, de ritkán, inkább síkit, nyafogás, nevet vagy csöndben van. Baj lehet?

Figyelt kérdés
2015. febr. 26. 09:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem. Ha egy évesen se hallgat rá, akkor aggódj.
2015. febr. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
8 hónapostól mit vársz? Nagyon pici még. A kislányom 10 hónapos és ő se ad ki több hangot. A nevére is kb most kezdett el hallgatni, de már most szelektív a hallása, mert ha rosszban sántikál, akkor nem hallja meg.
2015. febr. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Az én 17 hónapos lányom -bár a nevére hallgat és mindent megért- még mindig itt tart.Sikít, nevet, nyafog ba-ba-ba- ga-ga. Ennyi. Azt mondták -orvos, védőnő-, hogy ha lesz mondanivalója akkor megszólal. Szóval nyugi, nincs baj.
2015. febr. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
25%
Haat nemtudom...az enyem 6 hosan hallgatott a nevere, illetve feliamerte mar nehany jatekat, pl. kerdeztem hol a maci/labda, es ranezett, nyult fele. Egy het mulva lesz 8 honapos, de mar int papat, megy a csipcsipcsoka, a macinak megmutatja fulet, szajat, orrat.
2015. febr. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
51%
Utolso vagyok, bocs csak telefonrol irok, es veletlenul elkuldte. Meg annyit akartam, h lehet en paramami vagyik, de elbeszelgetnek errol a vedonovel, orvossal.
2015. febr. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 6hónapos és kb 2 hete vettem észre hogy oda figyel ha a nevén szólítom hiába becézgetve szóltam hozzá semmi reakció, azt a nevét mondtam azonnal figyelt. régen sokat becézgettem. most már egyre többet a nevén szólítom.
2015. febr. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Van egy nagyobb lányom is, és ő ilyenkor már hallgatott a nevére és többet is gagyogott. Mozgásfejlődésben ugyanolyan, mint a nővére, de ebben nem. Aggódok, hogy nincs valami gon.
2015. febr. 26. 17:12
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom mennyire vagytok jo viszonyban a gyerekorvossal, de ezert irtam, hogy kerdezz ra nala, lehet mond vmi okosat. Egyebkent sztem ne aggodj, nem hinnem, hogy barmi baja lenne, de en is mindenen parazok, ezert kerdezek orvostol. Az altalaban megnyugtat:)

4es voltam

2015. febr. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Hallásvizsgálatra vitted már? Ez az első lépés! Amúgy kommunikál veletek szavak nélkül? Hangodra elmosolyodik, próbál utánozni, tart szemkontaktust, érdeklődő, figyelmes?

Ha negatív a hallásvizsgálat és az utóbbi kérdésekre igen a válasz, akkor nagy baj nincs.

Persze figyelemmel kell követni, hogy a beszédértése megfelelő lesz-e.

2015. febr. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Hallani tuti hall, zenére ringatózik, a beszédre figyel, meg mosolyog sokat, időnként gagyog, csak ritkán. Szemkontaktus is van. Utánozni szerintem nem nagyon próbál, amúgy érdeklődő. Az éneklést is szereti.
2015. febr. 27. 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!