Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejet,3-as tápszert vagy...

Anyatejet,3-as tápszert vagy tehéntejet jobb adni a babának egy éves kor felett reggelire és vacsorára?

Figyelt kérdés
Még szopizik lassan 1 éves babám (reggel, este és éjszaka), és felmerült bennem a kérdés, hogy ilyen korban az anyatejben megvan-e minden tápanyag ami a kicsinek kellene. Mert azt hallottam, hogy ilyenkor már eléggé vízszerű. Ezért arra gondoltam, hogy kapna a cicizés mellé (előtte vagy utána) tejet. Viszont azt olvastam, hogy a tehéntej nem teljesen alkalmas egy pici gyerek emésztőrendszerének. Ok, hogy mi is azt ittuk, stb. de azóta történtek újabb kutatások/felfedezések, amik arra utalnak, hogy jobb később bevezetni a tehéntejet. Szóval tanácstalan vagyok...
2010. febr. 13. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosunk szerint nincs olyan,hogy jobb,vagy rosszabb minőségű anyatej.Add neki azt,az a legjobb,ha neked is jó úgy.
2010. febr. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a pici gyereknek nem alkalmas, de ez inkább a csecsemőkre vonatkozik. Egy éves kor felett már ihatnak tejet. Ebben a legtöbb orvos egyetért. Mondjuk a Milupa tájékoztatója szerint 3 éves korig nem lehet, de hát nyilván ők azt akarják, hogy helyette a tápszerüket vegyék meg, szóval ezt nem kell elhinni.
2010. febr. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha egyébként jó étvágyú, jó súlyú a babád, akkor akár szoptathatod is tovább, de azzal számolj, hogy lehet, hogy pár hónap múlva nemigazán tudod majd leszoktatni a cicizésről.

Az én fiam vékonyka volt, nemigazán evett szoptatás előtt/után, ezért (is) választottam el. Azóta jó fél kg-ot hízott, szereti a babatejet, tápszert, tejitalt és márcsak éjjel cicizik.

Nálunk már igenis nem volt tápláló az anyatej-orvosi javaslatra történt egyébként az elválasztása.

Mindez 13 hónapos korában.

2010. febr. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A pici babák is megihatják a tejet,éppúgy,mint azelőtt. e.Mitől változott volna meg a csecsemők emésztőrendszere az elmult 15-20 évben? Ha addig nem volt tőle semmi bajuk,most miért lenne? Ezóta vannak ugyanis tápszerek forgalomban.A kutatásokat mindig valamilyen cég finanszírozza. A tápszergyárak érdeke,hogy ilyesmiket terjesszenek.Az én gyerekeim már 3-4 hónaposan kaptak tejet,kekszet stb.Egyik sem allergiás semmire.A mostani gyerekek legtöbbje pedig igen.Minél később kerül a szervezetük egy anyaggal kapcsolatba,annál nehezebben tud az immunrendszere az esetleges allergén anyaggal szemben védekezni.
2010. febr. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, én egyetértek veled ilyen téren, pedig fiatal anya vagyok, csak azért írtam az 1 éves kort, mert most ez az általánosan elfogadott trend a csecsemőtáplálás terén. Csak nem akartam itt megint belemenni ebbe, mert amikor ez nálunk aktuális volt, akkor olyanokat írtak már egy idő után egyesek, hogy aki ilyen felelőtlen, az adja örökbe a gyerekét, meg köttesse el magát, meg hasonlók.
2010. febr. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
hát tapasztalatom szerint elsősorban azt amit elfogad, az én gyerkeim tápszert semmilyen formában, tehéntejet talán 2és félévesen és azóta is csak ritkán(semmilyen formában: kakaó, kávé, tejbepapi)Így maradt ennyi idősen az anyatej.
2010. febr. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha eddig anyatejezett a pici akkor én nem adnék neki még tehéntejet ,én 15hós korában adtam neki elöször tehéntejet.Ha tudtam volna fizetni akkor 2 éves koráig tápszet adtam volna neki ,mert nekem nem volt sok tejem 3 hetes koráig szopott.
2010. febr. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!