Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a gyereke mindent a...

Akinek a gyereke mindent a szájába vett, az hogyan szoktatta le róla?

Figyelt kérdés

13 hónapos a lányom. Második gyerek. Az első sosem csinált ilyet, így fogalmam sincs, hogy mi a "teendő" ilyenkor?

Ő is cumizik, mint anno a testvére. Igaz, nem 0-24-ig van a szájába.

Viszont mindent, ami csak létezik a szájába vesz egyből. Nincs kivétel. Lehet az könyv, műanyag játék, bármi !!!

A szájra csapásos dolgot nem erőltetném, ha lehet, de ha csak ez vezetne valahová, akkor kénytelen leszek bevezetni.

Már jó ideje mondom neki, hogy nem szabad. Van, hogy megérti, de pár perc és valami mást vesz a szájába.

Arról nem beszélve, hogy van, amikor elkezd keservesen sírni. Pedig nem üvöltök vele, nem emelem fel a hangját.

Mivel 13 hónapos, így leülni "megbeszélni" vele a dolgokat nem hinném, hogy lehetne.

De, akkor mégis hogyan?! Nem lehetek egész nap a nyomában, mert más dolgom is van. Ráadásul a testvérével is foglalkoznom kell.


Adnátok tippeket?


2015. márc. 2. 12:24
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Többnyire hagytam/hagyom neki és bár megevett már két könyvet, összerágta a formabedobókat, de egyre kevesebb dolgot rág, inkább már dobovelük a földön csak, max a szájához veszi ösztönösen de már nem tömi bele. 12 hós.
2015. márc. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez ebben az életkorban így normális. Megbeszélni tényleg nem lehet vele a dolgokat, de azért, ha adott helyzetben ugyanazokat a mondatokat hallja tőled, és ugyanaz a cselekvés kapcsolódik a szöveghez, egy idő után meg fogja érteni a kapcsolatot. Ettől még nem fog örülni, ha megtiltasz valamit.

Válassz le a lakásban egy részt, ahol nem hagysz semmi veszélyes dolgot. Ha éppen nem tudod őrizni a babát, tedd be oda.

Ha vele vagy, és olyan dolgot akar rágcsálni, amit nem szabad, szólj rá, és ha mégis a szájába venné, vedd ki a kezéből. Adj neki helyette valamit, amit a szájába vehet. Ha ragaszkodik pl. a TV nyalogatásához, tedd be őt magát a saját helyére. És igen, néha sír, mert megakadályozod abban, amit szeretne. Viszont te tudod, hogy a konnektort nyalogatni ártalmas, tehát nem engeded. Megpróbálod elterelni a figyelmét, megvigasztalod, és legrosszabb esetben elviseled, hogy sír.

2015. márc. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nem volt veszélyes, én hagytam hogy rágjon. Így tanul, miért akadályoztam volna meg ebben? A veszélyes dolgokat meg eltettük magasabbra, egyedül konnektornál figyeltem.
2015. márc. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

2 éves a kisfiam és még mindig mindent rág, a szájába vesz, állandóan rá kell szólnom. Most már megérti, hogy nem szabad de 1 évesen még hiába jártattam neki a számat. Néha jelzés értékkel ráütöttem a kezére (nagyon picit), meg egyfolytában rászóltam, hol szebben, hol mérgesebben. Nagyon figyeltem mindig, hogy miket hagyok elől de így is sokszor rágott olyasmit amit nagyon nem kellett volna.

Nem tudsz mit tenni, figyelni kell na meg várni türelmesen.

2015. márc. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
13 hónapos, persze, hogy mindent a szájába vesz. Nem minden baba ilyen, de a legtöbbjük igen, és ez teljesen normális. Épp ezért lehet kapni játékboltokban műanyag rágókát, amit nyugodtan a szájába vehet a gyerek. Fölösleges leszoktatni róla, majd leszokik magától. Egy ilyen korú gyerek még így ismerkedik a tárgyakkal, aztán majd nagyobb korára rájön, hogy sokkal érdekesebb, ha a kezében forgatja, földhöz vágja őket és zajt csap velük, na akkor azt fogod kívánni, hogy inkább rágná még mindig :)
2015. márc. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
a kisfiam még sajnos oviban is mesélte,hogy megkóstolták a homokot,hangyát :-).tudta,hogy butaság,és már rég nem az elsődleges ismerkedési forma ez,de mégis.ha nem túl piszkos,én hagynám
2015. márc. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tök természetes, hogy mindent a szájába vesz, így ismerkedik a dolgokkal. A fiam most lesz két éves. Mostanra jutott el odáig, hogy már nem vesz mindent a szájába. De ha valami nagyon új dolgot fog a kezébe, bizony még megkOstokja. Szval nyugi, nem kell leszoktatnod róla, úgysem fog menni, ameddig neki ez az elsődleges ismerkedési forma a környezetével. Majd idővel leszokik magától!
2015. márc. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ez a normális, ezt hívja úgy a pszichológia, hogy orális szakasz.

ha nem tudsz rá mindig figyelni vegyél babakarámot amivel körbekerítesz egy területet és azon belül ne legyen semmi olyan ami baj ha a szájába vesz. de műanyag játékot, rágókát stb hadd vegye a szájába, ez a korszak ezzel jár, totál egészséges dolog (mármint szellemileg).

2015. márc. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Miért kéne a szájára csapni? Ha lekrváz, azt mondom, okés, de ez normális és természetes.

A gyerekek 99%-a csinálja. Annyi, hogy figyelj, mi van a földön.

Apróságok, éles, hegyes dolgok ne! Szösz, porcica, alufólia, nejlon, papírdarabka... bizony meg fogja enni, nem ügy.

2015. márc. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!