Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan bírtátok "rávenni"...

Hogyan bírtátok "rávenni" babátokat a hason alvásra?

Figyelt kérdés
Tornára kell járnunk és ott mondták, hogy legyen minél többet hason, lehetőleg nappal így is aludjon. De eddig csak 1 nap sikerült ezt kivitelezni, amúgy ha lerakom hasra emelgeti a buksiját, két perc után pedig sír és az istenért sem akar úgy aludni. Van valakinek valami hasznos praktikája?
2015. márc. 7. 18:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

5. vagyok

Az egész teste volt a szopipárnán, mintha egy faágon heverészne. :) A keze lógott le. Ha elég nagy a takaró, akkor azt is lehet úgy tekerni, hogy jó legyen. Nem volt kényelmetlen a nyakának.

De pl. úgy is lehet szoktatni, hogy te hanyatt fekszel, vagy csak hátradőlsz kényelmesen majdnem fekvésbe és úgy fekteted a hasadra, mellkasodra. Az én gyerekeim így is jóízűen szerettek szunyókálni. :)

2015. márc. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Jah értem, köszönöm :) Ezt ma kipróbáljuk :) Az az érdekes, hogy mellkason nagyon-nagyon szeret aludni, ott pillanatok alatt megnyugszik, de csak nálam. Viszont a hasonalvás az ágyban, az mumus neki :( :)
2015. márc. 8. 11:17
 13/15 anonim ***** válasza:

8-as vagyok,a kislányomnál már születésekor felmerült a nyaki, vállövi hypotónia, lógott, mint a rongybaba. Annyira nem volt izomtónusa, hogy nem tartotta a fejét, nem tudta átfordítani se háton, se hason. Ezért ajánlották, hogy csak ébren legyen hason felügyelet mellett, ha arcra fordult volna, talán úgy is marad. Nekünk kötelező volt a légzésfigyelő is.

Hason fekve talán három hónapos kora körül tudta picit megemelni a fejét, felnyomni magát talán 6 hós korában. Ülésbe húzva még később. Csak lógott, meg hidalt hátra.

2015. márc. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Jah értem, nálunk szerencsére fordítgatja a fejét minden irányba, meg rövidebb ideig emelgeti is, csak felhúzásból nem akarja még. És ti mennyi idővel, vagy mennyi tornával jöttetek rendbe?
2015. márc. 8. 14:42
 15/15 anonim ***** válasza:

Nálunk sajnos összetettebb a probléma, nem csak a mozgásában marad el, hanem beszédben, beszédértésben stb. Nem tudni, hogy ez a lemaradás csak a nagyon megkésett mozgásfejlődésének tudható be, vagy más is áll a háttérben.

2 éves 3 hónapos, még nem jár önállóan (csípője gyenge az egyensúly megtartásához), nem beszél, csak babanyelven, pár dolgot ért csak meg. De mint mondom, a mi történetünk valószínűleg más egy kicsit. Dévényre járunk két hónapos kora óta.

2015. márc. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!