Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Örökbefogadás 25 évesen?

Örökbefogadás 25 évesen?

Figyelt kérdés
25 vagyok a férjem 29 és van egy kisfiunk 15 hónapos. Szeretnénk örökbefogadni egy árva gyereket hogy működik ez a dolog?
2010. febr. 14. 23:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Poogármesteri Hivatal Szociális osztályán, vagy a Családsegítőnél érdeklődjetek. Szerintem a jogi oldalát is ott majd elmondják nektek, hol indulhattok el.
2010. febr. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
A területileg illetékes gyámhivatalt kell felhívnotok. Be fognak hívni egy személyes beszélgetésre benneteket. Majd elbeszélget veletek egy pszichológus is (kb. 2-3 alkalom), aztán kimennek környezettanulmányra, majd végül részt kell venni egy 4 napos nevelőszülői tanfolyamon. És kb. 2-3 év, mire megkapjátok a kicsit. Sok sikert hozzá! :) Szép gesztus! :)
2010. febr. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az örökbeadható gyerekek közt elég kevés az "árva", inkább olyanok vannak, akiket elvettek a szüleiktől vagy akikről lemondtak a szüleik...


Szerintem ennek semmi jelentősége nincs: akivel nem törődnek a szülei, az legalább olyan szerencsétlen, mintha "árva" lenne.


A gyámhivatalban kell jelentkeznetek, ott elmondják a tudnivalókat és a feltételeket.


Fontos, hogy legyen stabilnak mondható munkahelyetek, stabil jövedelmetek, saját tulajdonú lakásotok, stabil kapcsolatban (házasságban) éljetek.

A környezettanulmányban azt is nézik, elég tágas-e a lakásotok a gyerekek elhelyezésére.


Tudnotok kell, hogy a gyermektelen házaspárok előnyben lesznek veletek szemben.

2010. febr. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. A stabil kapcsolat nem alapfeltétel. Szingli barátnőm 35 évesen most kapta meg örökbefogadott babáját (1 éveset). Innen tudom az infókat amúgy én is.
2010. febr. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

nagyon szép tőletek, hogy segíteni akartok egy picin! :)


nézz szét a magyarország.hu-n.

2010. febr. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

23.45


ez fantasztikus!! :))


akkor nem kell már aggódnom, hogy találok-e férjet! :D


bocsi az offért!!

2010. febr. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem itt már majdnem mindent leírtak a lányok, még azzal kiegészíteném, hogy előbb kaphattok roma babát.


a hoxán van egy fórum, azt hiszem örökbefogadók örökbeadók a neve, ott tudsz beszélgetni olyanokkal akik most mennek át ezen a procedúrán.

sok sikert :)

2010. febr. 15. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Mi házaságban élünk a lakás az saját de csak két szoba fürdöszoba és nyárikonyha tartozik hozzá éz ideális lenne? de majd építkezni szeretnénk.
2010. febr. 15. 11:24
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy halottam / nem biztos /, hogy ha a pároddal mind a 2-en képesek vagytok a gyermeknemzésre, akkor csak 3 saját gyerek után fogadhatsz örökbe.

Ez csak azért ragadt meg az emlékezetemben, mert én is akartam örökbe fogadni, saját gyerek után, de a fősulin egyszer erről volt szó. Nem tudom azóta mi változott.

2010. ápr. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!