Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan pelenkázzak? Már nincs...

Hogyan pelenkázzak? Már nincs ötletem!

Figyelt kérdés

7hónapos kisfiamat nem lehet pelenkázni. Se levenni, se ráadni nem lehet a pelenkát cirkusz nélkül.

Ahogy elkezdem levenni, összeszorítja a lábait üvöltésben tör ki, ha rá akarom adni, lábak kifeszít, összeszorít, megemelni a popsit nem lehet. Ha bokafogás, felemel, visít, ha a dereka küröl emelem meg, alányúlok, tenyérrel felemelem, üvölt. Tisztára törölni? nem lehet. Rúg feszít, üvölt.

Ugyanakkor ha nem pelenkázunk, csak játszunk a nyakába lehet húzni a lábát, saját magának megemeli a popsit, jókat játszik, szopizza a lábujját.

Mégis mit csináljak vele? Nem maradhat egy pelusban méret váltásig.

8-9kg között van, ha van bugyi szerű pelus a méretében lehet megoldás lenne?


2010. febr. 15. 11:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szoktál rászólni határozottan? Én rászólok és márcsak egyszer-egyszer van hiszti. Tudja, hogy mi következik és nemigazán ellenkezik. Kezébe valami játék és elvan.

13 hónapos.

2010. febr. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A felvételre, levételre mindenképpen megoldás a bugyipelenka. Nálunk is pont most merült fel ez a kérdés. Kisfiam 7,5 hónapos, vele az a baj, hogy azonnal a hasára fordul amint leveszem róla a pelust. Néhányszor eljátszottuk, hogy erősen lefeszítettem őt a földre,(hanyatt) fogtam a kezét lábát, persze sírt, de a harmadik negyedik alkalomra már nem csinálta. Azt hiszem megtanulta, hogy pelenkázáskor 2 percig hanyatt kell maradni. Mondjuk a popsitörlést ő engedte, azzal nem volt baj. Úgyhogy egyenlőre nem váltottunk bugyipelusra, meglátjuk meddig lesz ilyen jó fiú:-)

Amúgy csak olyan megoldást látok megvalósíthatónak, hogy addig lefoglaljuk őket valami olyan dologgal, amit egyébként nem lehet. Én pl. adtam a kezébe telefon töltőt, arra mindig elhallgatott. Biztos van olyan dolog, amit nem lehet neki de erre a 2 percre odaadhatod és ezzel leköti a figyelmét.

2010. febr. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam ugyanilyen...rá szoktam szólni határozottan is...de kinevet...esküszöm nekem sincs ötletem..mostanában elvan a t9örlőkendö kihuzgálásával..igaz utána pakolhatom vissza...
2010. febr. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk hasonló a helyzet, csak lányom ha nem feszíti magát, elmászna, vagy forog. Szóval katasztrófa. Egyszerűen adj vmit a kezébe, ami leköti a figyelmét. Énelkelj neki, és ne hagyd rá! Nem biztos, hogy mindig segít, de legalább rövid ideig beváll. Meg kell szoknia, hogy azt a pár percet, míg végzel, normálisan végig kell feküdnie. Mi most vagyunk a szoktatás fázisában. Nem könnyű, sajnos mindig vannak könnyek, de muszáj. Már egyre jobban tűri, lassan rájön, hogy így tényleg gyorsabban végzek.

[link]

2010. febr. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van. Én a kezébe szoktam adni valamit és megvárom, hogy elkezdjen bibelődni vele. Pelus, popsitörlő is jó volt, mostmár izgalmasabb kell, amit nem kap meg, pl. a nagy cipesz amivel a függönyt csiptetem össze. Nem mindig jön be...:)
2010. febr. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Bocsi, rossz linket küldtem.

[link]

Ez az a pelenka, amire gondolsz. Csak ezek nagyon drágák, jobb, ha megtanulja, hogy pelenkacsere alatt nyugodtnak kell lennie.

2010. febr. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Fő a határozott fellépés. Meg kell tanulnia a picinek, hogy ez nem játék, nem ezzel és ilyenkor kell felhívnia magára a figyelmedet. 3-4x erélyesebb rászólás, megmutatod, hogy Te vagy az erősebb (és nem kell testi erőszakra gondolni) és megtanulja, hogy jobb gyorsan túl lenni rajta. Én egyébként minden gyerekem (2 fiú + 1 lány) popsiját megmostam - mosom kakilás után - amíg tart a pelusos korszak. Sokkal tisztább, egészségesebb, mint a törlőkendő és a gyerekek is jobban tolerálják a jó meleg vizet, mint a hideg popsitörlőkendőt.
2010. febr. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Amíg felteszem a pelenkázóra nincs, baj, hagyom, elfordulni, ilyenkor begyűjti a kencéket, próbálja megenni a tubusokta, megfordítom a hátára. Eddig minden happy, viszont ahogy a pelushoz érek, kezdődik.

Probáltam elmondani neki, hogy ez egy szükséges procedúra, mert ha nem kapná nyakig kakis lenne, meg pisis, a beszédnek ahogy vége újra üvölt, és tiltakozik.

üvöltöttem is már vele, hogy fejezze be(ha nem lenne balesetveszélyes, ott is hagynám hisztizni, majd rájön alapon, de a pelenkázón nem lehet hagyni)

A törölgetés sem egy lányálom, mire végzek kihullik a hajam, megőszülök, a város meg áll az ablak előtt és csóválja afejét, mert ölöm a gyereket:(

2010. febr. 15. 12:04
 9/12 anonim ***** válasza:
Fiam 7,5 hónapos és ue. a helyzet, csak ő még hasra is vágja magát + négykézláb rugózik. Próbáltam már hason megoldani, de képtelenség. Hiába szólok rá határozottan, semmi. A popsitörlő dobozának a tetejével elvan, de csak kb. fél percig. Én is a bugyis pelusra gondoltam.
2010. febr. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem tart sokáig, kinövi nemsokára.

Az enyém is csinálta kb 8 hónaposan.

Erőteljesen szólj rá, ő már meg fogja érteni, h nem helyes, amit csinál. Pár hét volt ilyen, de ma már ő hozza a pelust, ő is kiszedegeti a törlőkendőt, plusz játékot is adok a kezébe.

Másik ötlet, én csináltam, a pelenkázó háttal volt a tévének, ezért az ágyon, szőnyegen pelenkáztam, és addig bekapcsoltam a tévét neki.

2010. febr. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!