Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyakran felkel éjszaka a...

Gyakran felkel éjszaka a kisbabám. Miért?

Figyelt kérdés
5 hónapos már a kisfiam. Éjjel 2-3 óránként felkel és csak cicin tud visszaaludni. Úgy nyugszik meg mindig. Mióta megszületett, még nem aludt végig egy éjszakát sem. Elég fárasztó már, de nem is ez zavar, hanem a kisfiam, hogy piheni ki magát. Tudom, hogy minden gyerek már, csak ismerősök mondják, hogy mikor már ilyen idős volt a babájuk, max. 1-szer kelt fel a babájuk. Sajnálom, hogy ő nem alszik valami jól.Arra is gondoltam, hogy nyitott szájjal alszik, a szája kiszárad és azért kel fel, mert szomjas. Egyébként egész nap nagyon nyűgös, sokat sír, sokszor nehezen lehet megnyugtatni és az altatás nappal is nehézkesen megy. Látni rajta, hogy nagyon álmos, oldalra fordul és becsukja a szemét, de ha altatnám elkezd sírni, nyugtatni kell. Annyira zavar engem. Volt valaki így? Mit lehet tenni?
2015. márc. 11. 10:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Megfelelően hízik? Amúgy szerintem elég gyakori, hogy egy 5 hónapos többször is felébred. Nálunk mindhárom ilyen volt.
2015. márc. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
66%

szoktad orrzi porszizni az orrát?

a nyitott szájjal alvás attól lehet

ellenőrizd nem e melege van(tarkónál lent a nyak alatt izzadt e) vagy esetleg fázik(el van kékülve halványan a szája felett)

nézd piros, duzzadt e az ínye(fogzás, ha igen Dologéllel kend elalvás előtt-én babámnak 4 hósan már kint volt az alsó kettő)

kisbabák nemtudonak még pukizni, adj neki Espumisant(lehet ez megoldja, ha nem, akkor sem okoztál rosszat, mert ez nem gyógyszer, nem teszi tönkre a bélflórát)

hozzátáplálod e(a babaák emésztőrendszere 6 hónapos kortól érett emészteni a tápszereseké is)


én ha száraz a szája, sokat itatom, ill mivel hajlamos kirepedni körömvirág zsírral bekenem, vagy labellóval


egész nap ha nyűgös, nem veszed észre időben a fáradtságot, jóval hamarabb altasd


kaja után fél, egy órát fent kell lennie, játék, utána alvás, különben cicifüggő lesz, vagy cumisüvegfüggő az meg nem jó, mert roncsolja a fogakat csak evés idején lehet a szájában


nem szabad felnőtt segítséghez szoktatni az elalvásban, jobb a cumi, maci, vagy a szokásokat úgy kialakítani, hogy az a babának és anyának is jó legyen

(én babám elalszik önállóan, egyetlen egyszer altattam magam mellet, másnap már nem akart nélkülem elaludni, nagyon hamar hozzászoknak!)

2015. márc. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!